مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.در حالی که یک سال تا پایان دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد باقی مانده است، گمانه زنی‌ها در مورد وضعیت وی در مدت باقی مانده و نیز بعد از دوره ریاست جمهوری ایشان آغاز گردیده است.
پس از اتفاقات مهم دوران دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، به خصوص حوادث پس از انتخابات خرداد 88، موضع گیری‌های وی درباره قوای دیگر، خانه نشینی 11 روزه و چالش‌هایی که با برخی از چهره‌های سیاسی (حتی در دولت‌های خود وی) داشت و مهم‌تر از همه، به هم خوردن صف‌آرایی سنتی نیروهای سیاسی کشور، سبب شد تا آینده سیاسی این رئیس‌جمهور- که همزمان هم مورد حمایت برخی اصول‌گرایان است وهم مورد انتقاد آن‌ها- در هاله‌ای از ابهام باشد.


بسیاری از اصول‌گرایان به ویژه نمایندگان مجلس که از رفتار و سخنان آقای احمدی نژاد ناراحت هستند، نسبت به سپری شدن بدون تنش یک سال باقی مانده از دوران ریاست جمهوری ایشان چندان خوش‌بین نیستند، به عنوان مثال "علی مطهری" به آقای احمدی نژاد هشدار می‌دهد تا «مراقب باشد خودش، خودش را استیضاح نکند».
 

 

"محمد نبی حبیبی"٬ دبیر کل حزب مؤتلفه نیز با اشاره به این مسئله که « من برای احمدی نژاد قبل از 11 روز قهر کردن یک قضاوت دارم، برای بعد از قهر کردن یک قضاوت دیگر»٬ درباره مدت زمان باقی مانده از دوران ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد می‌گوید: «دعا می‌کنم ایشان با عاقبتِ خیر ریاست جمهوری را به پایان برسانند».

 

بدیهی است که هواداران آقای احمدی نژاد از این وضعیت رضایت نداشته تا آنجا که این شرایط را بی سابقه می شمارند. حامیان آقای احمدی‌نژاد میگویند: « تا حالا هیچ گروهی در جمهوری اسلامی که تابع قوانین جمهوری اسلامی و ولایت رهبری بوده زیر چنین فشاری در برابر چنین طیف وسیع و گسترده ای قرار نگرفته است. از نهادهای انقلابی که با انقلاب و رهبری فاصله گرفته‌اند تا همه گروه های سیاسی حال حاضر همه در برابر ما قرار گرفته‌اند... ما در برابر طیف‌هایی قرار گرفته‌ایم که نه به آبروی خود رحم می‌کنند و نه به جمهوری اسلامی… این طیف گسترده اصلاً به آبروی جمهوری اسلامی فکر نمی‌کنند… قرار است به طور کامل حذف شویم! و از مدت‌ها قبل هم اصول‌گرایان و هم فتنه گران نسبت به پایان رساندن دولت احمدی نژاد تشکیک می‌کردند و می‌کنند».

 

درباره جایگاه سیاسی آقای احمدی نژاد پس از ریاست جمهوری دهم چند سناریو وجود دارد.
یکی اینکه وی به عنوان فردی که قبلاً رئیس جمهور بوده در یک سمت رسمی و قانونی نظیر عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار بگیرد و فعالیتی فراتر از آن نداشته باشد.

دوم این که به عنوان رهبر یک حزب یا جریان سیاسی وارد صحنه شود و یک تیم متشکلی را به عنوان یک حزب برای خود فراهم کند و تلاش کند که در انتخابات ریاست جمهوری آینده یا مجالس آتی نقش داشته باشد.

سوم این که بعد از انتخابات ریاست جمهوری عزلت سیاسی اتخاذ کند و دیگر در صحنه سیاست حضور نداشته باشد.

عده ای نیز معتقدند ممکن است احمدی نژاد به ظاهر در صحنه سیاسی نباشد و در حاشیه قرار بگیرد، اما هدایت نامرئی بعضی از جریان‌های هوادار خود را بر عهده می‌گیرد.

گروهی از تحلیل گران نیز بر این عقیده اند که احمدی نژاد با پایان دوره ریاست جمهوری اش به شهرداری تهران برمی‌گردد تا برای تحرکات بعدی، تجدید قوا نموده و وجهه خود را به عنوان یک مدیر اجرایی در سطح ملی حفظ کند.

سرنوشت احمدی نژاد بعد از ریاست جمهوری چه خواهد شد؟نظر شما چیست؟


طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:سرنوشت احمدی نژاد، علی مطهری، حزب مؤتلفه، 11 روز قهر،

[ پنجشنبه 8 تیر 1391 ] [ 09:26 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]