مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

رهبران و کادرهای مؤثر اصلاح‌‌طلبان در جنبش سبز، خود کم و بیش حامل رادیکالیسم سیاسی بودند. آنان از «حزب پادگانی» سخن می‌گفتند… آنطور که واقعیت نشان داد، رهبران جنبش، عمدتاً جاده یکطرفه «خیابان» را برگزیدند.
تارنمای شبکه "بی بی سی فارسی" (BBCPersian) دوشنبه 25اردیبهشت (May.14) یادداشتی را به قلم "نقی حمیدیان" فعال سیاسی سوسیال دموکرات مقیم سوئد، با عنوان "جنبش سبز و مسأله روند اصلاحات" منتشر کرده است که در بخشی از آن می خوانیم:«به گمان من، رهبران و کادرهای مؤثر اصلاح‌‌طلبان در جنبش سبز، خود کم و بیش حامل رادیکالیسم سیاسی بودند. آنان از "حزب پادگانی" سخن می‌گفتند و نمایند‌گان مجلس هفتم را به طعنه "راه یافته‌گان" به مجلس می‌نامیدند. گفتار و نوشتار آنان گاهاً تندتر از مقالاتی بود که در خارج کشور منتشر می‌شد. آنان پس از ناکام ماندن از نهادینه کردن فضای باز سیاسی دوره هشت ساله ریاست جمهوری آقای خاتمی، از گفتگو و مذاکره با رهبران جمهوری اسلامی فاصله گرفتند و یا دست کم به طور آشکار از گفتگو و به اصطلاح "چانه‌زنی در بالا" چندان سخنی به میان نمی‌آوردند. در ضمن طیف اصلاح‌طلبان (حکومتی) از انسجام نظری و راهبردی و به ویژه کاربردی برخوردار نبودند و حتی اجماعی در ارائه یک جمع‌بندی مشترک از تجربه جنبش دو خرداد نداشتند.»
در قسمت دیگری از این یادداشت با اشاره به آشوب هایی که با اسم رمز "تقلب" در روزها و ماه های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88، کشور را تحت تأثیر قرار داد، آمده است: «در آن مقطع، رهبران جنبش سبز نیز فرصت‌هایی را از دست دادند. آنان پس از اعتراض توده‌ای در همان دو سه هفته اول، موظف بودند راه گفتگو را باز نگاه ‌دارند. رسیدگی به اعتراضات انتخاباتی را -هرچند نادلخواه- از طریق نهادهای قانونی که خود متهم به تقلب بودند و یا با انجام نشست‌‌های حل اختلاف و غیره، در میان گذاشته و پیگیری ‌می‌کردند. غیر از این راه دیگری جز تأکید بر خیابان وجود نداشت؛ آنطور که واقعیت نشان داد، رهبران جنبش، عمدتاً جاده یکطرفه "خیابان" را برگزیدند.»
یادداشت نویس وب سایت بی بی سی فارسی همچنین اضافه می کند: «نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، روان‌شناسی طبقه متوسط از تجربه "جنبش دوم خرداد" است. در دور دوم ریاست جمهوری آقای خاتمی، سیاست و شعاری مبنی بر "فشار از پائین و چانه‌زنی در بالا" توسط آقای حجاریان مطرح شد اما چندی بعد مشخص شد که این شعار کارآیی ندارد چراکه همه‌اش به چانه‌زنی در بالا خلاصه شد و از فشار از پائین هیچ خبری نبود. در آن زمان دلسردی گسترده‌ ای نسبت به آقای خاتمی و اصلاح‌طلبان مدافع وی در مجلس ششم، به وجود آمد به طوری که در تحصن اعتراضی ده‌ها تن از نمایندگان مجلس ششم به نظارت استصوابی شورای نگهبان، از سوی مردم عملاً هیچ حمایتی صورت نگرفت. بی‌اعتنایی نسبت به "چانه‌زنی در بالا" نیز در همان زمان در میان مردم وجود داشت... و جنبش دوم خرداد در نهایت با انتخاب محمود احمدی نژاد، رسماً به حاشیه رفت.»طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:جنبش سبز، BBCPersian، نقی حمیدیان، حزب پادگانی، سال 88، روان‌شناسی،

[ چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 ] [ 09:03 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]