مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

«می‌بایست از هم‌اکنون در مورد سناریوهای محتمل ۱۲ ماه آینده فکر و رایزنی کرده و برای هر یک از این سناریوها حداقلی از آمادگی را داشت.»
سایت اینترنتی "جرس" وابسته به جریان فتنه، چهارشنبه 20اردیبهشت (May.09) در یادداشتی نوشت: «برگه رأیی که خاتمی در انتخابات اخیر مجلس به صندوق انداخت، طیف وسیعی از واکنش‌ها را در محافل سیاسی ایران در پی داشت. این طیف شامل مخالفین همیشگی‌ خاتمی می‌شد که اساساً روحیات خاتمی را مناسب شرایط سیاسی ایران -چه در دوران اصلاحات و چه در دوران حاضر- نمی‌دانند؛ تا کسانی‌ همچون علی‌ مطهری و برخی‌ اصول‌گرایان میانه‌رو که از این حرکت در جهت گشایش و برون‌رفت از انسداد سیاسی موجود استقبال کردند.»


یادداشت نویس جرس افزود: «اما آنچه که تقریباً همگی‌ بر آن اذعان دارند حساسیت قابل توجه افکار عمومی‌ ایرانیان -در هر کجای طیف فوق‌الذکر که باشند- نسبت به عملکرد خاتمی در عرصه سیاسی است. حساسیتی که نسبت به کمتر سیاستمدار دیگری در فضای امروز ایران وجود دارد. این توجه حتی در بین افکار غیرایرانی هم که آشنایی نسبی‌ با مسائل سیاسی ایران دارند نیز وجود دارد. برای مثال در سخنرانی اخیر "عبدالکریم سروش" در دانشگاه مطالعات اقتصاد و سیاست لندن، یک دانشجوی غیرایرانی از دانشگاه آکسفورد، نظر سخنران را در مورد رأی دادن آقای خاتمی در انتخابات اخیر مجلس جویا شد. هرچند که سخنران هم جواب روشنی نداد و تنها به این بسنده کرد که آقای خاتمی شخص باهوشی‌ است و دوستان هوشمندی نیز دارد.»
این سایت وابسته به جریان فتنه، با اشاره به ناخرسندی تحریم کنندگان انتخابات از حضور خاتمی پای صندوق رأی، نوشت: «در حقیقت خاتمی کوچکترین خللی به پروژه تحریم‌کنندگان وارد نکرد. شاید به این دلیل که می خواسته نتیجه چنین تاکتیکی برای یک بار هم که شده بر همگان -و شاید حتی خود وی- آشکار شود. از طرفی‌ هم به بدنه اجتماعی حامی‌ خود این پیام را داد که رأی دادن او نافی تاکتیک عدم مشارکت فعال نبوده و به معنی رضایت از وضع موجود یا گردن نهادن به همه آنچه که اقتدارگرایان می‌خواهند نیز نیست. اگر نه، چرا در نیمه پایانی روز انتخابات، در یک روستای خلوت، به دور از هیاهو و تبلیغات، برگه‌ای (گویا رأی باطل) به صندوق ‌انداخت؟»
نویسنده یادداشت مذکور سپس به تلویح از پروژه تحریم انتخابات انتقاد کرده و می نویسد: «حال با نیم‌نگاهی‌ به 12 ماهی که تا انتخابات ریاست جمهوری آینده مانده، آن دسته از حامیان تحریم که معتقدند این تحریم موفق و مشارکت در انتخابات اخیر بسیار پائین بوده باید تشریح کنند که دقیقاً چه بهره‌برداری مشخصی‌ قرار است از این مشارکت بسیار پائین [!] بشود؟ حال که شرایط کشور به خصوص در عرصه بین‌المللی تا این حد حساس است و احتمال وقوع جنگ بر سر ایران سایه افکنده، چطور قرار است با تبلیغ و اصرار بر مشارکت پائین، در جهت برون‌رفت از وضعیت موجود استفاده شود؟ به فرض اینکه در 12 ماه آینده اتفاق خارق‌العاده‌ای در ساختار سیاسی کشور نیفتد و شرایط، کج دار و مریز، به همین صورت تا پایان دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد ادامه پیدا کند؛ آیا باز هم همین تاکتیک تحریم اتخاذ خواهد شد؟ آیا مصادیقی از تحریم انتخابات با دستاوردهای مشخص و قابل اندازه‌گیری وجود دارد که با استناد به آن ها بر ادامه این تاکتیک در انتخابات آتی هم تأکید شود؟ اگر هم که تحریم دستاورد خاصی‌ نداشته و فقط باعث تسهیل یکپارچگی بیشتر و تصاحب قوه مقننه توسط یک جناح شده، باید با توجه به تجربه این تحریم، برای آینده برنامه ریزی کرد.»
یادداشت نویس جرس در توضیح مقصود خود از "برنامه ریزی" مثال می زند: «نمونه این برنامه‌ریزی را در تکاپوهای طیفی از اصلاح‌طلبان داخل کشور برای به عرصه آوردن "عبدالله نوری" می‌توان دید. از جمله دیدار طیف‌های دانشجویی اصلاح‌طلب با عبدالله نوری و طیف‌هایی از اصلاح طلبان که به دنبال رایزنی با وی برای حضوری فعال‌تر در ماه‌های آینده و به خصوص پیرامون انتخابات آینده ریاست جمهوری هستند. ایده‌ای که پیش از این هم توسط اشخاصی‌ چون "احمد زیدآبادی" مطرح شده بود. با این ایده‌ها می‌توان موافق یا مخالف بود، اما به نظر می‌رسد صرف فکر کردن، گفتگو و اطلاع‌رسانی در این باب می‌تواند از اکنون فضا را برای تبیین فوائد مشارکت فعال و استفاده از فرصت انتخابات، بیشتر آماده ‌کند. به نظر می‌رسد که اگر جمع‌بندی نیروهای خواهان برون‌رفت از وضع موجود و یا طیفی از آن ها بر این است که باید در انتخابات آتی شرکت کرد، می‌بایست از هم‌اکنون در مورد سناریوهای محتمل 12 ماه آینده فکر و رایزنی کرده و برای هر یک از این سناریوها حداقلی از آمادگی را داشته باشند. کاری که جناح مقابل تا حدود زیادی پس از انتخابات 88 رعایت می‌کند تا دیگر دچار شوک‌های مشابه وقایع پس از انتخابات نشود.»
در انتهای نوشته یادشده می خوانیم: «موکول کردن رایزنی و اطلاع‌رسانی در مورد انتخابات آتی به چند ماه پیش از انتخابات می‌تواند به دستپاچگی و شتابزدگی نیروهای خواهان تغییر منجر شود. در فقدان برنامه‌ای مشخص و جوابگو، باز هم تنها راه حلی که در لحظه آخر به نظر خواهد رسید تحریم -و یا به زعم برخی‌ دست روی دست گذاشتن و انفعال- خواهد بود. به خصوص که بدنه‌ای از نیروهای اصول‌گرا از برنامه‌های آتی مجلس برای تغییر شکل ساختار سیاسی هم پرده برداشته‌ا‌ند. به نظر می‌رسد که برای کنترل این برنامه‌ها در ماه‌های آتی، اصلاح‌طلبان و در رأس آن ها "سیدمحمدخاتمی" و دیگرانی چون "عبدالله نوری" باید حضوری فعال در سپهر سیاسی کشور داشته باشند.»
 

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:جرس، تحریم، جریان فتنه، عبدالکریم سروش، دانشگاه آکسفورد، عبدالله نوری،

[ یکشنبه 24 اردیبهشت 1391 ] [ 06:36 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]