مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

یك عضو متواری گروهك ملی- مذهبی خواستار استفاده از فضاهایی شد كه هاشمی رفسنجانی ایجاد می كند. تقی رحمانی می گوید هاشمی با اپوزیسیون و اصلاح طلبان متفاوت است اما طرفین می توانند سوار قطار همسو شوند و ایستگاه های مشتركی داشته باشند.

تقی رحمانی پس از فرار از كشور به خاطر نقش آفرینی در فتنه سبز به پاریس رفت. او در مصاحبه با روز آن لاین حمله اصلاح طلبان به هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس ششم را اشتباه خواند و درباره این سؤال كه آیا اصلاح طلبان و اپوزیسیون ملی- مذهبی حاضرند باز هم به دامن هاشمی برگردند، گفت:ملی مذهبی ها براساس تنظیم رابطه شان با مشاركت و مجاهدین انقلاب در انتخابات مجلس ششم، رابطه شان با هاشمی را تنظیم كردند. من در سال 84 مخالف این بودم كه از هاشمی حمایت كنیم، اما ملی مذهبی ها این كار را كردند.

مهندس سحابی در دوره هاشمی به زندان رفت و به قول خود هاشمی قرار بود كه رویش كم شود. اما به نظرم در برآورد نیروهای اصلاح طلب داخل حاكمیت از نقش آقای هاشمی، اشتباه صورت گرفت.
وی افزود: در انتخابات مجلس ششم بخشی از اصلاح طلبان بر این باور بودند كه حضور هاشمی رفسنجانی و ریاست وی بر مجلس، می تواند باعث توقف پروژه اصلاحات شود و با توجه به فسادهای دوره سازندگی، این قابل دفاع نخواهد بود. به همین دلیل در انتخابات مجلس ششم مرزبندی سفت و سختی با هاشمی نشان دادند. وقتی مرزبندی طولانی و سخت شد، عملاً یك نوع واگرایی بین این نیروها اتفاق افتاد. خود هاشمی هم در شهریور 79 در نمازجمعه ای كه خواند، به مطبوعات حمله كرد كه این ها هر روز یك ترقه و بمب منفجر می كنند.
رحمانی با بیان اینكه افراد رده بالا و مطرح ترین چهره های حزب مشاركت وارد پروژه حمله به هاشمی شدند، افزود: پیش از انتخابات مجلس ششم، سه نفر از اصلاح طلبان به دفتر مجله ایران فردا آمدند. من خودم در این جلسه نبودم، اما از مهندس سحابی و هدی صابر نقل می كنم. آن ها گفتند كه ما می خواهیم علیه هاشمی ویژه نامه ای منتشر كنیم، شما هم با توجه به اینكه از همان ابتدا منتقد سیاست های تعدیل بودید، مقاله ای در همین زمینه بدهید. مهندس سحابی اما مخالفت كرده و گفته بود كه شما نباید به هاشمی حمله كنید. نقد هاشمی را اجازه دهید ما كه اپوزیسیون هستیم انجام دهیم. شما اگر زیرپای هاشمی را خالی كنید، زیرپای خودتان هم خالی می شود. این مورد پذیرش اصلاح طلبان قرار نگرفت.
وی می گوید: وقتی اصلاح طلبان اشتباه محاسباتی می كردند، این اشتباه دامن ملی-مذهبی ها را هم به اعتبار همراهی با آنان می گرفت. من خودم در سال 84 فكر می كردم یا باید سكوت كنیم یا از آقای كروبی حمایت كنیم. چون فكر می كردم معین رأی نمی آورد اما دوستان از معین حمایت كردند و در دور دوم پشت هاشمی رفتند.
این عضو گروهك ملی- مذهبی همچنین درباره علت رد پیشنهاد سحابی از سوی اصلاح طلبان تصریح كرد: برداشت آنها این بود كه ما مایلیم با نقد هاشمی، خودمان را مطرح كنیم. یكی از چهره ها می گفت ما ده وزیر عوض می كنیم. وقتی مهندس سحابی گفت خواهش می كنم نمایندگان مجلس [ششم] به زندگی مردم هم توجه كنند، یكی از آن ها گفت كه خدا را شكر شما نماینده نشدید! می خواهم بگویم كه نگاه مهندس سحابی، هم چنان نگاهی بود كه رفاه اقتصادی و آزادی سیاسی را تدریجی می خواست، اما نگاه اصلاح طلبان تحكیم قدرت دولت خودشان بود. آنها حاضر نیستند آن اشتباهات را به درستی نقد كنند.
این گروهكی متواری درباره این پرسش كه آیا هنوز می توان روی هاشمی حساب باز كرد، گفت: بستگی به شرایط دارد و اینكه ما چه چیز را می خواهیم. آقای هاشمی منافع خودش را دارد و می خواهد نظام را حفظ كند، اما كلاً نگاه هاشمی، یك نگاه بوروكراتیك است. بوروكرات ها بخشی از آزادی های مدنی را می دهند، اما همیشه نتیجه پروژه ها همانی نیست كه معماران آن تصور می كنند. در موازنه قدرت خواست فرد مهم نیست، مهم این است كه سمت و سوی فعالیت یك جریان به كجا می رود.
وی با بیان اینكه باید از فضاهایی كه بوروكرات ها ایجاد می كنند استفاده كرد، افزود: برای وحدت های استراتژیك باید به وفاداری افراد توجه كرد، اما برای استفاده از فضاهایی كه وجود دارد نیاز به این نیست. كما اینكه هاشمی هم نمی آید با دموكراسی خواه ها جبهه تشكیل دهد. ممكن است كه قطار هم سو شود و ایستگاه های مشتركی داشته باشد. همان طور كه سخنان وی در خطبه های نماز جمعه سال 88، با استقبال مواجه شد.
طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:گروهك ملی- مذهبی، تقی رحمانی، فتنه سبز، مهندس سحابی، فسادهای دوره سازندگی،

[ پنجشنبه 31 فروردین 1391 ] [ 04:09 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]