مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

عضو مستعفی حزب مشاركت برای چندمین بار به دست اندركاران فتنه سبز حمله كرد و جنبش سبز را دارای عواقب زیانبار متعدد برای مخالفان ارزیابی كرد.
عباس عبدی در پاسخ به اعتراض برخی مخالفان به نقدهای قبلی وی نوشت: اشكال اصلی بنده به نحوه و منطق ورود دوستان اصلاح طلب به انتخابات سال 88 است و تاریخ حوادث این انتخابات پس از 22 خرداد شروع نمی شود، بلكه از ماه ها پیش از آن و از هنگام آمدن و سپس انصراف آقای خاتمی آغاز می شود. بنابراین اشكالات آن را به اتفاقات پس از 22 خرداد نباید محدود كرد.


وی اضافه كرد: هدف جنبش این است كه هدفی را محقق كنند، اگر نه تنها به آن هدف نزدیك نشویم بلكه دورتر هم بشویم، این امر چه جای خوشحالی دارد؟ اگر حتی رفتارها به سمتی نمی رفت كه اتفاقات 25 بهمن سال 89 رخ نمی داد، باز هم دریچه ای از امید بود و به نظر بنده تا همین مرحله هم تحول مهمی در ایران رخ داده بود. و این نكته را پیش از 25 بهمن، هم به فرزند آقای كروبی و هم به دو تن از یاران نزدیك آقای مهندس موسوی گفتم كه كاری نشود كه این امكان داده شود كه وضع از این كه هست انسدادی تر شود.

وی با انتقاد از نگاه های رمانتیك و شاعرانه به عرصه سیاست پرسید: روزی كه دوستان جنبش سبز این مسیر را انتخاب می كردند آیا انتظار وضع كنونی را داشتند؟ كسانی كه قلم تحلیلی دارند یا در سطح تصمیم گیری و تصمیم سازی هستند، باید درباره این پرسش پاسخی اجمالی داشته باشند. اگر آنان بروز این وضع را كمابیش پیش بینی كرده بودند و بطور طبیعی این را مطلوب هم می دانسته اند، در این صورت آنان در برنامه خود موفق بوده اند. چه من یا هر كس دیگر با آنان موافق باشیم یا نباشیم. ولی اگر آنان انتظار دستاوردهای دیگری را داشته اند ولی به یك باره با وضعیت فعلی مواجه شده اند، در این صورت باید بپذیرند كه در برنامه خود شكست خورده اند.
عبدی نوشت: اعتراض من همین است كه سیاستمدار (نظیر موسوی و كروبی) باید متوجه تبعات راهی كه می رود باشد. اگر یك جنبش مستقل از عمل و خواست من و شما در حال شكل گیری است، قابل احترام است، ولی اگر به هر دلیل معتقد نباشیم كه این جنبش به سرانجام خوبی خواهد رسید، نباید آتش تنور آن را گرم تر كرد.
عنصر جدا شده حزب مشاركت با انتقاد از میرحسین موسوی تصریح كرد: آقای موسوی با اعلام خود به عنوان فرد پیروز انتخابات آن هم با نسبت آرای بسیار زیاد، وارد بازی از نوع بازی طرف مقابل شد و قضیه از همان جا مسیر دیگری پیدا كرد، زیرا پایین آمدن از این موضع شكست محسوب می شد. متأسفانه تبریك آقای خاتمی هم به ایشان این گره را دو چندان كرد و نشان داد كه موج جنبش چگونه همه را منفعل و تحت تأثیر قرار می دهد.
وی با اشاره به شعار اصلاح طلبی، عدم تمكین به قانون را نیز نقض غرض و ادعای اصلاح طلبی دانسته و با اشاره به اینكه به جوانان اعتراضی نیست نوشت: سوی دیگر ماجرا مربوط به كسانی می شود كه عمرشان اندكی بیشتر و مسئولیتشان در برابر آنچه كه می بینند افزونتر است و باید اندكی هم آینده نگری داشته باشند. من به هیچ یك از جوانانی كه در این جریان بوده اند، ذره ای نقد ندارم. ولی فراموش نباید كرد كه سال ها بعد كه گرد و خاك این بازی بزرگ خوابید، و خاكسترهای ناامیدی آن برجای ماند، انتقادات همین افرادی كه با حرارت تمام در جنبش بوده اند متوجه زعمای جنبش خواهد شد، كه چرا چنین كردید؟ و چرا چنان نه؟ و البته در این برخوردشان نیز ذی حق هستند. بنابراین به جای بحث های انضمامی و انتزاعی بهتر است، روند سه سال گذشته این جنبش و دستاوردهای آن را در كفه ترازو گذاشت و در مقابل به نتایج منفی موجود در جامعه نیز نگاه كرد، اگر مثبت بود راه را ادامه دهید، در غیر این صورت تبدیل كردن جنبش سبز به امام زاده، به همان اندازه غلط است كه جنبش اصلاحات یا هر چیز دیگری را به بارگاه زیارتی تبدیل كردن. آیا بهتر نیست كه همه فعالان آن پیش خود فكر كنند كه هنگام حضور در جنبش چه انتظارات و نتایجی را در سر می پروراندند و امروز با چه نتایجی مواجه اند و چرا؟
طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:حزب مشاركت، موسوی وكروبی، فتنه سبز، جنبش سبز، موسوی،

[ شنبه 26 فروردین 1391 ] [ 03:26 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]