مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

رهبر معظم انقلاب در سال 90 بیش از 60 سخنرانی داشتند که در هریک از آنها نکات مهمی را برای مردم و مسئولین مطرح کردند.
حوزه اقتصادی


1. این سال را "سال جهاد اقتصادی" نامگذاری می كنم و از همه مسئولان انتظار دارم در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهاد گونه كار كنند.

 پیام نوروزى به مناسبت آغاز سال 1390 / "سال جهاد اقتصادی"

2. آنچه كه من از مسئولین و از مردم عزیزمان توقع دارم، این است كه جای تابلونویسی  شعار جهاد اقتصادی را بشنوند، باور كنند و دنبال كنند.


بیانات در حرم مطهر رضوی در آغاز سال 90

3. جهاد اقتصادى. یك حركت عظیمى جلوى همت مسئولین كشور هست. هم مردم، هم مسئولین باید دست به دست هم بدهند، امسال این حركت جهاد اقتصادى را شروع كنند. 

4. شعارهاى سال به معناى شروع این جریان است، نه اینكه مخصوص امسال است

بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم استان فارس


5. بعضی روى قوه‌ى قضائیه فشار مى‌آورند كه  اسامی مفسدین اقتصادی را افشاء كنید. هیچ لزومى ندارد افشاء كردن. در موارد شارع مقدس مشخصاً  خواسته است كه مردم مجازات را ببینند، یا مجازات شونده را بشناسند؛ اینها موارد خاصى است، مال همه جا نیست. 

بیانات در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه
6. ما واقعاً حق نداریم افراد را به صرف گمان، متهم كنیم، مشهور كنیم؛ واقعاً جایز نیست؛ نه در سایت، نه در روزنامه، نه در تریبونهاى گوناگون. حیثیت افراد را باید حفظ كرد.
7. اگر جرمی جائى ثابت نشده باشد. ما هیچ حجتى نداریم كه این را بگوئیم. حتّى جرمى كه ثابت شد، اصل نباید بر افشاى آن جرم باشد. مگر آنجائى كه خود نفس افشاء كردن، یك مصلحت بزرگى داشته باشد
بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان
8. ما در عرصه های گوناگون اقتصادی ، کشاورزی صنعتی و .... پیشرفتهاى خوبى داشتیم. خوب است كه مردم اینها را از زبان مسئولان بخشهاى گوناگون غیردولتى بشنوند؛ این، مردم را امیدوار می كند.
9. سیاست استكبارى، زمین زدن ملت ایران و نظام جمهورى اسلامى از راه اقتصاد است. تحریمها گرچه بهانه‌اش مسئله‌ى انرژى هسته‌اى است، اما دروغ می گویند هدف تحریمها، فلج كردن اقتصادى است.
بیانات در دیدار فعالان بخش‌هاى اقتصادى‌ كشور
حوزه فرهنگی 
10. نظام آموزش و پرورش وارداتی ما توانائى لازم را براى تربیت نسلهاى گوناگون را ندارد  و برخاسته‌ى از نیازهاى درونى ما نیست.
11. تحول در نظام آموزش و پرورش باید بر اساس ایجاد یك الگوى مستقل ایرانى و برخاسته‌ى از معنویات و نیاز این كشور باشد؛ در واقع برخاسته‌ى از اسلام ناب، باشد.
12. هدف الگوى جدید تحول در آموزش و پرورش ،تربیت نیروى انسانىِ طراز جمهورى اسلامى است.                    
بیانات در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر كشور
13. یكى از مهمترین كارها در عرصه‌ى نظرى عدالت‌پژوهى است باید در دانشگاه یك دانشِ میان‌رشته‌اى  تعریف شود؛ بحث شود، روى آن به طور مستقل سرمایه‌گذارى شود.
بیانات در دومین نشست اندیشه‌هاى راهبردى
14. بحران زن در دنیا از دو مساله نگاه غلط و بد فهمیدن جایگاه و شان زن در جامعه و بدفهمیدن مسئله خانواده و بد عمل کردن در رفتارهای داخل خانواده است. که از غرب شروع شده و خیلى هم قدیمى و ریشه‌دار نیست.
15. ما در مسئله‌ى زن، از غرب طلبگاریم؛ ما مدعى غربیم.
16. غرب باید در قبال تحقیر و ظلم به زن جواب گو باشد. 
17. جمهورى اسلامى در مسئله‌ى زن باید به طور صریح و بدون هیچ مجامله، حرف خودش را  كه اعتراض به نگاه غربى و این نامعادله‌ى ظالمانه‌ى غربى است بگوید. 
بیانات در دیدار جمعی از بانوان نخبه
18. رسانه‌ها متوجه باشند؛ بى‌دلیل گزارشهاى رسمى مسئولان برجسته‌ى نظام را زیر سؤال نبرند.
بیانات در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه
19. به گمان من یكى از بدترین و پرخسارت‌ترین تنبلى‌ها، تنبلى در خواندن كتاب است.
20. كتابخوانى باید در جامعه ترویج شود؛ و این كار بر عهده‌ى همه‌ى دستگاه‌هائى است كه در این زمینه مسئولند؛ از مدارس ابتدائى بگیرید تا دستگاه‌هاى ارتباط‌جمعى، تا صدا و سیما، تا وسائل تبلیغاتى گوناگون.
21. در تولید كتاب  به نیازها و خلأهاى جامعه نگاه كنند؛ خلأهاى فكرى را، نیازهاى فكرى را بشناسند، انتخاب كنند، سراغ آنها بروند. 
بیانات در دیدار مسئولان كتابخانه‌ها و كتابداران
22. حفظ قرآن می تواند تدبر در قرآن را ایجاد کند. ما حافظ قرآن كم داریم. حالا یك میلیون کم است به جاى یك میلیون، ما باید ده میلیون نفر حافظ قرآن داشته باشیم.
بیانات در دیدار قاریان، حافظان و اساتید قرآنی
23. من معتقدم كه كشور ما با امكاناتى كه داریم، می تواند صد و پنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد. هر اقدام و تدبیرى كه می خواهد براى متوقف كردن رشد جمعیت انجام بگیرد، بعد از صد و پنجاه میلیون انجام بگیرد.
بیانات در دیدار مسئولان نظام جمهورى اسلامى ایران
24. ما به هیچ وجه نگفتیم كه دانسته‌هاى غربى‌ها را كه در زمینه‌هاى گوناگون علوم انسانى پیشرفتهاى چند قرنىِ زیادى داشتند، یاد نگیریم یا كتابهاى اینها را نخوانیم؛ ما میگوئیم تقلید نكنیم.
25. ما از یادگیرى به هیچ وجه احساس سرشكستگى نمی كنیم. لازم است یاد بگیریم، از غرب و شرق یاد بگیریم .ما از این احساس سرشكستگى می كنیم كه این یادگیرى به دانائى و آگاهى و قدرت تفكر خود ما منتهى نشود. شاگردى می كنیم تا استاد شویم.
26. به تشكلهاى دانشجوئى توصیه كنم، این است كه به طور جدى به كارهاى فكرى و فرهنگىِ برنامه‌مند و هدفمند و عمیق بپردازند. و از ابتذال در کارهای فرهنگی به جد بپرهیزند.
بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان
27. امروز تعداد شاعران ما در كشور، از لحاظ كمیت، شبیه همان دوره‌ى دویست ساله است. البته این به بركت انقلاب است.
بیانات در دیدار جمعی از شعرا
حوزه سیاست خارجه 
28. جمهورى اسلامى موضع حق را انتخاب می كند،تماشاگر بی تفاوت بودن در طبیعت جمهوری اسلامی نیست .
29. جنگ، امروز هم هست. قدرتهاى مستكبر دنیا - یعنى قدرتهاى غربى، قدرت آمریكا، قدرت صهیونیستها - حد یقف ندارند
30. امروز به بركت اسلام، به بركت انقلاب اسلامى، یك حوادثى در منطقه دارد اتفاق مى‌افتد. مطمئناً این بیدارى مردم به نتیجه خواهد رسید .
31. ما از اخم قدرتهاى پوشالى دنیا هرگز نترسیدیم، ملاحظه نكردیم و نخواهیم كرد.
بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم استان فارس
32. من اصرار دارم مواضع ضد استکباری مجلس همچنان با همین استحكام، با همین قوت ادامه داشته باشد.
33. چالش میان انقلاب اسلامى و استكبار جهانى، چالش مستمرى است.
34. دشمن امروز بر روى مسئله اقتصادی تكیه‌ى اساسى دارد.
35. دشمن یك سناریوى جامع و سر و ته دارى را براى نظام اسلامى و براى حركت اسلامى و بیدارى اسلامى تدارك دیده است. خوشبختانه ما كفایت برخورد با این سناریو را داریم؛ در این تردیدى نیست. 
36. دشمن در این سى و دو سال بیكار كه نبودند. مرتباً تلاش شده، مرتباً فكر شده، به قول خودشان اتاقهاى فكرشان مشغول كار بوده است. ولى  نتیجه این شده كه جمهورى اسلامى جلو آمده، آنها عقب رفته‌اند.
بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شوراى اسلامى
37. شاخص عمده در حركت مردمىِ در بیداری اسلامی سه چیز است: یكى اسلامى بودن، یكى ضد آمریكا و صهیونیست بودن، و یكى مردمى بودن. ما با این حرکت ها همراهیم.
38. اگر در جائى ببینیم با تحریك آمریكائى‌ها، با تحریك صهیونیستها، یك حركتى به راه افتاده است، با آن حركت همراهى نمی كنیم. 
بیانات در بیست و دومین سالگرد امام خمینی(ره)    
39. امروز قدرتهاى مستكبر نمی خواهند در مقابل این واقعیت بزرگ و غیرقابل انكار تسلیم شوند كه ملتهاى منطقه بیدار شدند،و به اسلام برگشته‌اند.
40. حقیقت این است. نفس اسلامى در كشورهاى مسلمان دمیده شده است.
41. حكام دست‌نشانده‌ى آمریكا و غرب با این ملتها كارى كردند كه این ملتها احساس كردند كه جز قیام، جز حركت عظیم عمومى، جز انقلاب، راهى در مقابل آنها نیست؛ لذا قدم در این راه گذاشتند .این حركتها یقیناً به نتیجه خواهد رسید.
42. باید همه هوشیار باشند؛ بدانند حیله‌هاى دشمنان متنوع است،  ملتها توجه داشته باشند؛ آمریكائى‌ها و صهیونیستها سعى می كنند انقلابها را منحرف كنند.
43. آنجائى كه حركت ضد آمریكا و ضد صهیونیسم است، آن حركت، حركت اصیل و مردمى است؛ آنجائى كه شعارها به نفع آمریكا و صهیونیسم است، آنجا حركت انحرافى است.
بیانات در دیدار مسئولان نظام در روز عید مبعث
44. آنچه امروز دارد اتفاق مى‌افتد، حضور مردم است با تنشان، با جانشان؛ آن هم با گرایش توحیدى و خدائى و الهى؛ با الله اكبر، با نماز جماعت. 
45. تاریخ منطقه و به تبع آن تاریخ دنیا ورق خورده است؛ یك فصل جدیدى آغاز شده است . 
46. امروز همان حركتى كه ما ملت ایران سى سال قبل عیناً همان حركت را با یك تفاوتهاى منطقه‌اى و بومى و جغرافیائى و تاریخى، در دنیاى اسلام در چندین كشور داریم مشاهده می كنیم. 
47. موج بعدى بیداری اسلامی در مناطق خیلى دوردست‌تر هم وجود دارد و چنین چیزى پیش خواهد آمد، كه این براى ما تشویق‌آمیز است،نشان می دهد كه ما امیدمان به آینده باید بیشتر باشد.
بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران
48. امروز جمهورى اسلامى در فضاى سیاست بین‌المللى، به عنوان یك كشور محترم، اثرگذار، معتبر و متنفذ در دنیا شناخته شده است.
49. اوضاع منطقه درست عكس سیاستهاى قدرتهاى غربى و آمریكا و صهیونیسم بین‌الملل دارد پیش می رود.
50. ابعاد آنچه كه در مصر و در تونس و در یمن و در بعضى از مناطق دیگر دارد اتفاق مى‌افتد،خیلى عظیم است. امروز رژیم اشغالگر قدس محاصره است در بین كشورهائى كه براى مقابله‌ى با او انگیزه دارند.البته تلاش می كنند براى اینكه بر امواج بحران در این منطقه سوار شوند و بیدارى را به نحوى كنترل كنند؛ اما نتوانستند.
51. در لیبى، سیاست غرب، سیاست بسیار رذیلانه و موذیانه‌اى است.  اولاً مسئله‌ى نفت لیبى است كه برایشان مهم است، ثانیاً فضاى وسیع این كشور است كه می توانند در جاهاى مختلفش پایگاه بزنند، ثالثاً اشراف بر كشور مصر و كشور تونس؛ دو تا كشور انقلابى.
بیانات در دیدار مسئولان نظام جمهورى اسلامى ایران
52. در زمینه‌ى مسائل منطقه، دستگاه‌هاى ذى‌ربط كشور تحرك بسیار خوبى داشتند و دارند. الان منطقه، میدان عظیم زورآزمائى است و دستگاه‌هائى كه با این مسئله مرتبطند، حسابى وسط میدانند . برخى از كارها قابل تبلیغاتى شدن نیست
53. ثبات و استمرار و استقرار نظام جمهورى اسلامى از جمله‌ى مهمترین عواملى بوده است كه ملتهاى منطقه و ملتهاى مسلمان را امیدوار كرد.
54. توصیه‌ من به مجموعه‌ى تشكلهاى دانشجوئى این است: شما وقتى نگاه می كنید به جبهه‌ى معارض، یعنى استكبار، جبهه‌ى ظلم، جبهه‌ى سرمایه‌دارهاى كلان بین‌المللى، كارتلها، تراستها و و و، به چشم یك جبهه به آنها نگاه كنید در مقابله‌ى با انقلاب اسلامی با این نگاه خیلى از كارهاى اینها معناى واقعى خودش را نشان می دهد.
55. امروز یكى از سیاستهاى دشمن، ترویج ابتذال است. با این سیاست استكبار مبارزه كنید.
بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان
حوزه سیاست داخلی
56. كشور نباید به مسائل حاشیه‌اى مبتلا شود.
57. اتحادى كه امروز در میان مردم و در بین مردم و مسئولین وجود دارد،  بایستى باقى بماند .
58. یكى از نقشه‌هاى بزرگ دشمنان ملت ایران، ایجاد تفرقه و شكاف در داخل بوده است.
59. مسئولین كشور باید سعى كنند گله ها را در معرض افكار عمومى مطرح نكنند؛ این ضربه‌ى به اتحاد ملى است.
بیانات در حرم مطهر رضوی در آغاز سال 90
60. تا من زنده هستم، تا من مسئولیت دارم، به حول و قوه‌ى الهى نخواهم گذاشت این حركت عظیم ملت به سوى آرمانها ذره‌اى منحرف شود.
61. تا مردم عزیزمان اینجور با شور، با شعور، با بصیرت، با عزم راسخ در میدان هستند، لطف الهى شامل است؛ این را بدانید.
62. دولت مشغول تلاش و فعالیت و خدمت است. هر جا خدمت باشد، هم مردم طرفدار هستند، هم رهبرى طرفدار است.
63. در مسئله‌ى اطلاعات چه جنجالى در دنیا راه انداختند. تحلیلها را به سمت شکاف  داخل نظام جمهورى اسلامى بردند،  که رئیس جمهور حرف رهبرى را گوش نكرده است!ببینید چطور منتظر بهانه‌اند.
64. آنجائى كه احساس كنم یك مصلحتى دارد تفویت می شود(مثل مسئله اطلاعات) یك مصلحت بزرگى دارد مورد غفلت قرار می گیرد، تفویت می شود؛ خب، انسان وارد می شود كه جلوى این تفویت مصلحت را بگیرد. 
65. نقص در كار همه‌مان هست؛ بنده هم نقص دارم، رؤساى قوا هم خالى از نقص نیستند، باید نقصهاى خودمان را بشناسیم، آنها را كم كنیم؛ تا در كار عظیم این ملت بزرگ گره ایجاد نكنیم.
بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم استان فارس
66. بحث عدالت بایستى به یك گفتمان نخبگانى تبدیل شود. باید این مسئله را دنبال كنیم و پیگیرى این بحث را رها نكنیم؛ چون زمینه خیلى زیاد است.
67. امروز كشور در مسیر پیشرفتهاى جهشى است؛ این یك واقعیتى است. خوشبختانه حركت كشور به سمت پیشرفت - به معناى عام - یك حركت سریعى است.
68. امروز باید رابطه‌ى پیشرفت و عدالت مشخص شود.
بیانات در دومین نشست اندیشه‌هاى راهبردى
69. اختلاف سلیقه، اختلاف نظر، در مسائل سیاسى، نباید به چالش میان جناحهاى كشور منتهى شود. 
70. گناه بزرگ فتنه‌گران در سال 88 این بود كه شبه های  ذهنیشان را به صورت ایجاد چالش براى نظام اسلامى مطرح كردند. این گناه بزرگ، قابل اغماض هم نیست.
71. در داخل مجلس شوراى اسلامى، خودنظارتى بگذارید. این، همان تقواى جمعى است.
72. كسى با آزادى نماینده مخالف نیست؛ با كج رفتارى نماینده مخالف است. 
73. یك نماینده‌ى كج رفتار مجلس شوراى اسلامى را بدنام می كند، حیف نیست؟ مجلسِ به این عظمت، این نهاد قانونىِ اساسى در كشور.
74. مراقب باشید به خاطر انتخابات آخر سال در اسفند، این ده ماهى كه باقى مانده، مجلس دچار ركود و كم‌كارى نشود.
75. خطر بزرگى است كسى به خاطر تأمین نمایندگى در یك دوره، به صاحبان ثروت یا به صاحبان قدرت نزدیک شود؛ این از آن چیزهائى است كه خداى متعال از آنها نمی گذرد و انتقام خواهد گرفت. 
76. بایستى همكارى كرد، باید كمك كرد؛ هم مجلس كمك كند به دولت، هم دولت كمك كند به مجلس.
بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شوراى اسلامى
77. تعبیر "پابرهنگان" و "كوخ‌نشینان" جزو تعبیراتى بود كه در كلام امام بارها و بارها تكرار شد. به مسئولین اصرار داشتند كه به طبقات محروم برسید و از اشرافیگرى پرهیز كنند.
78. آفت مسئولیت در یك نظامى كه متكى به آراء مردم و متكى به ایمان مردم است، این است كه مسئولین به فكر رفاه شخصى بیفتند.
79. اعتماد مردم  با تأمین عدالت و عمل دقیق و حكیمانه‌ى به قانون تأمین خواهد شد.
80. تمام قوا ها هم توجه داشته باشند زیر سؤال بردن فعالیتها، زحمات را ضایع می كند.
81. ما به عنوان كسى كه مستمع و شنونده و مخاطب گزارش های رسانه ها هستیم، باید هوشیارانه نگاه كنیم، گزارشها را تلقى به قبول كنیم.البته در مواردى ممكن است یك آمار دروغ، آمار غلط، آمار اشتباهى هم داده شود؛ این را نباید تعمیم داد و شبهه كرد.
بیانات در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه
82. بایستى واقع‌بینانه نگاه كنیم؛ خودمان را نبایستى دچار خطا كنیم؛ یكسونگرى نكنیم. ما نقاط مثبتى داریم، نقاط منفى‌اى هم داریم؛ هر دو را ببینیم.
83. غلبه دادن نگاه منفى، خلاف واقع‌بینى است؛ موجب ناامیدى است.
84. غلبه دادن نگاه مثبت، بدون دیدن نقطه‌ى منفى، این هم گمراه كننده است؛ موجب یك رضایتى در انسان می شود كه كاذب است.
85. نظام ثابت كرده است كه توانائى غلبه‌ى بر تهدیدها را دارد؛ این خیلى چیز مهمى است.
86. اعتماد میان مردم و نظام. كمتر كشورى در دنیا وجود دارد كه اعتمادى را كه مردم ایران نسبت به نظام جمهورى اسلامى دارند، نسبت به نظام حكومتى خود داشته باشند.
87. در سخت‌ترین شرائط تحریم، كشور در مقوله علم و فناوری ، انرژی هسته ای فناوری زیستی و نانو، ابررایانه ها ، هوا و فضا ، نانوداروهای ضد سرطان و... پیشرفت كرده است .
88. ما در كشور ركود نداریم؛ حركت داریم، پیشرفت داریم، اما نظام، نظام ثابت و مستقرى است؛ استحكام دارد. اینها نقاط مثبت ماست.
89. تجربه‌ى متراكم در قانونگذارى، در اجرا؛ این هم جزو نقاط درخشان كشور است.
90. میل به رفتارهاى قبیله‌اى در میدان سیاست، در میدان اقتصاد، از دیگر نقاط ضعف ماست.
طبقه بندی: ویژه مناسبت ها(اعیاد و ایام شهادت)،
برچسب ها:رهبر معظم انقلاب، سال جهاد اقتصادی، پیام نوروزى، بحران زن، بانوان نخبه، فرماندهان سپاه پاسداران، فتنه‌گران،

[ دوشنبه 29 اسفند 1390 ] [ 08:55 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]