مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

لیست 30 نفره جبهه پایداری انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در نشست خبری امروز (سه‌شنبه) سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی اعلام شد.

به گزارش رجانیوز، دكتر كامران باقری لنكرانی در این نشست خبری كه از ساعت 11 در مركز تحقیقات دانشگاه شاهد برگزار شد، اسامی 30 نفر را به شرح زیر اعلام كرد:

1- حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر مرتضی آقاتهرانی

2- حجت‌الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان

3- دكتر علی اصغر زارعی

4- حجت‌الاسلام و المسلمین نبویان

5- دكتر غلامعلی حداد عادل

برای دیدن بقیه لیست به همراه عکس و اظهار نظرات این گروه

6- حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر ناصر سقای بی‌ریا

7- دكتر مسعود میرکاظمی

8- دكتر محمد سلیمانی

9- محمد اسماعیل کوثری

10- دكتر مهدی کوچک زاده

11- فاطمه آلیا

12- حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی

13- حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش

14- دكتر زهره طبیب زاده نوری

15- زهره لاجوردی

16- دكتر بتول نامجو

17- سردار حسن حمید زاده

18- بیژن نوباوه

19- مهندس سید مهدی هاشمی

20- علی خطیبی شریفی

21- اسماعیل کفایتی

22- دكتر علیرضا مرندی

23- حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر خلیلیان

24- حجت‌الاسلام و المسلمین باباپور

25- دكتر حسین طلا

26- دکتر جوانمردی

27- محمود دهقانی

28- محمد حسین استادآقا

29- دكتر محمد جواد محمدی

30- علی‌رضا صفارزاده

 

سخنگوی جبهه پایداری ضمن بیان این اسامی با تأكید بر اینکه رقابت جبهه پایداری با جبهه متحد موجب پرشور تر شدن انتخابات خواهد شد و هیچ اشکالی در این رقابت وجود ندارد، گفت: جبهه پایداری بر رقابت بدون تنازع سیاسی تاکید دارد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره مباحث گفتمانی و اقتصادی جبهه متحد اصولگرایان گفت: ما خوشحال می‌شویم که اگر 30 نامزد جبهه متحد در امور اقتصادی یک نظر مشترکی داشته باشند اما متاسفانه می‌بینیم در لیست آنها افرادی حضور دارند که از نظریات عدم کنترل بازار تا تشویق کنترل از رشد اقتصادی تا دغدغه‌های عدالت محوری و توجه به طبقات مستضعف در حوزه اقتصادی و سبك خدمت‌گزاری وجود دارد.

سخنگوی جبهه پایداری افزود: اگر جبهه پایداری به عملکرد اقتصادی دولت نقد دارد به دلیل زاویه گرفتن از عدالت محوری است اما به این معنی نیست که ما قائل به برگشت مباحث اقتصادی بین سال‌های 64 تا 84 باشیم. چرا که برخی‌ها راه حل را بازگشت به مدل اقتصادی بین سال‌های 64 و 84 می‌دانند.

به گزارش فارس، خبرنگاری از لنکرانی درباره چرایی تاخیر جبهه پایداری در ارائه لیست پرسید که سخنگوی این جبهه پاسخ داد. علت این تأخیر مذاکراتی بود که اعضای جبهه با نامزدها داشتند. برخی‌ها که انتظار داشتند در لیست جبهه متحد قرار بگیرند اما جبهه متحد آنها را در لیست قرار نداد و آنها تماس گرفتند و ما ترجیح را بر مذاکره و گفت و گو با آنها دادیم که این امر موجب تاخیر ما در ارائه لیست شد.

لنکرانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که می‌گفت نقش علامه مصباح یزدی در نحوه انتخاب افراد برای لیست جبهه پایداری چه بوده است گفت: ما با همه بزرگان و علما درباره لیست مشورت گرفتیم و نظر آنها را درباره افراد جویا شدیم.

سخنگوی جبهه پایداری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که معایب و محاسن رقابت جبهه پایداری با جبهه متحد را چگونه تعریف می‌کند، توضیح داد: بنده از شیراز آمده‌ام و مجبور به شعر متوسل شوم. همانگونه که شاعر می‌فرماید؛ "اسلام به ذات خود ندارد عیبی، گر عیبی هست از مسلمانی ما است"، رقابت هیچ اشکالی ندارد اما اگر عیبی باشد از رفتارهای رقابتی ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه رقابت باعث پر شور شدن انتخابات می‌شود، بیان داشت: متاسفانه برخی قوت خود را در حذف دیگران می‌دانند که این نوع نگاه موجب اشکالاتی می‌شود که ما آن را قبول نداریم.

سخنگوی جبهه پایداری گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مسئولان کشور و سران قوا متحد و همدل باشند اما درباره انتخابات خواستار رقابتی شدن انتخابات را داشتند اما متاسفانه برخی‌ها در جایی که باید عرصه وحدت و همدلی باشد بر طبل تفرقه می‌کوبند و آنجا که عرصه رقابت است می‌گویند باید همه یکی شویم.

لنکرانی با انتقاد از آنچه رفتارهای غیر اخلاقی ازسوی برخی گروه‌های سیاسی خواند، گفت: در شیراز یک روحانی به دلیل اینکه به جبهه پایداری علاقه دارد و عضو جبهه پایداری شده است از فلان حوزه علمیه اخراج می‌شود و بعد از اخراج حرف‌های متفاوتی علیه ایشان گفته می‌شود. اما ما در پاسخ به این رفتارها معتقدیم مردم قضاوت درستی خواهند کرد و پاسخ این گونه رفتارها را خواهند داد.

سخنگوی جبهه پایداری در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا جبهه پایداری موفق به پیروزی در انتخابات خواهد شد یا نه اظهار داشت: اگر ما برای پیروزی به انتخابات آمده بودیم سراغ نظر سنجی می‌رفتیم. ما بر اساس انتخاب اصلح به عنوان مشاوران امین مردم وارد انتخابات شده‌ایم.

وی در عین حال از غیر قابل پیش بینی بودن نتیجه انتخابات خبر داد و گفت: نتیجه انتخابات ثابت خواهد کرد که نظرسنجی‌ها و پیش بینی برخی‌ها درست نبوده است. مردم در انتخابات مجلس نهم با توجه به بصیرتی که از فتنه 88 کسب کرده‌اند ارتقای خود را برای روی کار آوردن یک مجلس کار آمد اثبات خواهند کرد.

سخنگوی جبهه پایداری در پایان با تاکید بر اینکه جبهه پایداری در انتخابات ورود گفتمانی دارد، حتی اگر نامزدهای ما رای نیاوردند ما تلاش خواهیم کرد تا به نمایندگان محترمی که رای آورده‌اند کمک کنیم تا آنها بتوانند گفتمان امام و رهبری را دنبال کنند.

خبرنگاری از لنکرانی درباره برخی اتهامات به جبهه پایداری مبنی بر ارتباط این جبهه با جریان انحرافی تصریح کرد: اگر کسی خوابیده باشد می‌شود او را بیدار کرد اما اگر کسی خودش را به خواب زده باشد هیچ کس نمی‌تواند وی را بیدار کند چرا که قصدی برای بیداری ندارد. موضع جبهه پایداری در قبال جریان انحرافی کاملا روشن و شفاف است اعضای جبهه پایداری اولین مواضع را علیه جریان انحرافی گرفتند.

وی افزود: ما دو نگرانی کوتاه مدت و دراز مدت نسبت به فعالیت جریان انحرافی داریم. ابتدا اینکه نگرانیم که جریان حاشیه ساز خدمات دولت نهم و دهم را زیر سؤال ببرد و آن را تحت تاثیر قرار بدهد.

سخنگوی جبهه پایداری یادآور شد: جبهه پایداری نسبت به نظریه پردازی و تئوری پردازی دینی از سوی جریان انحرافی به شدت نگران است چرا که معتقد است جای نظریه پردازی دینی در حوزه‌های علمیه و توسط نخبگان و متخصصان دینی است. البته دانشگاهیان می‌توانند در مباحث موضوع شناسی و تطبیق مباحث وارد شوند اما نظریه پردازی دینی به حوزه و روحانیت اختصاص دارد لذا ما  نسبت به اینکه برخی فکر می‌کنند نظریه پرداز دینی هستند، نگرانی عمیق داریم.

 

رجانیوز در ادامه بخشی از سوابق تعدادی از كاندیداهای جبهه پایداری را عنوان می‌كند:

1- حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر مرتضی آقاتهرانی

حجت‌الاسلام و المسلیمن دکتر مرتضی آقاتهرانی از طلاب فعال مدرسه حقانی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است كه پس از جدا شدن از این مدرسه نیز در مؤسسه‌ی "در راه حق" تحت نظارت آیت‌الله مصباح یزدی ادامه درس و بحث داد و پس از انقلاب نیز بارها در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافت.

در همان سال های ابتدای جنگ دو برادرش را از دست داد؛ شهید مصطفی ردانی پور که هم‌درس و هم فکر و رفیق صمیمی اش بود و شهید مصطفی آقا طهرانی، که برادر کوچک تر او بود. وی گذشته از فقه و اصول، در حوزه تفسیر قرآن را خدمت آیات خزعلی، جوادی آملی و بیش از همه استاد مصباح تلمذ کرده است. فلسفه را به طور عمده نزد آیت الله مصباح خواند. کلام را در شرح تجرید نزد مرحوم آقا طه کافی خوانده و خارج فقه را محضر آیت الله مظاهری بهره برد. از محضر بسیاری دیگر از فضلا همچون آیت الله بهجت، آیت الله صافی اصفهانی، آیت الله کشمیری، آیت الله پهلوانی و... بهره ها برد.

فوق لیسانس روانشناسی را از مؤسسه امام خمینی (که آن روزها به نام بنیاد باقر العلوم (ع) شناخته می شد) گرفت و با نظر آیت الله مصباح برای کسب علوم روز، به همراه زن و فرزند عازم غرب شد و دکترای فلسفه عرفان را از دانشگاه آمریکا گرفت. در کنار مطالعه سنگین و شبانه روزی، مسئولیت امامت جمعه و جماعت، اداره مؤسسه اسلامی نیویورک را هم به عهده داشت. مؤسسه اسلامی نیویورک در زمان حضور حاج شیخ مرتضی بسیار زنده و پررونق بود.

پس از بازگشت به قم، با راه اندازی واحد تربیت مربی اخلاق در مؤسسه امام خمینی فعالیت خود را آغاز کرد و در کنار آن به امر تألیف نیز پرداخت. وی در دوره دوم خرداد نقش مؤثری در پاسخ به شبهات جوانان و القائات جریان منحرف داشت و با حضور فعال در دوره‌های ولایت دانش‌آموزی و دانشجویی و منابر متعدد در تهران، قم و شهرستان‌ها به‌عنوان یك روحانی مجاهد و عالم ایفای نقش كرد.

در سال 1384 به دعوت ریاست جمهوری اسلامی ایران و به امر اساتید خود و تشخیص تکلیف، معلم اخلاق هیئت دولت شد. در سال 86 بر مبنای تشخیص تکلیف و مشورت با اساتید و به ویژه استاد معظم حضرت آیت الله بهجت برای حوزه نمایندگی تهران کاندیدا شد و در انتخابات مجلس شرکت کرد و در حوزه انتخابیه تهران، حائز دومین رأی شد.

 

 

2- حجت‌الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان

حسینیان، رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی و رئیس كمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس نیز علی رغم آن که از مدت ها پیش اعلام کرده بود که در انتخابات کاندیدا نمی‌شود اما با اصرار و درخواست‌های فراوان دوست‌داران انقلاب اسلامی، بالاخره روز پنج‌شنبه گذشته ثبت نام کرد.

حسینیان نیز از طلاب فعال مدرسه حقانی است كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مسئولیت‌های متعدد قضایی داشت و در دوره دوم خرداد و در جریان قتل‌های زنجیره‌ای نیز با سخنرانی‌ها و برنامه‌های افشاگرانه‌اش، در زمینه خنثی كردن یك توطئه بزرگ علیه نظام نقش مؤثری داشت.

وی در طول دو دهه اخیر با حضور در مركز اسناد انقلاب اسلامی تلاش زیادی در زمینه ثبت و ضبط تاریخ انقلاب و انتشار نظرات و روایت‌های نیروهای انقلاب كرد و در مجلس شورای اسلامی نیز در بزنگاه‌های حساس نقش مؤثری داشت. وی در تابستان سال 88 در اعتراض به نحوه اداره مجلس و شخص رئیس مجلس از نمایندگی استعفا داد اما پس از چندی به‌دلیل رایزنی‌ها استعفایش را پس گرفت.

 

 

3- دکتر محمد سلیمانی

وی، استاد تمام رشته برق دانشگاه علم و صنعت که پدر دانش ماهواره در ایران لقب گرفته، در دولت نهم وزیر ارتباطات بود و منشأ خدمات گسترده ای در حوزه زیر ساخت، تلفن‌های ثابت و همراه و اینترنت شد.

وی در عین اینكه، در رشته‌ی خود فول پروفسور است و در میان دانشجویان دانشكده دانشگاه علم و صنعت از نظر علمی به‌عنوان یك استاد سرآمد شناخته می‌شود، برادر دو شهید نیز هست و حساسیت‌های ویژه‌ای در حراست از گفتمان انقلاب اسلامی نیز دارد، به‌طوری كه در دوره‌ی دوم خرداد كه دانشگاه علم و صنعت و به‌ویژه دانشكده برق یكی از پاتوق‌های اصلی جریان حزب مشاركت بود، وی با همراهی تعداد دیگری از اساتید متعهد مقابل این جریان‌ها ایستادگی می‌كرد.

 

 

4- دکتر سید مسعود میرکاظمی

عضو هیات علمی و مدرس دانشگاه های تربیت مدرس، امام صادق و امام حسین است که سابقه ریاست دانشگاه شاهد را نیز در کارنامه خود دارد. دکتر میرکاظمی در دولت نهم وزیر بازرگانی و در دولت دهم وزیر نفت بود که به خاطر مقاومت در برابر خرده فرمایشات برخی چهره های ناموجه برکنار شد. بیش از 210 نماینده مجلس پس از کناره گیری دکتر میرکاظمی از وزارت نفت از او حمایت کردند.میركاظمی به كلان‌نگری و تیزهوشی معروف است و بخش عمده‌ای از دستاوردهای بزرگ حوزه انرژی ایران در شرایط تحریمی ناشی از همین تیزهوشی و مدیریت استراتژیك وی بود.

"خودكفایی در تولید بنزین" یكی از همین شاهكارها بود كه برنامه‌ی راهبردی امریكا مبنی بر فلج كردن ایران با "تحریم بنزین" و شعله‌ور شدن اعتراض‌ها و ناآرامی‌های داخلی را ناكام گذاشت.در روزهای ابتدای سال جاری نیز رهبر معظم انقلاب پس از آنكه سال 90 را به "جهاد اقتصادی" نام‌گذاری كردند، به عسلویه رفتند و از فازهای احداث شده و یا در حال ساخت "پارس جنوبی" بازدید و از وزیر و كاركنان تلاش‌گر نفت تقدیر كردند.

 

 

5- مهندس سیدمهدی هاشمی

مهندس سید مهدی هاشمی اکنون رئیس یکی از تخصصی ترین سازمان های حرفه ای یعنی سازمان نظام مهندسی است و خاطرات خواندنی زیادی از روزهای جنگ دارد. از شهید محمد بروجردی، از شهید محمود کاوه، از شهید آبشناسان و...!  هاشمی همیشه در صندوق عقب ماشینش کپسول اکسیژن را حمل می کند که یادگاری از دوران دفاع مقدس است. او از روزهای پیش از آغاز حمله رژیم صدام به ایران در مناطق غربی حضور داشته و خود می گوید که این افتخار را داشته که هشت سال در جبهه ها حضور داشته باشد.

او از دوستان نزدیک دکتر احمدی نژاد پیش از دوران ریاست جمهوری بود که در شهرداری تهران معاونت امور مناطق را بر عهده داشت. او در دولت نهم، معاون امور عمرانی وزیر کشور و قائم مقام وزیر راه بود که مدتی نیز پس از برکناری مصطفی پورمحمدی از وزارت کشور، سرپرست این وزارتخانه شد.

هاشمی هم اکنون رئیس سازمان تخصصی نظام مهندسی و رئیس فدراسیون تیراندازی است كه این فدراسیون با مدیریت قوی وی از یك فدراسیون فراموش شده به یكی از سه فدراسیون برتر كشور تبدیل شده است كه بالاترین شانس مدال‌آوری را در المپیك 2012 لندن دارد.

 

 

6- حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقای بی‌ریا

استاد دانشگاه و حوزه است که همچون دکتر آقا تهرانی، تحصیلات حوزوی‎اش را در قم و تحصیلات دانشگاهی‎اش را در امریکا گذراند و امام جمعه ایالت واشنگتن بود. او در دولت نهم و بخشی از دولت دهم مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت بود اما به‌دلیل انتقادهایی كه به جریان نفوذی داشت، در سال جاری از این مسئولیت استعفا داد و به دعوت آیت‌الله یزدی، مسئولیت مهم ریاست دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را بر عهده گرفت.

 

 

7- دکتر علی اصغر زارعی

استا دانشگاه، موسس واحد جنگ الکترونیک در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس سابق بسیج اساتید کشور که در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی نیز نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود.

وی كه در دولت نهم از گزینه‌های تصدی وزارت نفت بود، سوابق برجسته‌ای در مقابله با گروهك‌های ضد انقلاب و التقاطی در سال‌های اول انقلاب، راه‌اندازی سپاه خوزستان و حضور مؤثر در جبهه‌های دفاع مقدس داشت و در سال ۱۳۶۴ بنابه تدبیر مسئولین قرارگاه خاتم الانبیاء وارد یگان کاملا تخصصی و فنی جنگ الکترونیک شد و دراواخر ۱۳۶۵ فرماندهی یگان را عهده دار شده و تا سال ۱۳۷۰ ادامه داشت و در سال 1375 نیز ریاست دانشكده فنی دانشگاه امام حسین علیه السلام را برعهده گرفت.

اگرچه این روزها مدعیان برخورد با جریان انحرافی و نفوذی زیاد شده‌اند اما وی جزو پیش‎روترین افراد در مقابله با تحركات این اعضای وابسته به این طیف است، به‌طوری كه در سال 87 با مشاهده اولین رگه‌های این تحركات و توزیع پول در میان نمایندگان از سوی یكی از وابستگان این جریان، وی از فرد عامل فساد با سیلی استقبال كرد. زارعی اكنون مسئول كمیته استان‌های جبهه پایداری است و نیروهای انقلابی در استان‌ها وی را با تواضع، صداقت و تدبیر می‌شناسند.

 

 

8 و 9- حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمود نبویان و حجت الاسلام والمسلمین قاسم روانبخش نیز دو عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی هستند که در انتخابات مجلس حضور خواهند داشت.

دكتر نبویان به‌عنوان یكی از مبرزترین استادان این مؤسسه شناخته می‌شود كه وی نیز در دانشگاه‌ها و محافل دانشجویی به‌عنوان یك روحانی دانشمند و قوی در پاسخ‌گویی به شبهات و به چالش كشیدن مبانی نظری جریان‌های سكولار، لبیرال و وابسته‌گرا شناخته می‌شود.

بنیه علمی قوی فقهی او موجب شده است كه هم اكنون در دبیرخانه فقهی مجلس خبرگان رهبری نقش مؤثری داشته باشد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین روانبخش نیز به‌عنوان یكی از اساتید شجاع مؤسسه امام خمینی شناخته می‌شود كه تندروترین عناصر جریان فتنه نیز در مناظرات خود با وی معمولاً مغلوب جلسه را ترك می‌كردند.

خاطره دو جلسه سه ساعته مناظره روانبخش با مصطفی تاج‌زاده قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم و مناظره‌هایش با محمد رضا خاتمی و صادق زیباكلام، یكی از شیرین‌ترین خاطره‌ها برای نیروهای انقلابی در دانشگاه‌هاست.

 

 

10- دکتر مهدی کوچک زاده

عضو هیات علمی و استاد با رتبه دانشیار دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس که سابقه دو دوره (هفتم و هشتم) نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارد.كوچك‌زاده در مجلس و محافل دانشجویی با صراحت و صداقتش شناخته می‌شود و تأكید دارد كه برای كارهایش باید حجت داشته باشد. تعبد وی به ولایت فقیه و ابا نداشتن از اظهار آن، مثال زدنی است.

وی نیز معمولاً پای ثابت جلسات سخنرانی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است و در دوره فتنه نیز خار چشم ساكتین فتنه در مجلس و عوامل فتنه در بیرون از آن بود. اوج كینه جریان‌های ضد انقلاب از وی را شاید بتوان از هجونامه‌هایی دریافت كه علیه وی در رسانه‌های ضد انقلاب دریافت. دكتر كوچك‌زاده جانباز دفاع مقدس نیز هست و خاطرات شنیدنی از آن روزهای طلایی دارد.

 

 

11- حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی

را می‌توان از فعال‌ترین نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست. وی مؤسس و مدیر دفتر جریان‌شناسی تاریخ معاصر ایران است كه 22 كتاب مستند و افشاگرانه این دفتر از عملكرد جریان برانداز دوم خرداد به تیراژ میلیونی رسید و برخی از آن‌ها مورد تفقد رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.

وی كه از روحانیون فعال قم در زمینه مقابله با جریان‌های منحرف بود، در دولت نهم و در دوره وزارت صفارهرندی با وزارت‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور وی و مدیركل اداره ارشاد قم بود كه نقش مؤثری در سالم‌سازی فضای فرهنگی و هنری این شهر داشت، به‌طوری كه حتی دو جشنواره هنری در حرم حضرت معصومه برگزار شد و مورد عنایت مراجع عظام تقلید نیز قرار گرفت.

رسایی با حضور در مجلس هشتم، یكی از اصلی‎‌ترین مخالفان عناصر فتنه، ساكتین فتنه و جدی‌ترین منتقد ریاست مجلس بود. وی در ماجرای اعتراض به مصوبه وقف دانشگاه آزاد و یكشنبه سیاه مجلس و مخالفت با حقوق مادام العمر و ارائه طرح دو فوریتی برای لغو این قانون با همراهی نمایندگانی از جمله حسینیان، كوچك‌زاده و زارعی نقش محوری داشت.

این نماینده مجلس در قبال جریان نفوذی دولت نیز روشن‌گری‌های مؤثری داشت و در مناظره تلویزیونی با علی اكبر جوانفكر از عوامل این جریان حاضر شد. وی با راه‌اندازی هفته‌نامه 9 دی به ظرفیت رسانه‌های جریان انقلاب افزود و با انتشار گزارش‌ها و گفت‌وگوهای مؤثر نقش مهمی در مقابله با جریان‌های فتنه و نفوذی در دولت داشته و دارد.

 

 

از بانوان انقلابی و تحصیلکرده نیز چهره های شاخصی همچون دکتر زهره طبیب زاده دندانپزشك و استاد دانشگاه شهید بهشتی و رئیس مرکز امور بانوان و خانواده در دولت نهم، فاطمه آلیا نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی از تهران، زهره لاجوردی استاد دانشگاه و فرزند شهید بزرگوار سیداسدالله لاجوردی و دکتر بتول نامجو دیده می شود.

 

12- دكتر زهره طبیب‌زاده نوری

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و رئیس سابق دانشکده دندان پزشکی این دانشگاه است. او که از دانشجویان انقلابی در سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در سال‌های دهه 60 است، در دولت نهم روز های پر ماجرای در ریاست مرکز امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری داشت.

 

13- زهره لاجوردی

فرزند شهید بزرگوار اسدالله لاجوردی كه سابقه چهار سال ریاست دفتر و سپس معاونت را در مركز امور زنان و خانواده رباست جمهوری دارد. وی همچنین در دانشگاه آزاد تدریس داشته و از سال 82 در دانشگاه اصول دین، تدریس می‌كند.

 

14- فاطمه آلیا

فاطمه آلیا مسئول کمیته بانوان جبهه پایداری انقلاب اسلامی از جمله نمایندگان فعال مجلس شورای اسلامی در دوره‌های هفتم و هشتم است که هم‌اکنون در یکی از مهم‎ترین کمیسیون‌های مجلس یعنی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عضویت دارد. تجربه 20 ساله ناشی از حضور در آموزش و پرورش همراه با سوابق اجرایی و مسئولیت‌های اجتماعی که در ادامه به آن اشاره می‌شود، موجب شد تا به عنوان اولین زن ایرانی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش دولت دهم معرفی شود که بنا به دلایلی که در گفت‌وگوی زیر به آن پرداخته است، با نوشتن نامه‌ای انصراف داد.

آلیا در کنار فراگیری علوم حوزوی، تحصیلات دانشگاهی‌اش را در رشته زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی آغاز کرد و در ادامه از دانشگاه آزاد موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی شد. نماینده دوره‌های هفتم و هشتم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، مؤسس و رئیس کمیته حقوق بشر مجلس، مؤسس و رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و پیش‎گیری از معلولیت‌ها، عضو هیئت امنای مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری (در دولت‌های نهم و دهم)، رئیس کارگروه زنان و خانواده و عضو شورای علمی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری (نهم و دهم)، عضو گروه هیئت تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان (مجلس هشتم) تنها بخشی از سوابق اجرایی و فعالیت‌های اجتماعی آلیا در سال‌های اخیر است.

این عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی فعالیت‌های سیاسی خود را پیش از انقلاب با حضور فعال در جلسات و اجتماعات مذهبی- سیاسی و شرکت در تظاهرات دانشجویی سال 57 تهران آغاز کرد و پس از انقلاب نیز همراه با مشارکت فعال در برخورد با عناصر منافق و گروهکی دانشگاه علامه طباطبایی و حضور در مناطق عملیاتی فتح المبین در قالب کاروان خواهران امدادگر و مبلغ، فعالیت سیاسی خود را در شاخه دانشجویی حزب جمهوری اسلامی (تأسیس تا تعطیلی)، عضویت در شورای مرکزی جامعه زینب سلام‌الله علیها (پنج دوره) و عضویت در شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی (سه دوره 1386- 1381) ادامه داد.

 

15- بتول نامجو

دکتر بتول نامجو فرزند شهید حسین نامجو و خواهر سردار شهید ماشاءالله (مسعود) نامجو است. او که از اعضای کمیته بانوان جبهه پایداری انقلاب اسلامی است، دکترای حرفه ای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان دارد و دوره های مختلف آموزشی و نخصصی را پشت سر گذاشته است.

دکتر نامجو که از اعضای بسیج جامعه پزشکی کشور است، سابقه عضویت در دوره دوم شورای اسلامی شهر کرمان را نیز دارد. وی هم‌اکنون دبیر شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده کشور است.

 

 

16- محمد حسین استاد آقا

مشاور سابق وزیر ارشاد و مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و دبیر جشنواره ملی کریمه اهل بیت. محمد حسین استادآقا از فعالان عرصه دفاع از ولایت در دو دهه گذشته در قم بوده است. او که متولد تهران و بزرگ شده در این شهر است، در دوران جنگ رزمندگان گردان‌های حبیب بن مظاهر و میثم تمار لشگر 27 محمد رسول الله بوده و پس از پایان جنگ برای تحصیلات حوزوی به قم رفته است.

استادآقا فعالیت های فرهنگی در سیستان و بلوچستان و پشتیبانی مدرسه علمیه شهرستان‌های زابل و ایرانشهر در ابتدای دهه 70 را از افتخارات خود می داند. او از سال 1387 تا چند ماه پیش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بود و منشا خدمات گسترده ای مانند برگزاری همایش های ملی مختلف درباره مهدویت و حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها شد.

 

 

17- سردار حسن حمیدزاده

سردار حسن حمیدزاده معاون سابق رئیس ستاد كل نیروهای مسلح و از مبارزان قبل از انقلاب است كه شكنجه‌های قرون وسطایی ساواك را نیز تجربه كرده است و ی پس از قبولی در دانشگاه علم و صنعت در سال 1354 نیز مبارزات انقلابی خود را ادامه می‌دهد.

وی كه سابقه بحث با اعضای گروه‌های كمونیستی و الحادی را در دانشگاه و خارج از دانشگاه دارد، تلسط ویژه‌ای بر مباحث عقیدتی ارائه شده از سوی شهید آیت‌الله مطهری داشته و دارد. حمید زاده از اعضای مؤثر گروه‌های سازمان مجاهدین انقلاب بوده و در جنگ نیز از رزمندگان مؤثر بوده است.

 

18- دكتر حسین طلا

وی از رزمندگان و جانبازان دوره دفاع مقدس و فارغ التحصیل دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است. وی در قرارگاه ثارالله نیز به‌عنوان جانشین سیاسی نماینده ولی فقیه فعالیت داشته و از سال 79 در شورای نگهبان فعال بوده است، به‌طوری كه از سال 83 تا 84 مسئول دفتر تهران شورای نگهبان بود.

بعد از سال 84 هم به وزارت کار رفت و مسئول کل حراست بود. وی پس از آن، رئیس دانشکده حفاظت و بهداشت کار شد و سپس به‌عنوان فرماندار تهران منصوب شد. طلا بعد از فرمانداری به شرکت دخانیات رفت و تا چند ماه پیش مدیرعامل شركت دخانیات شد.

از سوی دیگر حضور برخی چهره های سرشناس و خوش‌نام انقلاب مانند دکتر غلامعلی حدادعادل، سردار ایثارگر حاج محمد اسماعیل کوثری، دکتر علی رضا مرندی و بیژن نوباوه نیز نشان‌گر قوت و استحکام فهرست انتخاباتی جبهه پایداری است.

در این لیست همچنین اسامی افراد كمتر شناخته شده اما مؤثری مانند دكتر فرهاد جوانمردی (استاد فیزیك هسته‌ای دانشگاه و از اعضای فعال بسیج اساتید، دكتر جواد محمدی (پزشك و استاد دانشگاه و مدیركل امور بین‌الملل و سرپرست اداره كل ارتباطات و رسانه دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی)، سردار علی‌رضا صفارزاده (از مؤسسین تربیت بدنی سپاه و رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای)، حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر محمد جمال خلیلیان، حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر محمد مهدی باباپور و محمود دهقانی (از دانش‌آموختگان و اساتید مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی) نیز به چشم می‌خورد.

گفتنی است دكتر محمد هادی زاهدی وفا معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در دولت نهم و از اساتید دانشگاه امام صادق علیه السلام كه 10 سال است ریاست دانشكده معارف اسلامی و اقتصاد این دانشگاه را نیز برعهده دارد، از افرادی بود كه با دعوت جبهه پایداری انقلاب اسلامی كاندیدا شد و گزینه قطعی جبهه پایداری برای حضور در لیست هم بود اما به‌دلیل مخالفت آیت‌الله مهدوی‌كنی با كاندیداتوری وی و جضورش در لیست جبهه پایداری، بنا بر محذوریت اخلاقی ترجیح داد كه در لیست قرار نداشته باشد.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:لیست 30نفره جبهه پایداری در تهران، مرتضی آقاتهرانی، روح الله حسینیان، جبهه پایداری در تهران،

[ شنبه 29 بهمن 1390 ] [ 10:01 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]