مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

هاشمی رفسنجانی گفت: خاتمی از دل دولت من بیرون آمد و وزرا و معاونان او اكثرا همان هایی هستند كه در دولت قبل (سازندگی) بودند.
وی در مصاحبه با روزنامه زنجیره ای شرق گفته است: آقای خاتمی با وجود برخی اظهارات از دل دولت من بیرون آمد. وزرای خاتمی و معاونان آنان اكثرا همان هایی هستند كه در دولت قبل بودند. به علاوه تركیب سیاسی مسئولان دولت سازندگی كاملا نصف نصف بود، یعنی در مرحله دوم دولت من، تازه 5 نفر به خاطر اصرار مجلس حذف شدند، باز هم در روزنامه «سلام» آن زمان بررسی كرده و نمره دادند كه تركیب سیاسی به اصطلاح چپ و راست پنجاه پنجاه شد.
وی درباره اینكه آیا از روزنامه سلام دلخور است، گفت: مسئول روزنامه سلام ]موسوی خوئینی ها[ را خودم برای مركز تحقیقات استراتژیك منصوب كرده بودم. اگر مخالف بودم كه نمی گذاشتم ایشان بمانند. افراد شاخص دولت خاتمی شخصیت های سیاسی دولت من بودند. در دولت سازندگی، آقای خاتمی وقتی فشارهایی را كه رویش می آوردند، تحمل نكرد و رفت، من به ایشان گفتم شما هر یك از مشاغلی را كه می خواهید بگویید من به شما می دهم كه ایشان كتابخانه ملی را خواست و من كتابخانه ملی را در اختیارش گذاشتم.
این اشاره به دوره ای است كه وزارت ارشاد با مدیریت خاتمی دروازه تهاجم و شبیخون فرهنگی در كشور شده بود.
نكته جالب در مصاحبه هاشمی بیان این مطلب است كه «بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ]سال 76[ هیچ كس اعتراض نداشت. من با نامزد دیگر یعنی آقای ناطق نوری هم موافق بودم(!) و در جلوگیری از تقلب در انتخابات، وظیفه شرعی و قانونی ام را انجام دادم. در دوره خاتمی ما دیگر به آن عدد 30 میلیون مشاركت نرسیدیم».
طبیعی است كه بلواآفرینی در پوشش اعتراض به نتیجه انتخابات، مشخصه جریان سیاسی خاصی است و آن روز چون همان جریان با تردستی روی كار آمده بود، بنابراین نیازی به بلوا هم نبود اما وقتی همین جریان در سال های 84 یا 88 با رویگردانی مردم مواجه شد، دمیدن در بوق تقلب و دامن زدن به آشوب خیابانی هم آغاز شد.
در حالی كه تورم تا مرز 49 درصد در دوره سازندگی اوج گرفت، هاشمی در مصاحبه با شرق می گوید: چند مورد از كارهای من ناتمام ماند كه هنوز هم هیچ كاری نشده و من برای عدم انجام آنها حسرت می خورم، یكی از آنها در جنبه اجتماعی و رفاهی اقشار پایین و سیستم تامین اجتماعی بود.
هاشمی به شرق گفته است «كارگزاران را من تاسیس نكردم. اسم من در آن است. فرزندان من در آن عضو شدند».
وی درباره وحدت نیز می گوید با رهبری هم نظر است و بهترین مصونیت وحدت ملی است. او در حالی كه درباره انتخابات مجلس سكوت كرده، می گوید: باید انتخابات های كاملا قانونی و آزاد انجام شود و مردم احساس كنند رأی شان در جامعه موثر است. اگر دو سه تا انتخابات خوب برگزار شود، فكر می كنم مهم است.
خبرنگار شرق می گوید «برخی طیف ها در انتخابات نیامدند» و هاشمی ادامه می دهد: شما نظر مرا پرسیدید. فكر می كنم همه ما باید هماهنگ كنیم و انتخاباتی كاملا شایسته برگزار شود و مجلس و سپس دولتی همان گونه كه مردم بخواهند تشكیل شود. دو سه تا انتخابات، انتخابات مجلس، شورا، ریاست جمهوری پشت سر هم این گونه شود، درون جامعه خیلی به هم نزدیك می شود.
شرق به روال قبلی در این مصاحبه نیز تلاش كرده هاشمی و امیركبیر را شبیه سازی كند.


[ سه شنبه 25 بهمن 1390 ] [ 08:35 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]