مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

محمدرضا باهنر یکی از افرادی است که از سوی مردم و برخی فعالان سیاسی جزو "ساکتین فتنه" معرفی شده است و چند روز پیش نیز در یک نشست پرسش و پاسخ دانشجویی، با انتقادات شدید دانشجویان نسبت به عملکرد خود در جریان فتنه روبرو شد.

به گزارش رجانیوز، باهنر در مصاحبه با هفته‌نامه پنجره، بدون اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد که صراحتا دست به تبیین و معرفی ماهیت فتنه و فتنه‌گران زدند، سکوت خود را به منظور مشخص شدن ابعاد و ماهیت فتنه عنوان کرده و آن را اینگونه توجیه کرده است:

       

شما از اشخاصی هستید که متهم به سکوت در قبال فتنه می‎شوید، یا به قول خودتان در مواجهه با فتنه خواب بوده‎اید. از جمله قرائن و شواهد هم که مطرح می‎شود این است که شما با میرحسین موسوی در هفته اول بعد از انتخابات دیدار کرده‎اید. برای روشن شدن این ابهام بزرگ، ارزیابی شخصی‎تان را از مواضعی که در قبال فتنه 88، اتخاذ کرده‎اید و تطبیق آن با این مدلی که از دسته‎‎های مختلف نخبگان در مواجهه با فتنه ارائه کردید، بیان بفرمایید.

با همین مراحلی که بعد از شروع داستان فتنه اتفاق افتاد، مواضع ما به روز می‎شد. بنده جزو کسانی بودم که هفته بعد از انتخابات با چند تن دیگر جلسه‎ای مفصل را با مهندس موسوی برگزار کردیم. در همان جلسه به ایشان گفتیم که ما به شما رأی نداده‎ایم و مخالف شما بوده و هستیم؛ اما شما 13 میلیون رأی جمع کرده‎اید که سرمایه خوبی است. برگردید و در چهارچوب نظام و انقلاب کار کنید. شما می‎توانید اپوزیسیون داخل نظام باشید و حتی مخالف دولت هم باشید و روزنامه و حزب داشته باشید؛ اما او بدترین استفاده را از این 13 میلیون رأی کرد و به‎علت توهم و برای خودخواهی، خودمحوری و لج‎بازی، شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کرد. حال اگر کسی بیاید افشا کند که باهنر در هفته اول بعد از انتخابات رفته پیش مهندس موسوی و گفته تو خیلی آدم خوبی هستی و لطفا تشریف بیاورید به دامن انقلاب برگردید، من نه‎تنها پشیمان نمی‎شوم، بلکه کاملا از اقدام خودم دفاع می‎کنم. هفته بعد از انتخابات، تعداد کسانی‎که پیش مهندس موسوی رفتند، کم نبود. بنده هم بودم و فکر می‎کنم سعی برای بازگرداندن سران فتنه به دامن نظام در همان روز‎های اولیه جزئی از وظایف دلسوزان انقلاب بوده است. مقام معظم رهبری هم با همین مشی در مدیریت جریان فتنه وارد عمل شدند.

در مجلس کسی از من پرسید که آیا تو هم نامه‎ای را که اشد مجازات را برای سران فتنه درخواست کرده بود، امضا کردی؟ در حالی‎که من خودم آن نامه را تهیه کرده بودم. اصلا نامه‎‎های مجلس را افراد تأثیرگذار مجلس تهیه و از دیگران خواهش می‎کنند که آن را امضا کنند. یعنی دقیقا نامه‎‎ها و بیانیه‎‎هایی که نوشته شد، مدیریت می‎شد.
نکته سوم مربوط است به اتفاقی که بعدا افتاد و خیلی هم زشت بود. خوشبختانه این اقدام، بین مردم تبلیغ نشد؛ اما خواص خوب به یاد دارند که سران فتنه بیانیه‎ای دادند بدین‎منظور که 25 بهمن می‌خواهیم راهپیمایی کنیم. آن‎جا به یکی از سران کشور در یک سخنرانی علنی هشدار دادم که ظرف یک هفته فرصت دارید تا تکلیف خود را با سران فتنه تعیین کنید.
 
منظور شما از «یکی از سران کشور»، آقای هاشمی رفسنجانی است؟

بله. به آقای هاشمی گفتم، شما که از ابتدا با انقلاب بودید، در برابر این بدعت بزرگ که بعد از ساختارشکنی عاشورای 88 رخ داده باید موضع خود را شفاف کنید. شاید مردم عادی بگویند چه فرقی می‎کند که راهپیمایی 22 بهمن روز بیست و پنجم برگزار شود؛ اما از نظر من این اقدام مثل این است که کسی بخواهد نماز جمعه را روز چهارشنبه بخواند.

در آن سخنرانی از آقای هاشمی خواستم که موضعش را صریحا نسبت به فتنه مشخص کند؛ اگرچه من کاره‎ای نبودم و نمی‎توانستم آقای هاشمی را عزل و نصب کنم؛ اما به‎عنوان یک فعال سیاسی احساس و تصورم این بود که کسانی‎که همراه امام و انقلاب و نظام هستند، باید موضع خود را مشخص کنند. عده‎ای همان روز به من گفتند که چرا چنین موضع خشن و تندی گرفتی؛ در حالی‎که این موضع طبیعی من بود. به هر حال، این ماجرا با سکوت آقای هاشمی همراه شد؛ اما به خیر گذشت و ایشان از ریاست مجلس خبرگان هم کنار رفتند.

به گزارش رجانیوز، تریبون شدن نشریه پنجره و سایت الف برای آقای باهنر و انعكاس توجیه‌های وی در قبال سكوتش در فتنه نیز جالب توجه به نظر می‌رسد.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:باهنر، فتنه و باهنر، توجیه باهنر،

[ یکشنبه 11 دی 1390 ] [ 11:27 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]