مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

سناریوی جدید آمریكا برای اتهام زنی به ایران حتی برای مأمورین امنیتی این كشور نیز غیرقابل باور است.

آمریكا روز چهارشنبه ایران را متهم كرد كه قصد داشته عادل الجبیر سفیر عربستان در آمریكا را ترور كند. این ادعای آمریكا در حالی مطرح شده است كه بسیاری از كارشناسان غربی صحت آن را زیر سؤال برده اند. بسیاری از كارشناسان غربی تاكید كرده اند ایران هیچ نفعی از این عملیات نمی برد و ضمنا این نوع از عملیات با روش های معمول ایران به هیچ وجه همخوانی ندارد.

در همین رابطه فیلیپ ژرالدی، افسر پیشین سازمان سیا در واشنگتن با صراحت به شبكه پرس تی وی گفت: همه جزییات منتشر شده در این باره مضحك است.

وی با اطمینان كامل گفت: ایران بدون شك هیچ انگیزه ای برای انجام چنین كاری ندارد. من به عنوان یك افسر حرفه ای سیا می گویم كه هیچ سرویس اطلاعاتی حرفه ای چه در ایران و چه در هر كجای دیگر، چنین كاری نمی كند؛ آن هم با یك چنین روش احمقانه ای كه مورد توجه اف بی آی قرار گیرد.
 

 

مك گاورن هم كه تا پیش از این تحلیل گر سازمان اطلاعاتی آمریكا بود از ماجرای جالبی پرده برداشت. وی تصریح كرد: پترائوس رئیس جدید سیا همكاری كاملی در این پروژه انجام می دهد تا ایران را بدنام كند.

این تحلیل گر آمریكایی با یك سؤال موضع خود را تشریح كرد و گفت: اگر شما مأمور مخفی ایران بودید و دستور داشتید تا شخصی را برای ترور سفیر عربستان اجیر كنید، چه لزومی داشت كه این مسئله را با یك قاچاقچی موادمخدر در مكزیك در میان بگذارید، تا مشخص شود كه نقشه و تأمین مالی آن توسط ایران انجام شده است؟

این همان اشكال بزرگی است كه در این سناریوی ساختگی ذهن بسیاری از كارشناسان غربی را به خود معطوف ساخته است.

به گزارش روزنامه «نیویورك تایمز»، «گری سیك» مشاور اسبق امنیت ملی آمریكا هم كه در حال حاضر در مؤسسه خاورمیانه دانشگاه كلمبیا فعالیت دارد، در مطلبی كه در وبلاگ خود قرار داد، در رابطه با صحت توطئه ترور سفیر عربستان در واشنگتن ابراز تردید كرد و نوشت: باور این موضوع برای من بسیار سخت است.

وی در ادامه این مطلب نوشت: اگر فرض را بر این گیریم كه این توطئه نیز واقعیت داشته باشد، باور این قضیه بسیار دشوار است كه بپذیریم ایران برای انجام چنین اقدامی به یك گروه جنایتكار غیراسلامی برای انجام چنین مأموریتی اعتماد كرده است.

مشاور امنیتی ملی آمریكا در دوره ریاست جمهوری «جرالد فورد»، «جیمی كارتر» و اندكی نیز در دوره «رونالد ریگان» ادامه داد: ایران دلایل بسیار زیادی را برای خشمگین بودن از آمریكا و عربستان سعودی دارد و از جمله آنها می توان به درخواست عربستان برای بمباران ایران توسط آمریكا اشاره كرد، اما ایران برای انجام مأموریت هایی این چنین نائبان قابل اعتمادی چون حزب الله لبنان را دارد كه برای انجام چنین مأموریت هایی می توانند با تغییر هویت خود فعالیت كنند. به همین خاطر دشوار است كه بپذیریم ایران به چنین گروه جنایتكاری اعتماد كرده است.

مهمتر از همه آنكه آمریكایی ها در جریان بازی تبلیغاتی اخیر، ایران را متهم به همكاری با كارتلی كرده اند كه یك ماه پیش افشا شد، سران آن توسط آمریكا آموزش دیده و از این كشور سلاح دریافت می كنند.

مجله «نیو امریكن» در گزارشی به قلم «الكس نیومن» به نقل از یك منبع مطلع در سیا كه اظهاراتش در روزنامه واشنگتن تایمز منتشر شده، می نویسد كه مقامات آمریكایی به طور فعالانه ای به سازمان هایی مانند كارتل «سینالوئا» با ارائه اسلحه و مصونیت كمك می كردند تا به اصطلاح مانع قدرت گرفتن كارتل های دیگر شوند. به عبارت دیگر، آمریكا عملا وارد جنگ كارتل ها در مكزیك شده و خود حامی كارتل سینالوئا در این كشور است.

بنابراین گزارش، ظاهرا سیا همچنین نقش اصلی را در ایجاد و استفاده از برنامه تبادل اسلحه دولت آمریكا برای تجهیز سازمان های جنایتكار خاصی را داشته است. این طرح كه تاكنون جان افراد بی شماری از جمله افسران پلیس آمریكایی و مكزیكی را گرفته است منجر به انتقال هزاران قبضه از تسلیحات آمریكایی به كارتل های مختلف شده است.

بنابر گزارش فوق، حتی بسیاری از رهبران كارتل لزتاز كه ظاهرا رقیب سینالوئا محسوب می شود، در یك مركز بدنام آموزشی به نام «مدرسه آمریكایی ها» آموزش دیده اند. این در حالی است كه آمریكا ایران را به همكاری با لزتاز در یك عملیات موهوم برای قتل سفیر عربستان در آمریكا محكوم كرده است.

اواخر ماه گذشته گزارشی جنجالی تر به نقل از فیل جوردن، رئیس سابق اداره مبارزه با مواد مخدر آمریكا منتشر شد. وی گفت كه دولت اوباما به لزتاز تسلیحات نظامی را از طریق یك شركت پیشرو كه در مكزیك ایجاد شده، می فروشد.

«رابرت توش پلاملی»، خلبان سابق سیا كه ادعاهای جوردن را تایید می كند به روزنامه «ال پاسوتایمز» گفت: «آنها تسلیحات ضدهوایی و نارنجك های دستی مربوط به دوران جنگ ویتنام را یافته اند.»

همانطور كه مجله نیوامریكن گزارش داده است حتی اعضای لزتاز نیز این اتهامات را تایید كرده اند. «جیزز ام مامیتو آگیلار»، یكی از موسسان این كارتل به پلیس مكزیك در یك بازجویی ضبط شده كه به طور علنی پخش شد گفت كه سازمان متبوع وی تسلیحات خود را مستقیما از سوی دولت آمریكا دریافت می كند.

در این میان اما آنچه در دید طراحان این سناریو دور مانده است، قدرت و توان شناخته شده سازمان امنیتی ایران است كه پذیرش چنین نقشه بچه گانه ای را غیرقابل باور می سازد.

در این رابطه روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در مقاله ای به قلم «دیوید كاك برن» نوشت: ادعاهای آمریكا درباره طراحی عملیات ساده ترور سفیر عربستان در خاك آمریكا با توان اطلاعاتی ایران همخوانی ندارد. این ادعا كه ایران یك فروشنده اتومبیل دست دوم را استخدام كرده است تا با چك تقلبی، گانگسترهای مسیحی را به استخدام خود درآورده و سفیر عربستان سعودی را در آمریكا ترور كند، كاملا مغایر اطلاعات همگان از سیستم فوق پیچیده امنیتی ایران است.

شبكه صدای آمریكا هم از رابرت باوئر مامور كهنه كار سیا نقل كرد كه وضع سپاه قدس خیلی بهتر از این حرف هاست كه بخواهد چنین سناریویی را دنبال كند. به گفته باوئر اگر سپاه قدس تصمیم بگیرد كسی را بكشد، آن شخص قبل از اینكه متوجه بشود، مرده است!

روزنامه TAGES ANZEIGER نیز طی مقاله ای به قلم توماس آوناریوس نوشته كه سیاست داخلی ایران اغلب به هم خورده توصیف می شود. این روزنامه نیز تاكید كرده كارشناسان امر در موضوع طرح ایران برای ترور سفیر سعودی تردید دارند و این سؤال را مطرح می كنند كه رژیم ایران چه سودی می توانسته از این موضوع ببرد؟ شاید نیز بتوان این نتیجه را گرفت كه با طرح این توطئه یعنی ترور عادل الجبیر، سفیر عربستان سعودی در واشنگتن قرار بوده كه روابط سرد بین ریاض و تهران بطور نهایی تیره ساخته شود و این امر در نهایت باعث تحكیم پیوند ریاض و واشنگتن شود كه بخاطر بهار عربی و حمایت آمریكا از آن و همچنین مخالفت واشنگتن با به رسمیت شناخته شدن استقلال فلسطین در این میان دچار بحران شده و در اینجا این سؤال پیش می آید كه آیا طرح توطئه مزبور، گل زدن ایران به دروازه خود بوده است؟!

این روزنامه با اشاره به توانمندی های سپاه ایران نوشته است: این موضوع كه سپاه قدس سوءقصدی را در آمریكا با این بی نظمی طراحی كرده باشد نیز غیرمحتمل به نظر می رسد و مردان حكومت ایران برای اجرای چنین طرح مهم و بزرگی خیلی حرفه ای تر عمل می كنندطبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:نیروی قدس، توطئه آمریکا، ترور سفیر عربستانگ، سفیر عربستان،

[ شنبه 23 مهر 1390 ] [ 08:26 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]