مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

علامت سؤال‌های ایران مقابل نظام سلطه/ چرا بجای محاكمه‌علنی، متهم 11سپتامبر را كشتند و به دریا انداختند
 

روز دوشنبه هفته گذشته دکتر احمدی نژاد بنا به سنت هر ساله در حالی تهران را به مقصد نیویورک ترک می کرد که بحث درباره مدیریت جهانی را هدف سفرش بر می شمرد و از همین رو بود که انتقاد به مدیریت کنونی جهان بخش عمده نطق انقلابی نماینده جمهوری اسلامی را در بر می گرفت. رئیس جمهور در نطق شامگاه امشبش ابتدا به شدت از نظام مدیریت کنونی جهانی انتقاد کرد و با برشمردن نقاط ضعف این مدیریت و انتقاد شدید از عملکرد آمریکا و اروپا به موضوعاتی مانند شبهات ماجرای 11 سپتامبر، کشتن اسامه بن لادن، اشغال افغانستان و عراق پرداخت. در میانه انتقادات شدید دکتر احمدی نژاد به اشغال عراق و افغانستان نمایندگان آمریکا صحن علنی مجمع عمومس سازمان ملل را ترک کردند و هنگامی که رئیس جمهور از سیاست غرب در ماجرای هلوکاست انتقاد کرد، نمایندگان چند کشور اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه نیز از صحن مجمع عمومی خارج شدند. متن کامل نطق رئیس جمهور اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل در ادامه می آید:

                                                                      متن کامل سخنرانی در ادامه مطلب

الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی جمیع الانبیاء والمرسلین و سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
اللهم عجل لولیك الفرج والعافیه و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
جناب آقای رئیس
عالیجنابان
خانم ها و آقایان
خداوند عزیز و حكیم را سپاسگزارم كه فرصت حضور در این مجمع را عنایت فرمود. از رئیس قبلی مجمع تشكر میكنم و به رئیس جدید تبریك میگویم.
یاد جان باختگان حوادث یكسال اخیر به ویژه زلزله و انفجار اتمی ژاپن، قحطی سومالی و سیل پاكستان را گرامی میدارم و از همگان میخواهم كه كمكهای خود را گسترش دهند.
طی شش سال در موضوعات مختلف جهانی و از ضرورت تغییر و تحول در مناسبات سخن گفتیم.
امروز با توجه به تحولات رو به گسترش از منظر دیگری به تحلیل آنها میپردازم.
میدانید كه فصل مشترك و امتیاز انسانها بر سایر موجودات برخورداری از فطرت انسانی است كه هدیه الهی و جلوه روح خدایی است و از جمله:
ایمان به خدای ازلی و ابدی و قادر و خالق و تدبیر كننده امور عالم
مهرورزی به هم نوع، بخشندگی و عدالت طلبی و صداقت در كلام و عمل
عزت طلبی و تعالی جویی مادی و معنوی و آزادی و آزادیخواهی و مطالبة آزادگی
نفی ظلم، فساد و تبعیض و حمایت از ستمدیدگان
مطالبه سعادت، صلح و امنیت پایدار برای همگان
اینها برخی از جلوههای فطرت الهی و مشترك انسانی است كه به وضوح، در آرزوهای تاریخی، از طریق میراث ماندگار نظم و نثر و آثار تحقیقی و هنری و نیز در تحولات و جنبشهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خود را نشان داده است.
همه پیامبران الهی و مصلحان به این امور دعوت كرده اند.
خداوند انسان را صاحب كرامت و سقف رشد و پرواز او را تا مقام جانشینی خود خواسته است.
دوستان
روشن است كه علیرغم دستآوردهای بزرگ تاریخی از جمله مجمع ملل متحد كه محصول تلاشها و مبارزات انسانهای آزاداندیش و عدالتطلب و همكاریهای بینالمللی بوده است، جامعه بشری با آرزوها و آرمانهای فطری خود فاصلة بسیار دارد.
عموم ملتها از وضع موجود ناراضیاند.
به رغم تمایل عمومی انسانها به صلح، پیشرفت و برادری، همانگونه كه میبینیم:
جنگها، كشتارها، فقر گسترده، بحرانهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، تبعیضها، تحقیرها، خودخواهیها و ناامنیها، حقوق و شخصیت ملتها را مخدوش نموده و رنجها و خسارات غیر قابل جبرانی را تحمیل كرده است.
حدود سه میلیارد نفر فقیر در جهان با روزی كمتر از 5/2 دلار و بیش از یك میلیارد نفر آنان بدون حتی یك وعده غذا در روز زندگی میكنند.
40% فقیرترین جمعیت جهان فقط 5% درآمد و 20% ثروتمندترین 75% درآمد را دارند.
روزانه بیش از 22 هزار كودك به دلیل فقر در مظلومیت كامل میمیرند.
80% امكانات مالی امریكا در اختیار 10% جمعیت و 20% آن در اختیار90% جمعیت است.
به راستی علت چیست؟ و راه حل كدام است.
حاكمان بر مراكز مدیریت جهانی با فاصله انداختن بین اخلاق و معنویت با زندگی اجتماعی ادعا میكنند كه علت این وضع پیروی از راه انبیاء و ضعف ملتها و عملكرد چند گروه و فرد بوده و تنها اندیشهها و راه و روش آنها نجات بخش جامعه بشری است.
اما دوستان؛
غیر از این است كه علت اصلی را باید در نظام حاكم بر امور بینالملل و شیوه مدیریت جهانی جستجو كرد.
لطفا به این سئوالات توجه فرمائید:
چه كسانی طی چند قرن دوره سیاه بردهداری دهها میلیون انسان را به زور از افریقا و سایر مناطق ربوده و در امریكا و اروپا قربانی مطامع مادی خود كردند.
تحمیل بیش از چهار قرن دوره غمبار استعمار و اشغال سرزمین و چپاول گسترده منابع و نابودی استعدادها و زبان و فرهنگ و هویت ملتها را چه كسانی انجام دادهاند.
چه كسانی جنگهای اول و دوم جهانی با حدود هفتاد میلیون كشته و صدها میلیون مجروح و آواره و جنگ كره و ویتنام را راه انداختند.
چه كسانی با فریبكاری، صهیونیستها و بیش از شصت سال جنگ، آوارگی، ترور و كشتار را بر ملت فلسطین و ملتهای منطقه تحمیل و از آن حمایت نمودهاند.
چه كسانی دهها سال دولتهای دیكتاتوری و كودتایی را بر ملتهای امریكای لاتین، آفریقا و آسیا تحمیل كردهو با آنان رابطه صمیمی داشتهاند.
چه كسانی از بمب اتم علیه مردم بیدفاع استفاده كردند و امروز هم هزاران كلاهك هستهای ذخیره كردهاند.
اقتصادِ چه كسانی متكی به فروش سلاح و ایجاد جنگ برای مصرف آن است.
چه كسانی صدام را در حمله به ایران و تحمیل 8 سال جنگ و استفاده از بمب شیمیایی و حمله به شهرها تجهیز و تشویق كردند.
چه كسانی به بهانه حادثه مشكوك 11 سپتامبر، و در واقع برای سلطه بر خاورمیانه و نفت آن، افغانستان و عراق را اشغال كردند و میلیونها نفر كشته و مجروح و آواره بر جای گذاشتند.
چه كسانی با لغو نظام برتونوودز دهها هزار میلیارد دلار بدون پشتوانه خلق كرده و به تبع آن تورم را به بازار جهانی تزریق و معادل این رقم هنگفت را از دسترنج ملتها تصاحب كردند.
چه كسانی سالانه بیش از 1000 میلیارد دلار یعنی بیش از تمام كشورهای دنیا هزینه نظامی دارند و به هر بهانهای دائماً ملتها و دولتهای مستقل را به حمله نظامی تهدید میكنند.
بدهكارترین دولتهای دنیا كدام دولتها هستند.
مدیران اصلی مراكز سیاستگذاری اقتصاد جهانی چه كسانی هستند.
چه كسانی مسبب بحران اقتصادیاند و تبعات آن را در آمریكا، اروپا و همة جهان بر ملتها تحمیل میكنند.
چه كسانی برای فروریختنِ فوری چند هزار تن بمب بر سر ملتها آمادگی دارند ولی برای رساندن اندكی كمك به مردم بحرانزده سومالی و یا سایر نقاط به ماهها زمان نیاز دارند.
شورای امنیت كه مسئول امنیت جهانی است در سیطره چه كسانی است.
دهها سئوال مشابه وجود دارد كه البته پاسخ آنها روشن است.
قریب به اتفاق ملتها و دولتهای جهان در این امور نقشی نداشته و ندارند بلكه خود قربانی بوده و خسارات فراوان دیدهاند.
مثل روز روشن است كه همان بردهداران و استعمارگران و مسببان جنگ اول و دوم و نابسامانیهای پس از آن تا به امروز با تغییر چهره بر شورای امنیت و مراكز اصلی اقتصادی و سیاسی جهان سیطره پیدا كردهاند.
همكاران گرامی
آیا اینان صلاحیت ادامه مدیریت را دارند و آیا پذیرفته است كه خود را مدعی انحصاری دفاع از آزادی و دموكراسی و حقوق انسانها و ملتها معرفی كنند و با همین ادعا كشورها را مورد حمله نظامی قرار داده و اشغال كنند؟
آیا گُل دموكراسی و آزادی از موشكها و بمبهای نیروهای ناتو شكوفا خواهد شد.
خانمها و آقایان؛
اگر برخی كشورهای اروپایی به بهانه هلوكاست پس از شش دهه همچنان به صهیونیستها جریمه میپردازند، آیا مسببان بردهداری و استعمار نباید به ملتهای خسارت دیده، جریمه بپردازند.
اگر خسارات دوران بردهداری و استعمار پرداخت شود، وضعیت اَبَر سرمایهداران پشت صحنه دولتهای امریكا و اروپایی چه خواهد شد. آیا فاصلهای بین شمال و جنوب باقی میماند.
اگر فقط نیمی از هزینههای نظامی دولت امریكا و متحدینش در ناتو صرف رفع مشكلات اقتصادی ملتهایشان شود آیا اثری از بحران اقتصادی باقی خواهد ماند.
با پرداخت این مقدار به ملتهای فقیر نتیجه چه خواهد شد.
آیا وجود 268 پایگاه نظامی و اطلاعاتی امریكا در آلمان، 124 پایگاه در ژاپن، 87 پایگاه در كره جنوبی، 83 پایگاه در ایتالیا، 45 پایگاه در انگلیس و 21 پایگاه نظامی و اطلاعاتی امریكا در پرتغال و صدها پایگاه در دیگر نقاط جهان معنایی جز اشغال نظامی دارد.
آیا بمبهای اتمی مستقر در این پایگاهها، امنیت ملتها را به مخاطره نیانداخته است.
خانمها و آقایان
سئوال اصلی این است كه ریشه این رفتار غلط چیست ؟
علت اصلی را باید در باورها و رفتارهای گروه حاكم جستجو كرد.
عدهای به هم پیوسته و سازمان یافته كه بر خلاف گرایشات فطری بشری:
به خدای یكتا و راه پیامبران ایمان ندارند و هواهای خود را جای خدا نشاندهاند.
نزد آنان فقط قدرت و ثروت اصالت دارد و همه برنامهها در خدمت كسب آن است،
و ملتهای ضعیف در برابر آنان امیدی به استیفای حقوق قانونی خود ندارند.
پیشرفت، رفاه و عزت خود را در نابودی، فقر و تحقیر دیگران جستجو میكنند.
خود را برتر از دیگران و صاحب امتیازات ویژه و انحصاری دانسته و برای دیگران ارزش و حقی قائل نیستند و به خود اجازه میدهند حقوق همه ملتها و دولتها را زیر پا بگذارند.
به زورِ سلاح و سوء استفاده از سازوكارهای بینالمللی خود را همه كارة عالم و قیم دولتها و ملتها معرفی كرده و به سادگی قانون را در سطح بینالمللی نقض میكنند.
اصرار دارند شیوه زندگی و باورهای خود را به دیگران تحمیل كنند.
به طور رسمی از نژادپرستی حمایت میكنند.
با دخالت نظامی و تخریب زیرساختهای كشورها آنها را ضعیف و محتاج كرده و آنگاه با سوء استفاده از این وضعیت ثروتشان را به تاراج میبرند.
با ایجاد اختلاف بین اقوام و ملتها، تخم كینه و نفرت كاشته و با ایجاد فضای ناامنی و سوء ظن فرصت رشد و شكوفایی را از آنان میگیرند.
همة فرهنگ، هویت، جان و مال ملتها، ارزشهای انسانی و اخلاقی، زنان، جوانان و خانوادهها در جریان سلطه طلبی آنان و غارت منابع ملتها قربانی میشوند.
برای تامین منافع و اهداف سلطهگرانه خود فریبكاری و پنهانكاری و ترویج مواد مخدر و حتی ترور و كشتن انسانها را نیز مجاز میشمارند. پس از اشغال افغانستان توسط ناتو، تولید مواد مخدر چندین برابر شده است.
تحمل كوچكترین انتقاد و یا سئوال را ندارند و بجای پاسخگویی به تخلفات خود همیشه طلبكاری میكنند.
با استفاده از شبكه استعماری رسانهای در برابر سئوال از هلوكاست، سئوال كننده را مورد هجمه و تهدید قرار میدهند و در برابر سئوال از 11 سپتامبر تهدید به تحریم و حمله نظامی میكنند.
سال قبل، پس از طرح ضرورت تشكیل كمیته حقیقتیاب برای روشن شدن زوایای پنهان ماجرایتلخ 11 سپتامبر، كه خواست دولتها و ملتهای مستقل و حتی ملت آمریكاست، به جای ارائه پاسخ روشن، اینجانب و ملتم توسط دولت امریكا مورد تهدید و فشار قرار گرفتیم.
به جای تشكیل كمیته حقیقت یاب 11 سپتامبر، متهم اصلی را كه از مدتها قبل تحت نظر آنان بود كشتند و به دریا انداختند.
آیا نمیبایست با محاكمه علنی متهم اصلی، عوامل تامین كننده فضای امن برای هواپیماهای مهاجم به برجها، شناسایی و معرفی میشدند.
چرا نباید با محاكمه علنی متهم اصلی، عوامل راهاندازی گروههای تروریستی و تحمیل جنگ و كشتار به ملتهای منطقه معرفی میشدند. آیا اطلاعاتی هست كه باید مخفی بماند.
آنان اندیشه صهیونیستی را مقدس و سئوال از اساس و تاریخ آن را گناهی نابخشودنی میشمارند ولیكن توهین و تجاوز به حریم تمام مقدسات بشری و الهی را روا میدارند.
دوستان و همكاران؛
آزادی حقیقی، عدالت، حق انتخاب، عزت، رفاه وامنیت پایدار حق همه ملتهاست.
كسب این ارزشها نه از طریق اتكاء به مدیریت ناصالح جهانی موجود و یا دخالت مستكبران و یا از مجرای تفنگ نیروهای ناتو بلكه در سایه استقلال و پذیرش حقوق متقابل و همدلی و همكاری بدست خواهد آمد.
آیا راهی برای حل مشكلات جامعه بشری و نیل به آرزوهای تاریخی برای صلح و امنیت و برابری، از درون سازوكارهای فعلی حاكم وجود دارد.
همه كسانی كه تلاش كردند با حفظ اندیشه و مبانی وضع موجود اصلاحاتی انجام دهند شكست خوردند. تلاشهای ارزشمند جنبش عدم تعهد، گروههای 77 و 15 و برخی از شخصیتها گرچه تاثیراتی داشته است ولی نتوانست وضعیت را تغییر دهد.
مدیریت جهانی نیازمند اصلاحات اساسی است.
اما چه باید كرد.


همكاران گرامی
باید با عزم عمومی و همكاری و مشاركت همگانی طرحی نو در انداخت.
طرحی كه بر اندیشه انسانی و فطری و ارزشهای جهان شمول از جمله توحید، عدالت، آزادی، محبت و جستجوی سعادت از طریق سعادت همگان استوار باشد.
ایدة سازمان ملل یك دستآورد بزرگ و تاریخی جامعة بشری است. باید آن را مهم دانست و از ظرفیتهای آن حداكثر استفاده را كرد.
نباید اجازه دهیم كه سازمان ملل بیش از این از جایگاه اصلی خود یعنی محل تبلور ارادة جمعی ملتها تنزل كرده و به ابزاری برای قدرتهای جهانی بدل شود.
برای تامین صلح و امنیت پایدار باید زمینة دخالت و مشاركت همگانی را از طریق سازوكارهای عادلانه فراهم كنیم.
باید به معنای واقعی كلمه، مدیریت مشترك جهانی را تحقق بخشیم. قوانین و قواعد مسلم حقوق بینالمللی و صلح ، آزادی و عدالت باید مبنای اصلی تصمیمات و اقدامات جهانی باشد.
هر كدام از ما باید به این حقیقت اذعان كنیم كه هیچ راهی جز 'مشاركت همگانی در مدیریت جهانی' برای رفع نابسامانیها و دفع ظلم و نفی تبعیض وجود ندارد.
این تنها راه سعادت جامعه بشری وحقیقتی روشن و اجتناب ناپذیر است.
همه به این مسئله علم داریم اما این كافی نیست بلكه باید به آن ایمان داشته باشیم و برای اجرای آن از هیچ كوششی دریغ نكنیم.
دوستان عزیز و همكاران خوبم
بنابراین مدیریت مشترك حق همة ملتهاست و ما باید به عنوان نمایندگان ملتهایمان از آن دفاع كنیم.
برخی قدرتها میكوشند تا جامعة جهانی را از امكان تفاهم و همكاری جمعی و مشترك ناامید كنند، اما ما باید باور كنیم كه میتوانیم به مدیریت مشترك واقعی دست پیدا كنیم.
تشكیل سازمان ملل برای ایجاد امكان مشاركت موثر همه ملتها در تصمیمات جهانی است.
همه میدانیم كه این امكان هنوز فراهم نشده و ریشه آن نیز عدم رعایت عدالت در ساختار و سازوكارهای مدیریتی سازمان ملل است.
تركیب شورای امنیت ناعادلانه است. تغییرات و اصلاحات برای تشكیل كامل و واقعی سازمان ملل نیاز اصلی و اساسی است كه مجمع عمومی باید به آن بپردازد .
در نشست سال گذشته با ذكر اهمیت موضوع پیشنهاد كردم كه این دهه، دهة 'مدیریت مشترك جهانی' نامگذاری و از همة ظرفیتها برای ایجاد جهانی متحد استفاده شود.
اكنون نیز پیشنهاد خود را تكرار میكنم و اطمینان دارم كه در سایه همكاریهای بینالمللی و دلسوزیهای روسای كشورها و دولتها و با پشتیبانی ملتها و پافشاری بر عدالت میتوانیم استوار و سریع به سوی آیندهای متعلق به همگان، گام برداریم .
این، حركت در مسیر جریان زلال و پاك آفرینش به سوی آیندة روشن بشری است.
آیندهای كه با قدم نهادن بشر به راه انبیاء و صلحا و تمسك به ارزشهای الهی- انسانی و تحت مدیریت وارث همة انبیاء و اولیای الهی و نسل پاك پیامبر بزرگوار اسلام(ص) ، منجی عالم بشری و موعود اُمَم حضرت مهدی(عج) بزودی تحقق خواهد یافت.
آمدن جامعهای برتر و ایدهآل، با ظهور انسانی كامل كه عاشق صادق و حقیقی همة انسانهاست، وعده قطعی خداوند است.
او با همراهی حضرت عیسی مسیح(ع) و پیشاپیشِ همة صالحان و آزادیخواهان و عدالت طلبان، ظلم و تبعیض را ریشه كن كرده و با ارتقای سطح علم و معرفت انسانها، صلح و عدالت و آزادی و عشق را در سراسر جهان خواهد گسترد. او زیباییها و خوبیها را به همة آحاد بشر هدیه خواهد كرد و طعم شیرین زندگی را به یكایك انسانها خواهد چشانید.
امروز فطرت ملتها بیدار شده و بموازات افزایش آگاهیهای عمومی، دیگر تحقیر و تحمیق و ظلم و تبعیض را برنمیتابد .
ملت بزرگ و تمدن ساز ایران آماده است تا در این مسیر زیبا و پر افتخار دست دیگر ملتها را به گرمی بفشارد و در راستای ارادة جمعی جهانی همة توان خود را به مشاركت بگذارد.
سلام بر عشق و آزادی، سلام بر عدالت و آگاهی و سلام بر آیندة روشن و درخشان بشری.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:احمدی نژاد، نیویورک، سخنرانی در نیویورک، سخنرانی احمدی نژاد در نیویورک، سازمان ملل،

[ جمعه 1 مهر 1390 ] [ 09:50 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]