مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

روزنامه ایران بار دیگر حماسه آفرید ،این روزنامه در ذهن ما آذریها یك چیز را تدعی می كند و آن هم سیاست دو به هم زنی و تفرقه افكنی كه از دست جریانهای انحرافی بر می آید و مقتدایشان استعمار پیر انگلیس هست.... به هر حال

روزنامه ایران روز گذشته(22 مرداد) ضمیمه رایگانی به نام «خاتون» چاپ و توزیع كرد كه مسائل تأمل‌برانگیزی در آن درج شده و پرداختن به آن، نیازمند بحث و بررسی مستقل است. یكی از مباحث تأمل‌برانگیز مندرج در ضمیمه «خاتون»، مصاحبه‌ای است درباره حجاب كه با مهدی كلهر، مشاور معزول رئیس‌جمهور انجام شد. كلهر در این مصاحبه در پاسخ به این سؤال كه «چادر مشكلی از چه زمانی وارد ایران شد؟»، گفت: «از سفرهای اروپایی ناصرالدین‌شاه، شب كه به مجلس عیاشی در اروپا می‌رفت، می‌دید آنجا لباس مردها مشكی است، كلاه سیلندری مردها مشكی است و زن‌ها هم با لباس مشكی می‌آیند. این به نظرش آمد كه یك نوع سنگینی و وقار دارد... این رنگ مشكی متكبرانه را ناصرالدین‌شاه آورد.»

بقیه در ادامه مطلب

كلهر در جای دیگری از این مصاحبه با بیان استدلالی می‌گوید: «قطعاً چادر مشكی بدترین پوشش است.» درباره انتشار این ضمیمه با این محتوا، برخی معتقدند با هدف سیاسی و انتخاباتی انجام گرفته كه به‌نظر درست است؛ اما در خلال مباحث، شبهاتی نیز به حوزه ارزش‌های عمومی وارد شده كه باید پاسخی از جنس خودش داشته باشد. بر فرض صحت ادعای كلهر، باید پرسید آیا پیش از مجالس عیاشی در فرانسه رنگ مشكی در زندگی انسان جایی نداشته است. خود كلهر در بخشی از این مصاحبه به استفاده پیامبر اعظم(ص) از عمامه مشكی در بعضی اوقات اشاره می‌كند. خود رنگ كه فی‌نفسه تكبر ندارد، هنگامی كه پوشش انسان متكبر قرار می‌گیرد، لباس تكبر می‌شود. والا یك زن فقیر و تهی‌دست با چادر «مشكی» چگونه می‌تواند متكبر باشد یا متكبر به نظر آید؟ اتفاقاً در حال حاضر بسیاری از جانیان متكبر لباس‌هایی با رنگ‌هایی می‌پوشند كه مورد علاقه همه است پس مردم نباید از آن‌رنگ‌ها استفاده كنند؟ آیا با این‌گونه پیشینه‌تراشی برای كت و شلوار به شكل موجود كه یك لباس غربی است، می‌توان نظر داد كه باید استفاده از كت و شلوار منع شود؟ پیشینه‌ای كه آقای كلهر برای رنگ چادر آورده‌اند، برای منع شدن بانوان از استفاده از چادر مشكی، حداقل ارزش و استدلال را ندارد. با اینكه كلهر در اظهاراتش از آموزه‌های دینی هم استفاده كرده؛ اما به‌واسطه استفاده نابجا از آن‌ها، وجود این آموزه‌ها در بحث ایشان ضعف‌های آن را نپوشانده است و مهم‌تر اینكه جنبه سیاسی بودن این مباحث را تقویت می‌كند. به چالش كشیدن ارزش‌ها و باورهای عمومی برای مطامع سیاسی، كار خردپسندی نیست، كما اینكه خطا بودن آن، بارها اثبات شده است!
طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:بدحجاب، بی حجاب، حجاب، خاتون، دختران بی حجاب، دختران بد حجاب، بی حجابی، ایران، روزنامه یران،

[ پنجشنبه 27 مرداد 1390 ] [ 08:16 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]