مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

دبیر شورای مشاورین رئیس جمهور و داماد محمود احمدی‌نژاد از تلاش‌ها و فشارهای سرپرست نهاد ریاست جمهوری برای استعفای وی از مسئولیت دبیرخانه شورای مشاوران دولت پرده برداشت.
        
مهدی خورشیدی دبیر شورای مشاورین رئیس جمهوری و داماد محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با فارس به تبیین ماهیت، اهداف و برنامه‌های جریان انحرافی پرداخت و از تلاش‌ها و فشارهای حمید بقایی سرپرست نهاد ریاست جمهوری برای وادار كردن وی به استعفا از مسئولیتی كه بر عهده‌دارد، پرده برداشت. 
وی هشدار داد: متاسفانه جریان انحرافی تلاش می‌كند با بهره‌مندی از منابع دولت انقلابی كه در اختیار آنها قرار دارد، دامنه قدرت و نفوذ خود را در جامعه گسترش داده و برای خود پایگاه اجتماعی درست كند كه نمونه بارز آن توزیع ثروت ملی بین افراد خاص مسئله‌دار و به ظاهر هنرپیشه‌هاست. 
وی درباره شكل گیری و آغاز فعالیت جریان انحرافی می گوید: جریان انحرافی جریانی است كه از ابتدای تشكیل دولت نهم در عرصه اجرایی خود را سازماندهی كرد و به مرور با طرح مسائل مختلف خود را بروز داد و هیچ‌گاه نیز خود را در معرض نقد و آزمون اندیشمندان مكتب اصیل اسلام قرار نداد. 
                                                بقیه در ادامه مطلب (حتماً مطالعه فرمایید)
خورشیدی افزود: این جریان برای گریز از پاسخگویی درباره دیدگاه‌های انحرافی‌اش و عدم اطلاع افكار عمومی از وزن ناچیز آن ترفندهای مختلف به كار گرفت و گاه از بیان شفاف نظراتش طفره رفت گاه آنچه اعلام كرده بود تكذیب كرد و برخی اوقات برای مصون ماندن و پرورش و نشر افكارش حتی از تاكتیك سكوت استفاده كرد. 
 
وی تصریح كرد: آنها كه خود را روشنفكر و دین شناس می‌دانند، بدون برخورداری از كم‌ترین تخصص در حوزه دین یا حتی آشنایی با الفبای ادبیات عرب كه زبان متون اصیل دین و زبان قرآن است، از تریبون دولت جمهوری اسلامی به اظهارنظر در این حوزه می پردازند. 
 
خورشیدی تصریح كرد: حضرت آیت‌الله مصباح یزدی كه رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان بدیل استاد مطهری و علامه طباطبایی یاد كردند، برای رسیدن به كسوت استادی 30 سال در حوزه علمیه شاگردی بزرگان را كردند اما حالا لیدر جریان انحرافی بدون‌ گذراندن دوره شاگردی در محضر فقها و داشتن معلومات دینی و مطالعات عمیق در این حوزه به راحتی مانند یك كارشناس مسائل دینی نظریه‌پردازی می‌كند و بزرگان این عرصه را به هیچ می انگارد. 
 
دبیر شورای مشاورین دولت، جایگاه اصلی نظریه‌پردازی را مراكز علمی حوزوی و دانشگاهی دانست و با انتقاد از نظریه‌پردازی های رئیس دفتر رئیس جمهور به جای پرداختن به امور اصلی حوزه مسئولیت و اختیاراتش گفت: این آقا كار خود را رها كرده و ردای تئوری پردازی بر تن كرده اما خود را "مصون از نقد " می‌داند و به دلیل هراس از رویارویی با نخبگان حوزه و دانشگاه، به بهانه‌های واهی از مناظره و مباحثه با آنها فرار می‌كند و با فرافكنی حاضر به پاسخگویی درباره عقاید انحرافی‌اش نیست. 
 
خورشیدی افزود: مردم در مقاطع مختلف انقلاب شاهد بروز و ظهور جریانات منحرف اعتقادی و سیاسی بوده‌اند كه خارج از اصل اسلام و انقلاب حركت می‌كردند اما جریان انحرافی امروز نوع منحصر به فردی است كه حاضر نیست خود را در معرض نقد و پاسخگویی قرار دهد، پیچیدگی‌های خاصی دارد و شاید انقلاب اسلامی تاكنون چنین پدیده‌ای را تجربه نكرده باشد. 
 
وی با تاكید بر اینكه مشكل اصلی جریان انحرافی و لیدر این جریان انحراف فكری و فاصله زیاد با تفكر اصیل انقلاب است، متذكر شد: اینكه جریانی منحرف در رأس قدرت و در حال بسط قدرت و غوطه‌ور در فساد اقتصادی و مرتبط با مسائل متافیزیكی باشد، یك تهدید جدی برای نظام است. 
 
"این جریان با استیلا بر نظام اجرایی كشور و ورود به عرصه اقتصادی دنبال بسط و تداوم قدرت خودش هست تا افكار انحرافی‌اش را در جامعه حاكم و نهادینه كند و طبعا استفاده آنها از جایگاه حقوقی‌شان برای تبیین و پیگیری دیدگاه‌ها، اهداف و برنامه‌هایشان به دولت ضربه می‌زند ". 
 
دبیر شورای مشاورین رئیس جمهور اظهار داشت: بحمدالله حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری با بینش عمیق و حكیمانه خودشان در مقاطع مختلف مانع حركت جریانات انحرافی شدند و اجازه ندادند این جریانات به نیت خود نایل شوند و خللی در مسیر حركت انقلاب به وجود آید و امروز هم حضرت آقا به جریان انحرافی هشدار دادند كه "تا زنده هستم اجازه نمی‌دهم در مسیر حركت انقلابی مردم به سوی آرمان‌ها ذره‌ای انحراف به وجود آید ". 
 
خورشیدی افزود: "این جریان برای كسب قدرت در آینده كه محدود به كرسی ریاست جمهوری نیست چون آنها نهاد را در اختیار گرفته‌اند و دنبال نفوذ در مجلس به عنوان مرجع تقنین در كشور كه به فرموده حضرت امام (ره) در راس امور قرار دارد هم هستند و همچنین برای پیشبرد اهدافشان برنامه‌های زیادی دارند و خیلی تلاش می‌كنند با تحقق خواسته‌هایشان افكار انحرافی و خطرناك خود را حاكم كنند ". 
 
وی این نكته را هم متذكر شد كه در مقابل این جریان، دوستان متدین و دلسوز رئیس جمهور هم خیلی تلاش كردند تا اطراف احمدی‌نژاد را از حضور افراد مسأله‌دار و وابسته به جریان انحرافی خالی كنند اما به دلیل نزدیكی چهره‌های شاخص جریان انحرافی به رئیس جمهور، تحت تاثیر القائات و اقدامات آنها خودشان حذف شدند. 
 
دبیر شورای مشاورین رئیس جمهور اظهار داشت: لیدر جریان انحرافی برای بسط قدرت خود و تسلط بر امور نیروهای ارزشی زیادی را از اطراف رئیس جمهور حذف كرد تا آقای احمدی‌نژاد تنها بماند و آنها بتوانند در سایه چهره مردمی و پر تلاش و خدمت‌گذاری كه شبانه روز برای اعتلای نظام، كشور و ملت كار می‌كند، به هدف خود برسند. 
 
خورشیدی به ذكر نمونه‌ای از اقدامات جریان انحرافی پرداخت و گفت: الان یكی از چهره‌های شاخص این جریان در خصوص مسائل مربوط به دوران مدیریتش در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دیوان عدالت اداری محكوم شده و چون حاضر به تمكین از رای صادره نشده، به انفصال از خدمات دولتی محكوم شده است. 
 
وی خاطر نشان كرد: كشور قانون دارد و نمی‌توان با گردن كلفتی مقابل قانون ایستاد اما سؤال این است كه چرا آقای بقایی حاضر نیست به قانون تن دهد و یا برود با دفاع از خود موضوع را حل كند؟ 
 
خورشیدی تصریح كرد: تردید نكنید كسی كه در یك سازمان توانسته مرتكب تخلفاتی شود كه از نظر قانون محكوم شده، حتما در مسئولیت بزرگ‌تر كه زمینه دست‌اندازی به منابع بیشتر است، به مراتب بیشتر قانون شكنی و تخلف می‌كند و یقینا مقام بالاتری كه این شخص از او خط می‌گیرد و یار غار اوست و بانی ارتقای جایگاه وی بوده، در تخلفات او سهیم است. 
 
دبیر شورای مشاورین دولت در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس از كارشكنی‌ها و مانع‌تراشی های سرپرست نهاد ریاست جمهوری برای حوزه مشاوران پرده برداشت و اظهار داشت: جریان انحرافی كه ویژگی بارز آن تمامیت خواهی است و دیگران را اقتدار گرا می‌نامد تا با این انگ، رقبای خود را از صحنه بیرون و تفكر خود را در ساختار اجرایی و سپس در سطح جامعه حاكم كند، از حدود یك سال پیش با مانع‌تراشی و كارشكنی باعث كند شدن حركت مشاورین رئیس جمهور شد. 
 
خورشیدی افزود: سرپرست نهاد ریاست جمهوری از یك سال گذشته تاكنون با استفاده از انواع و اقسام ترفندها تلاش كرده تا بنده را وادار به استعفا كند و بنده هم با آنكه مایل نبودم اصطكاكی پیش بیاید و كارها بر زمین بماند و اساسا اهل نق زدن نیستم، آرام به انجام وظایف خودم مشغول بودم. 
 
وی ادامه داد: بنده به دستور رئیس جمهور مسئولیت شورای مشاوران را بر عهده گرفتم و در طول دوره مسئولیت نیز همه تلاش خود را به كار گرفتم تا این مجموعه لطمه نخورد و بتوانیم با همفكری دوستان مشاوره و اطلاع‌رسانی درستی درباره مسائل به رئیس جمهور داشته باشیم. 
 
"هم مشاوران رئیس جمهور و و هم نمایندگان ایشان با وجود تنگناها خیلی برای پیشبرد امور تلاش كردند اما با این وجود مشكلات زیادی بر سر راه ما به وجود آمد و این مجموعه به لحاظ فقدان چارت تشكیلاتی و مسائل مربوط به اداره امور پرسنل كاملا در محاصره قرار گرفت كه البته تاكنون صبر كردم و این مسائل را مستقیما به رئیس جمهور منتقل نكردم ". 
 
دبیر شورای مشاورین رئیس جمهور گفت: آقایان بر خلاف ادعای تعامل و عمل به قانون با ایجاد مانع اجازه نمی دهند كارها پیش برود و بنده بالاخره از نظر تأمین حق و حقوق پرسنل باید پاسخگو باشم و لذا بعد از ابلاغ دستورالعمل جدید كه بعد از مدت‌ها به دست ما رسید، در جلسه مشاوران گزارشی از مشكلات حوزه مسئولیت خود ارائه كردم كه به مذاق آقایان خوش نیامد. 
 
خورشیدی درباره دلیل سنگ‌اندازی ها و مانع‌تراشی های مسئولان نهاد توضیح داد: آنها اساسا اختلاف دیدگاهی خاصی با ما دارند و چون بر خلاف ژست روشنفكری و تحمل دیگران اصلا اهل مدارا و تحمل غیر از خودشان نیستند، همه تلاش خود را به كار گرفتند تا بنده در این مسئولیت نباشم و حتی با وجود تلاش هایی كه برای تعامل داشتیم، هیچ‌گاه حاضر نشدند برای حل مشكلات با ما جلسه بگذارند. 
 
وی ادامه داد: این افراد كه متولی امور اداری و مالی نهاد هستند، فقط خودشان را می‌بینند و خیلی تلاش می‌كنند كسانی كه با آنها نیستند، از دولت اخراج كنند كه این رفتار تمامیت خواهانه آنها موجب تكدر خاطر بسیاری از دوستان شده است، اما بنده با نظر شخص آقای احمدی‌نژاد و با حكم آقای داودی مسئولیت شورای مشاوران را بر عهده گرفته‌ام و با نظر ایشان هم از دولت می روم. 
 
دبیر شورای مشاورین دولت گفت: پس از مشخص شدن چارت تشكیلاتی مشاوران رئیس جمهور و دستور فوری دكتر احمدی‌نژاد برای صدور احكام، كسانی كه فقط باید پست‌های سازمانی را اعطا كنند، از آذر ماه سال قبل تاكنون اقدامی در این زمینه نكرده‌اند در حالیكه فقط قرار است یك چارت را امضاء كنند كه كار بسیار ساده‌ای است. 
 
خورشیدی افزود: آنها از مخالفان خود می ترسند و چون از ناحیه معتمدان رئیس جمهور احساس خطر كرده‌اند، می خواهند از این طریق ما را مجبور به عدول از مواضع اصولی‌مان كنند و آدم‌های خود را سر كار بیاورند اما ما در برخورد با انحرافات فكری با كسی شوخی نداریم و حتما در این زمینه سكوت نخواهیم كرد. 
 
وی تاكید كرد: با گذشت زمان هر روز روشن تر می شود جریان انحرافی كه به استناد اظهارات مسئولان امر، در فساد مالی و فكری غوطه‌ور و به مسائل خرافی آلوده است و قطعا در آینده ابعاد این موضوعات مشخص تر خواهد شد. 
 
مهدی خورشیدی كه علاوه بر مشاوری رئیس جمهور، داماد محمود احمدی‌نژاد و از چهره‌های معتمد و محرم رئیس دولت است، می گوید "آنچه كه از جریان انحرافی دیده و برای وی اثبات شده و اكنون نیز در سیستم قضایی و امنیتی پیگیری می شود، دلسوزانه به رئیس جمهوری منتقل كرده است ". 
 
وی اما خاطر نشان می كند جریان انحرافی در مجموعه نهاد ریاست جمهوری حاكم است و لیدر این جریان و سرپرست نهاد ، حلقه اول دولت را تشكیل می دهند و چون به آقای احمدی‌نژاد نزدیك‌تر از دیگران هستند و راحت‌تر حرف‌های خود را به او منتقل و نظرات خود را القا می‌كنند. 
 
دبیر شورای مشاورین رئیس جمهور در پایان خاطر نشان كرد: مادامی كه رئیس جمهور از بنده به عنوان امین خود كمك بخواهد، در خدمت دولت خواهم بود اما اگر كارشكنی ها و فشارها برای استعفا آنقدر بالا بگیرد كه كاری در حوزه مشاوران پیش نرود و مجموعه لطمه بخورد، حاضر نخواهم بود در این مسئولیت بمانم.
طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:افشاگر، داماد، داماد احمدی نژاد، جریان انحرافی، بقایی، مشایی،

[ دوشنبه 2 خرداد 1390 ] [ 06:51 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]