مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

 مقام قضایی در گفت‌و‌گو با فارس، ضمن تكذیب خبر بازداشت موسوی و كروبی، اعلام كرد: این دو در حال حاضر در منازل خود به سر می‌برند و تنها محدودیت‌هایی در برابر تماس‌های آنان با عناصر مشكوك اعمال شده است. سخنگوی قوه قضاییه نیز امروز در یك نشست خبری اعلام كرده بود كه ارتباطات تلفنی سران فتنه محدود شده است. برخی از رسانه‌های بیگانه و در خدمت ضدانقلاب، همچون بی‌بی‌سی و صدای آمریكا با انتشار خبر دروغین بازداشت سران فتنه درصدد فضا‌سازی و شیطنت برای دستیابی به اهداف خویش هستند

اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در ادامه مطلب

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه دیروز در نهمین نشست خبری خود با خبرنگاران پیرامون موضوعات مختلف از «گام اول برخورد با سران فتنه» تا «پرونده عقرب سیاه» به ایراد توضیحات پرداخت.

پرونده متهمان بیمه ایران، اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در شهرهای مختلف، دستگیری فائزه هاشمی، دستگیری عوامل ترور شهید ژاله، پرونده های زمین خواری، كاهش اطاله دادرسی و... از دیگر موضوعاتی بود كه محسنی اژه ای با اشرافی مثال زدنی و پاسخ های شفاف قضایی در این نشست خبری مطرح كرد.

دادستان كل كشور در ابتدای نشست خبری دیروز برعزم جدی دستگاه قضایی مبنی بر برخورد قاطع با اشرار و كسانی كه امنیت و آرامش مردم را سلب می كنند تاكید كرد و خبر داد: حكم 4 نفر از كسانی كه در تهران، پاكدشت و بعضی از شهرهای نزدیك به پایتخت اقدام به آدم ربایی و تجاوز به عنف كرده بودند صادر شده و تشریفات اجرا را طی می كند.

سخنگوی دستگاه قضایی همچنین به موضوع مواد مخدر اشاره كرد و گفت: در شهرهای یزد، اصفهان، كرمان و خراسان جنوبی تعدادی از افراد كه در امر مواد مخدر فعالیت های سنگین داشتند طبق قانون محاكمه و محكوم به اعدام شدند و حكم درباره آنها پس از طی مراحل قانونی اجرا شد.

محسنی اژه ای افزود: در این میان چهار نفر در حمل 300 كیلوگرم هروئین مشاركت داشتند، فردی هم بود كه 31 كیلوگرم كراك به همراه داشت و یك نفر دیگر 60 كیلوگرم مرفین حمل می كرد.

پرونده عقرب سیاه و ورود مستقیم رئیس قوه

در ادامه سخنان ابتدایی سخنگوی قوه قضائیه، وی در خصوص پرونده عقرب سیاه نیز گفت: این فرد براساس جرایم متعددی كه مرتكب شده بود به 10 سال حبس، شلاق و جزا محكوم شد و حكم وی مورد تایید و ابرام قرار گرفته و اكنون در مرحله اجراست.

وی با اشاره به اتهام تجاوز به عنف در این پرونده، افزود: دادگاه، متهم را از این اتهام تبرئه كرده بود كه ریاست قوه قضائیه شخصاً این پرونده را پی گیری كردند و بدون اغراق كل پرونده را مورد مطالعه قرار دادند. سپس نسبت به این تبرئه اعتراض داشتند و از آنجائیكه مدعی العموم و شكات می توانند به رای صادره از سوی دادگاه اعتراض كنند تقاضای اعتراض تجدیدنظر صورت گرفته تا مراحل بعدی طی شود.

محاكمه سران فتنه

محسنی اژه ای در پاسخ به سؤال یكی از خبرنگاران درباره محاكمه و مجازات سران فتنه و موضوع بازداشت خانگی آنها تصریح كرد: ما امروز از فتنه عبور كردیم، فتنه زمانی است كه قضایا مبهم باشد و فضا برای عده ای تاریك باشد و مرزها مشخص نباشد اما امروز دست اجانب و تحریكات ضد انقلاب واضح و مشخص است و ضد انقلاب بصورت عریان به میدان آمده و طبیعی است كه از این به بعد سیاست برخورد با آنها نیز متفاوت خواهد بود.

وی با اشاره به اینكه خوشبختانه با روشن شدن فضا عده ای از افرادی كه پیش از این سخنی درباره سران فتنه نگفته بودند از آنها اظهار انزجار كردند، گفت: خوشبختانه با سران فتنه اتمام حجت شد و امروز این افراد هیچ جایگاهی در بین ملت ندارند.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان كرد: درخصوص سران فتنه پس از اتمام حجت ها و انذارها در قدم اول ارتباطات آنها اعم از رفت وآمد و ارتباطات تلفنی و غیر تلفنی آنان محدود شده و بنابر اقتضائات قدم های بعدی نیز برداشته خواهد شد و اكنون آنها در محدودیت به سر می برند. اما دستگیری و محاكمه آنها انجام خواهد شد.

تعقیب و محاكمه فتنه گران خارج از كشور حتمی است

در ادامه این نشست، خبرنگار كیهان با اشاره به تاكید سخنگوی دستگاه قضایی مبنی بر اینكه امروز ضد انقلاب بصورت عریان به صحنه آمده است پرسید: در این میان جماعتی كه تبعه ایران هستند و به خارج از كشور گریخته اند در بیرون از مرزها با فتنه گران و اغتشاشگران همكاری تنگاتنگ دارند و هر روز در رسانه های ضد انقلاب مرتكب دروغ پراكنی و اتهام افكنی به نظام و مسئولان ارشد نظام هستند، آیا دستگاه قضایی در این باره برنامه ای برای محاكمه قضایی آنها از طریق دادگاه های كشورمان ندارد؟ كه محسنی اژه ای پاسخ داد: كسانی كه مرتكب جرم شده و تبعه ایران هستند حتی اگر در خارج از كشور باشند این امكان وجود دارد كه تحت تعقیب و پیگیری قرار بگیرند وی افزود: افرادی كه اشاره كردید خیلی ذلیلانه با آمریكا و بیگانگان همكاری دارند و این روسیاهی است كه برای آنان باقی می ماند.

اژه ای با تصریح بر اینكه این عده پیش از این ادعاهایی درباره عضویت در نظام داشتند گفت: حتما برای این افراد پرونده تشكیل خواهد شد و آنها باید تعقیب شوند و اگر به ایران بیایند در اینجا محاكمه می شوند وگرنه دادستان از طریق مراجع بین المللی پیگیری خواهد كرد.

دادستان كل كشور اضافه كرد: دادستان های هر استان و دادستان تهران می توانند علیه این افراد اعلام جرم كنند و برای آنها پرونده تشكیل دهند و آنان را تحت تعقیب قرار دهند.

پرونده بیمه

دادستان كل كشور در مورد آخرین وضعیت پرونده اختلاس از بیمه ایران با بیان این كه دو جلسه این دادگاه برگزار شده و جلسات ادامه می یابد، خاطرنشان كرد: این پرونده تنها نسبت به همان 54 نفر در دادگاه در حال رسیدگی است زیرا برای این افراد كیفرخواست صادر شده و پرونده تكمیل شده است اما متهم دیگری نیز هست كه تحقیقات در مورد وی ادامه دارد و از این جهت نمی توان گفت كه پرونده همه متهمان این پرونده به دادگاه ارسال شده است.

محسنی اژه ای در خصوص علت مطرح شدن این پرونده در دادگاه كیفری استان نیز گفت: از آنجا كه در كیفرخواست صادره به ماده 4 قانون تشدید مجازات ارتشا، اختلاس و كلاهبرداری استناد شده و در این ماده مجازات های 15 سال حبس تا حبس ابد و حتی مفسدفی الارض پیش بینی شده است لذا رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه كیفری استان بوده است.

در این باره گزارشی به قوه ارائه نشده

خبرنگاری از سخنگوی دستگاه قضایی، سؤال كرد كه آیا دستگاه قضایی بنا ندارد به اتهامات «فائزه هاشمی» كه در روزهای اخیر نیز دستگیر شده بود رسیدگی كند؟ محسنی اژه ای پاسخ داد: اخیرا گفته شد كه وی دستگیر و آزاد شده است ولی از ناحیه نیروی انتظامی در خصوص وی نه گزارشی به صورت رسمی به قوه قضاییه واصل شده و نه كسی را تحویل داده اند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر دستگیری عوامل به شهادت رسیدن «صانع ژاله» نیز گفت: به دلیل این كه تحقیقات این پرونده تكمیل نشده و به قوه قضاییه ارسال نشده اطلاعات دقیقی در این خصوص ندارم.

همچنین خبرنگاری پرسید آیا همانگونه كه برای برخورد با سران فتنه مصلحت اندیشی می شود، برخورد با عوامل حادثه كهریزك، كوی دانشگاه و مجتمع سبحان نیز تابع مصالح است؟ محسنی اژه ای در پاسخ به این سؤال تاكید كرد: برخی از پرونده هایی كه نام بردید در دادگاه است و حكم نیز در مورد آنها صادر شده و برخی دیگر در مرحله تحقیقات قرار دارد، اما بحث مصلحت اندیشی مطرح نیست، بلكه همواره گفته ام رسیدگی به پرونده ها تابع اقتضائاتی است كه هر زمان این اقتضائات فراهم شود به آنها رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: به عنوان مثال در مورد پرونده دادستان سابق تهران مشخصا از مجموعه ذیربط سؤال كردم كه گفتند در این زمینه استعلاماتی صورت دادند اما هنوز پاسخی نیامده است و به محض پاسخ به استعلامات، تصمیم گیری می شود زیرا استعلاماتی هستند كه در تصمیم قاضی موثرند.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین در پاسخ به سؤالی درباره حسن یونسی، محمد صالح نقره كار و عبدالله رمضان زاده با تایید بازداشت این افراد گفت: آنها در بازداشت به سر می برند. پرونده در مرحله رسیدگی است و منجر به صدور كیفرخواست نشده است. البته محمد صالح نقره كار در خصوص اتهام جدیدی دستگیر شده است.
طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:دستگیری موسوی و کروبی، موسوی و کروبی، زندان موسوی، دستگیری کروبی، دستگیری موسوی، محسنی اژه ایی، مفسد،

[ سه شنبه 10 اسفند 1389 ] [ 06:32 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]