مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

صادق زیباکلام در سخنان تامل برانگیزی ادعا كرد: اگر زمانی اسفندیار رحیم مشایی کاندیدای ریاست جمهوری شود بدون شک با اقبال عمومی می تواند سکان قوه مجریه کشور را در دست بگیرد.؟!زیباکلام  كه در گفت و گو با محرمانه نیوز سخن می گفت ،افزود: گفتمان مشایی تفکر جدیدی است که منفک از دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلب در فضای سیاسی ایران پرورش یافته است و در کلام و ایدلوژی مشایی ظهور کرده است.؟!!

ضمناً برای دیدن افا ضات جدید مشایی که گفته ایران و "تشیع " به فردوسی بدهکار است به ادامه مطلب مراجعه فرمایید:

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از جهان به نقل از فارس، اسفندیار رحیم‌مشایی در هفتمین اجلاس بین‌‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی درباره زبان و ادبیات فارسی گفت: زبان مظهر دو امر مهم است نخست مظهر موسیقی، آوا و آهنگ و دیگری مظهر پیام و محتوا و نگاه و اندیشه است.

به گفته مشایی زبان مظهر وجود است بخش مهمی از جلوه حق‌تعالی هم از باب صدا، آوا و هم از باب پیام و صلح. هر دو مظهر وجود است یعنی به واسطه زبان خداوند امکان تجلی پیدا می‌کند برای بندگان و انسانها. چرا که زبان دریچه، پنجره و مسیر است.

مشایی در ادامه سخنان خود با اشاره به معرفت اسلامی عنوان کرد: عالم نوری بر مبنای معرفت اسلامی است و ایرانیان نیز پیش از اسلام با این نوع نگاه به جهان آشنا بودند و در تحلیل جامعه‌ای که در جهان ارائه می‌دهند به ظرفیت‌های مختلف برای بروز جلوه‌های وجود مطلق لایتناهی می‌پردازد که زبان یکی از آنهاست.

رحیم مشایی تصریح کرد: زبان از ضروریات زندگی است. اگر چه حیوانات هم زبان دارند اما زبان برای سطح متعالی انسان نیازمند برخورداری از سطح بالاتر است.

وی ادامه داد: زندگی انسان قابل قیاس با زندگی غیرانسانی نیست این امر هم از نظر سطح و وسعت و کیفیت مدیون زبان است. چرا که زبان فرصت می‌دهد به تحقق زندگی انسانی. این معنا اگر در بعد انرژی که در آهنگ وجود دارد مورد توجه و قابل دریافت نباشد در بخش پیام کاملا معنا دارد.

مشایی خاطرنشان کرد: زبان تنها وسیله و رابطه آحاد انسانها برای رفع نیازهای روزمره نیست. بلکه این نیاز اولیه است که زبان را تأمین می‌کند.

مشایی در ادامه سخنان خود با اشاره به پژوهشگران گفت: پژوهشگران می‌دانند که همه علوم وامدار زبان هستند زیرا همه دستاوردهای بشری محتاج زبان است. برای بودن، آمدن، تولد یافتن و هم برای بقا و دوام محتاج زبان است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: حقیقت زندگی انسان در نوع دریافت و فهم و معرفت هستی در شرف روی دادن است. میزان تسلط بشر بر طبیعت در سطوح پایین‌تر قرار دارد چرا که آنها از پس رهیافت‌ها و دریافت‌های بالاتر شکل می‌گیرد.

مشایی با اشاره به زبان گفت: زبان تعیین کننده سطح زندگی است همین طور شکل‌دهنده سطح زندگی و اگر قرار است زندگی انسانی را بالاترین سطح بدانیم باید به اهمیت زبان توجه کنیم.

وی در ادامه سخنان خود افزود: زبان در ارتقاء سطح زندگی انسانی اثربخش است هم از جهت بنیان‌های مبتنی بر استعداد که به ارضاء عقل می‌انجامد و انسان را در شناخت مقصد استوار کرده و به او انگیزه داده و امیدوار می‌کند و فرصت دستیابی به دستاوردهای بزرگتر را فراهم می‌کند و هم در کشاکش نبرد فکری در دعوای بین حق و باطل سیاهی و روشنی او را لطیف می‌کند.

مشایی ادامه داد: همچنان که زبان به زندگی غنا می‌بخشد زندگی هم به زبان غنا می‌بخشد. هم اینک توانسته زبان نیازهای جدید را ثبت و اهدا کند تا فرصت یک ارتقا جدید شکل گیرد.

به گفته وی ایران سالیان سال تحت حکومت سلجوقیان بوده است که زبان آنان فارسی نبود و بر این اساس تسلط سلجوقیان در این سرزمین می‌توانست به پایان تاریخی یک ایران منجر شود اما باید چه کسی توانسته تاریخ ایران را استمرار بخشد. چرا که ممکن است فردی از اسلام به عنوان قدرت مکتب اهل بیت (ع) یاد کند. این امر صحیح است اما از کدام زاویه بدست کدام ابزار و وسیله؟ استواری آن اندیشه به استواری زبان بستگی دارد.

مشایی با اشاره به ورود اعراب گفت: با ورود اعراب به ایران اسلام هم آمد اما همراه با اسلام عربیت هم آورده شد. در آن روزگار چاره‌ای هم نبود اما امروز می‌بینیم که هویت آن جوامع تغییر پیدا کرده است چون زبان عربی را پذیرفته به عربی نوشته و سخن گفته‌اند. بر این اساس زبان خودشان از بین رفت. اما اگر امروز ایرانی هست به برکت زبان فارسی است و عجیب اینکه این امر تضادی با هم ندارد و زبان فارسی توانست واژگان عربی را به استخدام درآورد.

وی با اشاره به اینکه زبان فارسی ایران را پایدار نگه داشته است اضافه کرد: این ادعا وجود دارد ایرانیان اعتقاد دارند به این امر. به دلیل پیروی از مکتب اهل بیت محکم‌ترین دریافت انسانی را دارند. همان که امام (ره) از آن به عنوان اسلام ناب یاد می‌کند.

وی تصریح کرد: ایران و تشیع به فردوسی بدهکار است. این موضوع جای بحث دارد حتی جای پژوهش‌های بسیار را می‌طلبد چرا که سهم ایرانیان در پاسداشت دریافت‌های حقیقی خردمندانه از اسلام بسیار بالا است و روحیه عدالت‌طلبی مبارزه در ایران بسیار بالاست و تمام این مسائل از مسیر زبان محقق شده است.

رحیم مشایی یادآور شد: برای اقامه عدالت که فلسفه ارسال رسل است روح حماسه در جامعه لازم است. زبان فارسی توانست اندیشه‌های بلند فلسفی اسلام را قابل قبول و پذیرش جلوه دهد چرا که در یک تعامل فرهنگی احساس نیاز بود که زبان فارسی به دلایل تاریخی از نظر رشد و توسعه و قدرت پاسخگویی به نیازها به دلیل ضعف به ناچار از واژگان عربی بهره برد. این تأثیر اسلام بر زبان فارسی است اما مهمترین تفکرات فلسفی اسلامی توسط ایرانیان عرضه شده است. مهمترین نگاه های جهان‌بینانه توسط ایرانیان مصرف شده است. چرا که ایرانیان نه فقط در زبان بلکه در دوام و قوام زبان عربی هم سهم غیرقابل انکاری را دارند.

اسفندیار رحیم مشایی در ادامه یادآور شد: زبان فارسی در حدود هزار سال در بسیاری از ملتها رشد دارد و بخش مهمی از تاریخ ملت‌های متفاوت را شکل داده است. یعنی اندیشه‌های ملت با زبان فارسی ثبت شده‌اند و آن ملتها برای رفاه از میراث خود مکلفند زبان فارسی را شناخته و حفظ کنند.

وی در ادامه افزود: احیا و گسترش زبان فارسی یک تکلیف بزرگ بین‌المللی است این امر نه تنها برای ایرانیان بلکه برای برادران تاجیک و افغان ما نیز باید مهم باشد و همه کشورهای فارسی زبان و همه ملت‌های غیرفارسی مکلفند در جهت احیای زبان فارسی همت کنند. چراکه میراث گرانسنگ زبان فارسی به نسبت کل میراث جهانی یک سهم بزرگ است و امروز سه هویت جمعی جهانی در حال شکل‌گیری است باید به این امر اهمیت داده شود. امروز جامعه جهانی باید به زبان فارسی بیشتر توجه کند.

مشایی در ادامه درباره زبان فارسی و رسمیت بخشیدن آن عنوان کرد: زبان فارسی باید در کنار دیگر زبانها در سازمان ملل به عنوان زبان رسمی شمرده شود.

وی با اشاره به یک پیشنهاد ادامه داد: باید فرهنگستان مشترکی از زبان و ادبیات فارسی حداقل میان سه کشور ایران، تاجیکستان و افغانستان تشدید شود.

مشایی در خاتمه گفت: لهجه‌های مختلف زبان فارسی اگرچه بر زیبایی‌های زبان افزوده است اما اگر با برنامه ریزی به این موضوع توجه نشود مانعی بر سر راه توسعه زبان فارسی خواهد بود.طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:رحیم مشایی، اسفندیار روئین تن، مشایی کاندیدای ریاست جمهوری،

[ چهارشنبه 29 دی 1389 ] [ 07:25 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]