مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

به گزارش فارس نیوز: شهرام امیری دانشمند و محقق ایرانی كه پس از 14 ماه اسارت در دست نیروهای امنیتی آمریكا صبح امروز (پنجشنبه) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد در جمع خبرنگاران به تشریح جزییات ربوده شدنش پرداخت.
وی در ابتدا گفت: با توجه به این حجم تبلیغات منفی كه علیه من در رسانه‌های غربی و با اهداف خاص صورت گرفته بود، نمی‌دانم با چه زبانی از تمام مسئولان و سازمان‌هایی كه 14 ماه با جدیت و دلسوزی موضوع من را پیگیری كردند، تشكر كنم. دولت جمهوری اسلامی ایران به شهروندانش اعتماد داشت و با این اعتماد از من حمایت كرد كه جای تقدیر و تشكر دارد.


امیری اضافه كرد: ساز‌مان‌های اطلاعاتی كشور نشان دادند كه سازمان اطلاعاتی آمریكا سازمانی پوشالی بیش نیست و با توكل به خدا می‌توان به این غول استكباری غلبه كرد.
این دانشمند و محقق ایرانی در ادامه به جزییات ربایشش پرداخت و گفت: عوامل سازمان‌های جاسوسی آمریكا و عربستان من را در شهر مدینه در مقابل هتلم ربوده و به مكان نامعلومی در كشور عربستان منتقل كردند و به من آمپول بیهوشی تزریق و با یك هواپیمای نظامی من را از عربستان به خاك آمریكا منتقل كردند. در طی دو ماه اولی كه در آمریكا بودم تحت شدیدترین شكنجه‌های روحی و فشارهای روانی توسط گروه‌های بازجویی سیا قرار گرفتم.

بقیه در ادامه مطلب

وی هدف اصلی از انجام این اقدامات را بازی سیاسی جدیدی عنوان كرد كه آمریكایی‌ها می‌خواستند علیه جمهوری اسلامی راه بیندازند و افزود: از من می‌خواستند در رسانه‌های گروهی آمریكا اعلام كنم كه من به خواست خود به آمریكا پناهنده شدم و یكسری اسناد و مدارك مهمی را به همراه یك لپ تاپ كه حاوی اسرار محرمانه برنامه نظامی هسته‌ای ایران است به آمریكا منتقل كرده‌ام و با این سناریو می‌خواستند برنامه‌های سیاسی خود را محقق سازند و سایر كشورها را با خود همسو كنند كه به خواست خدا من مقاومت كردم.
امیری خاطرنشان كرد: هر ایرانی دیگری نیز جای من بود حاضر نمی‌شد شرافت و حیثیت خود را فدای خواسته‌های مالی‌اش كند و كشور خود را به كشور بیگانه بفروشد.
وی با بیان اینكه دولت آمریكا قبل از خروج من از این كشور درباره حضورم در خاك آمریكا اظهارنظر رسمی نكرد، از دولت آمریكا پرسید: چرا زمانی كه ادعا می‌كردید با شما همراهی و همكاری می‌كنم یك بار حاضر نشدید حضور من در آمریكا را تأیید كنید؟
امیری با بیان اینكه افكار عمومی در این زمینه قضاوت خواهند كرد،‌ گفت: از جمله فشارهایی كه به من وارد می‌كردند این بود كه می‌گفتند اگر با ما همكاری نكنی شما را به اسرائیل تحویل می‌دهیم و در آنجا زندان‌های مخفی وجود دارد كه هیچ اثری از شما باقی نمی‌ماند و ما می‌توانیم با استفاده از این موقعیت هر ادعایی را از طرف شما مطرح كنیم و هیچ كس شك نخواهد كرد، چون شما وجود خارجی ندارید كه از خود دفاع كنید و قضیه را منكر شوید.
این محقق ایرانی به حضور بازجویان اسرائیلی در جلسات بازجویی‌هایش اشاره كرد و افزود: بازجویانی از اسرائیل در برخی جلسات بازجویی‌های من حضور داشتند و در پشت پرده مشخص بود كه برنامه‌هایی برای انتقال من به اسرائیل داشتند. خوشبختانه و به خواست خدا اتفاقاتی رخ داد كه در این فرصت مجال طرح آنها نیست و انشاءالله در فرصتی دیگر ماجراهایی كه در این 14 ماه برای من رخ داد و شاید برای برخی دوستان معما شده را بازگو كرده و همه را اثبات می‌كنم و به دولتمردان آمریكا نشان خواهم داد كه دروغ واقعی از دهان آ‌نها خارج می‌شود.

* بی اطلاعی كلینتون از سازمان‌های اطلاعاتی آمریكا

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اظهارات هیلاری كلینتون وزیر خارجه آمریكا مبنی بر اینكه شهرام امیری آزادانه به آمریكا آمد و آزادانه خارج شد، اظهار داشت: من واقعا از وزیر خارجه آمریكا كه مدعی حقوق بشر است و عنوان می‌كند كه من آزاد بودم و آزادانه به این كشور رفتم، تعجب می‌كنم. من مداركی در دست دارم كه در آن كشور آزاد نبودم و اجازه تماس با هیچ كس را نداشتم و تحت كنترل افراد مسلح سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) بودم و تا آخرین روز مراقب من بودند و اجازه تماس با كسی را نمی‌دادند. خانم كلینتون از سازمان‌های اطلاعاتی این كشور اطلاع ندارد و بهتر است از رئیس جمهور آمریكا در این زمینه سؤال كند.
خبرنگاری از امیری پرسید شما چگونه توانستید از دست نیروهای آمریكایی فرار كنید و از طریق اینترنت پیام دهید؟ كه وی پاسخ داد: اجازه دهید سر فرصت مواردی كه قابل گفتن است مطرح می‌كنم. من ثابت خواهم كردم و در یك جلسه مفصل از روز اول تا آخر را توضیح خواهم داد و به همه سؤالات جواب می‌دهم.

* پیشنهاد 50 میلیون دلاری برای انصراف از بازگشت به ایران

این دانشمند ایرانی در پاسخ به این پرسش كه آمریكایی‌ها در مقابل اطلاعاتی كه از شما می‌خواستند چه پیشنهاد و امتیازاتی را مطرح كردند؟ ربایشش را در راستای تبلیغات روانی عنوان كرد و اظهار داشت: من یك پژوهشگر ساده هستم كه در یك مجتمع دانشگاهی كار می‌كنم كه همه می‌توانند به آن مراجعه كنند و ما كار محرمانه‌ای در این مجتمع انجام نمی‌دهیم.
وی ادامه داد: از روز اول در تلاش برای تطمیع من بودند و حتی عنوان كردند كه در ازای یك مصاحبه 10 دقیقه‌ای با سی‌ان‌ان كه در طی آن عنوان شود پناهنده شده‌ام و به خواست خود به آمریكا رفته‌ام، 10 میلیون دلار در اختیارم قرار می‌دهند. یك تلفن نیز در اختیار من قرار داده بودند و اعلام كردند كه اگر از رفتن به ایران منصرف شوم تا 50 میلیون دلار نیز به من خواهند داد و گفتند نیازی نیست هیچ مصاحبه‌ای انجام دهی، ما شما را به هر كشور اروپایی كه بخواهی منتقل می‌كنیم و تحت حمایت مالی و سازمانی خود قرار می‌دهیم.

* آمریكا باید پاسخگو باشد

امیری در مورد مطالبه حقوق از دست رفته‌اش نیز اظهار داشت: پرونده من از روز اول در وزارت خارجه و سایر سازمان‌هایی كه پیگیر موضوع هستند باز است و با برگشت من به كشور مدارك تكمیل‌تر خواهد شد و از طریق مجامع بین‌المللی این قضیه را پیگیری خواهم كرد، زیرا فشارهای روانی كه به من و خانواده‌ام وارد شده قابل جبران نیست و دولت آمریكا باید در قبال جرمی كه مرتكب شده پاسخگو باشد.
یكی از خبرنگاران از امیری پرسید با توجه به اینكه شما عنوان می‌كنید یك پژوهشگر ساده هستید چرا دولت آمریكا شما را ربود؟ كه وی گفت: این را از دولت آمریكا بپرسید.
وی در مورد ادعای سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) مبنی بر اینكه شهرام امیری جاسوس این سازمان در ایران بوده است؟ خاطرنشان كرد: به من می‌گفتند اگر با ما همكاری نكنی برای شما سناریو می‌سازیم كه قبلا با ما همكاری می‌‌كرده‌ای و با این اقدام می‌خواستند من را وادار به همكاری كنند. من اگر مشكلی داشتم هیچ‌گاه به ایران باز نمی‌گشتم.
این دانشمند اخبار مطرح شده مبنی بر اینكه خانواده‌اش در طی این مدت در ایران تحت فشار بوده‌اند را رد كرد و افزود: شبكه ای‌‌بی‌سی این سناریوی سوخته را مطرح و این گونه مظلوم نمایی كرد كه من برای آنها كار ‌می‌كردم و به دلیل فشاری كه به خانواده‌ام وارد شده قصد بازگشت به كشور را دارم. در حالی كه خانواده من كاملا آزاد بودند و شرایط آنها خیلی بهتر از من بود و خانواده من در طی این مدت تحت حمایت‌های دولت بودند.

*ارتباطی با نطنز و فردو نداشتم

وی در پاسخ به سؤال یكی از خبرنگاران خارجی مبنی بر اینكه شما در سایت‌های نطنز و فردو چه نقشی داشتید؟ اظهار داشت: من یك پژوهشگر دانشگاهی بودم. شاید اطلاعاتی كه یك فرد عادی درباره سایت نطنز دارد از من بیشتر بود. برنامه كاری و مقالات من در عرصه دانشگاهی مشخص است. هیچ ارتباطی با سایت نطنز و فردو نداشتم و اینها ادعاهایی بود كه از سوی آمریكا و دولت‌های غربی مطر‌ح شد.
خبرنگاری هم پرسید آیا شما در زمینه هسته‌ای تحقیقاتی انجام داده‌اید؟ كه وی پاسخ داد: خیر؛ انجام نداده‌ام.
حسن قشقاوی معاون كنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از كشور، ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم، همسر، فرزند و خانواده امیری در مراسم استقبال از وی حضور داشتند.
حضور گسترده خبرنگاران و تصویربرداران داخلی و خارجی از دیگر نكات قابل توجه در مراسم استقبال از شهرام امیری بود.
شهرام امیری صبح امروز با پرواز خطوط هوایی قطر وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد.طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:شهرام امیری،

[ پنجشنبه 24 تیر 1389 ] [ 09:36 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]