مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

اقدام کروبی و میرحسین در لغو راهپیمایی با اعتراض سایت های مخالف نظام و لقب بی عرضه به سران فتنه روبرو شد.
 

http://media3.washingtonpost.com/wp-srv/photo/gallery/090610/GAL-09Jun10-2158/media/PHO-09Jun10-167187.jpg

در پی تصمیم کروبی و میرحسین در لغو راهپیمایی روز شنبه رسانه های سلطنت طلب، سایت های جرس و بالاترین و رادیو آمریکا و بی.بی.سی با ادبیات های متفاوتی به اقدام کروبی و میرحسین حمله کرده و این سایت ها که تا دیروز از موسوی و کروبی به عنوان قهرمان ملی و مبارز راه آزادی نام می بردند ، از شب گذشته لحن رسانه های مخالف نظام تغییر کرد و موسوی و کروبی را به بی عرضگی و عدم توان رهبری مخالفان متهم کردند. 


عنوان برخی حملات سایت های به اصطلاح سبز به موسوی و کروبی:

*کدام یک از حرکات جنبش با مجوز بود که این یکی مجوز بخواهد؟

*مبادا نگران اتفاقات باشیم و با  سخنان موسوی و کروبی در خانه بمانیم .

*ما شنبه می رویم چه با موسوی چه بی موسوی . عاشورا هم خودمان رفتیم . رسیدن به آزادی در بیانیه یک شخص خلاصه نمیشه

*آقایان موسوی و کروبی ایندفعه ما شما رو دعوت میکنیم . 

در همین رابطه عقب نشینی آشكار سران فتنه، مانند یك شوك بزرگ در محافل ضدانقلاب عمل كرد. شبكه دولتی بی بی سی انگلیس كه همواره نقش آتش بیار معركه را ایفا كرده با اطلاع از این شوك و سرخوردگی بزرگ، كسانی چون عبدالكریم لاهیجی، عباس صیلانی، شیرین عبادی، احمد سلامتیان و مسعود بهنود را به عرصه فراخواند تا از قول آنها به توجیه و تأویل بیانیه اخیر موسوی بپردازند و مانع از سرخوردگی بیشتر در میان فتنه گران شوند.

بی بی سی اگرچه می كوشید چنین القا كند كه لغو راهپیمایی، نشانه قدرت فتنه گران است نه ضعف آنها، اما در عین حال از قول عبدالكریم لاهیجی (از عناصر وابسته به گروهك تروریستی منافقین) اذعان كرد: مردم حاضر نیستند حداكثر هزینه را برای مبارزه بپردازند و سران جریان سبز با توجه به موازنه قوا باید شیوه ای انتخاب كنند كه كمترین تلفات و ضایعات را داشته باشند كه موجب سرخوردگی نشود.

بقیه در ادامه مطلب

مسعود بهنود سلطنت طلب هم به بی بی سی گفت: مدتهاست درباره كارایی اعتراض خیابانی بحث هست. اكثر كسانی كه تجربه و مطالعه كافی داشتند معتقد بودند اعتراض های خیابانی دیگر كارایی ندارد چون حكومت تمام نیروهایش را بسیج كرده و هزینه حضور در خیابان را بالا برده است و احساس پیروزی می كند چون سطح خیابان را پاكسازی كرده است. نظر غالب مصلحت اندیشان این است كه از اینجا به بعد باید كار خیابانی را تمام شده دانست.

احمد سلامتیان از عناصر وابسته به بنی صدر و منافقین هم گفت: اپوزیسیون سبز دیگر مسئله اصلی را در زد و خورد و وزن كشی خیابانی نمی بیند.

اما بازتاب واقعی سردرگمی سران فتنه آن چیزی نبود كه بی بی سی وانمود می كرد. به نحوی كه عناصر ضدانقلاب فعال در سایت صهیونیستی بالاترین، با وجود تلاش برای توجیه عقب نشینی موسوی و كروبی، نوشتند: «دوباره داریم میشیم عین روزهای بعد از 22بهمن كه همه فریاد شكست سر دادیم. لحظه ای آرام باشید و فحش ندهید و بی حرمتی نكنید. روزهای بعد از 22بهمن هم بعضی ها احساس شكست كردند.»

در واكنش به این نوشته، یكی دیگر از عناصر ضد انقلاب در بالاترین نوشت: چی می گی بابا دلت خوشه. همه چیز تموم شده تو تهران. هیچ خبری نخواهد شد. حتی اگر مجوز هم صادر می شد چیزی جز آبروریزی گیرمون نمی آمد.

كاربر دیگر بالاترین كه به شدت از كروبی و موسوی عصبانی بود، آنها را به جاسوس های دوجانبه تشبیه كرد و نوشت: بعد از یك سال كشمكش قرار بود اپوزیسیون به خیابان بیایند كه موسوی و كروبی بیانیه صادر كردند كه بله، به خیابان آمدن صلاح نیست. حالا اولا اگر شوری هم بود، از بین رفته و سرخورده تر می شویم و دوم اینكه با غربال سكولارها و به قولی براندازها از دیگران، حساب دست نظام می آید و می توانند راحت تر آنها را تارومار كنند.

اما یكی از همكاران سایت بالاترین معتقد است «اقدام موسوی و كروبی اقدامی تاكتیكی بود تا اگر روز شنبه تظاهراتی شكل نگرفت، نشود علیه آنها جنگ رسانه ای راه انداخت بلكه می شود گفت بدنه به حرف آنها گوش داد و نیامد.»

از سوی دیگر، سایت جرس وابسته به ب مهاجرانی (در مبدا لندن) در توجیه درماندگی سران فتنه ادعا كرد: این یك عقب نشینی تاكتیكی بود برای مترصد زمان دیگری شدن(!)

سایت افراطی خودنویس نیز در تكمیل بیانیه سران فتنه نوشت: این بیانیه آب سردی بود بر سر هواداران جنبش سبز. دو روز قبل، موسوی و كروبی كنفرانسی خبری باحضور رسانه های خود برگزار كردند كه به جز چند عكس، هیچ مطلبی درباره آن منتشر نشد و اتفاقاً همین مسئله، شك و گمان هایی را برانگیخت مبنی بر اینكه مطلبی یا هشداری به آنها گفته شده است. این روزها صحبت از تظاهرات و سوت و الله اكبر بود اما این بیانیه نقطه پایانی بود بر همه این گمانی زنی ها. آنچه اتفاق افتاد درس خوبی بود برای كسانی كه از بام تا شام بدون در نظر گرفتن واقعیات تلخ جامعه، فقط و فقط پشت كامپیوترشان به دستگاه های تولید شور بدون شعور در جامعه مجازی تبدیل شده اند.

یكی از كاربران خودنویس هم با لحنی مأیوسانه نوشت: فاتحه مع الصلوات. سرانجام فتیله جنبش پایین كشیده شد. البته ظاهراً سبزها هنوز نمیخوان باور كنند كه این بیانیه واقعیه. و اونهایی هم كه باور كردند با تفسیرهای عجیب و غریب سعی در بیرون كشیدن یكسری توهمات تسكین دهنده هستند تا با اون حداقل موقتاً آروم بشن. گاهی اوقات واقعاً آدم از این تفكرات خنده دار تعجب می كنه. یعنی هیچكس دم اسب تروا را كه از این بیانیه زده بیرون نمیبینه؟ این دو نفر شدند اسب تروای حكومت در جنبش! ... حالا از فردا خواهند گفت دیدید ما چقدر معقول هستیم، پارسال همه به خاطر ما آمدند، امسال كه گفتیم نیایید، نیامدند!

مهدی جامی سردبیر اخراجی رادیو زمانه اما معتقد است: ظاهراً قرار بود 22 خرداد اتفاقی بیفتد، وزارت كشور گفته بود تعهد بدهید كه راهپیمایی مسلحانه نخواهد بود. وزارت كشور گویا این بار نرمش داده و اصلاً بدش نمی آمد راهپیمایی برگزار شود تا یك تسویه حساب اساسی راه بیفتد و همه چیز گردن اپوزیسیون انداخته شود و آتش سنگین توپخانه رسانه ای راه بیفتد.

در این میان سایت ضدانقلابی «ایران گلوبال» حركت موسوی و كروبی را «تاكتیك استیصال» توصیف كرد و تصریح نمود آنها از سر استیصال و درماندگی و هراس از متهم شدن بیشتر به ساختارشكنی، بیانیه لغو راهپیمایی را صادر كرده اند و سرانجام سایت روزنت از قول كریم لاهیجی نوشت: ادامه سیاست های یك سال گذشته می تواند به سرخوردگی بیشتر بخش بزرگی از اپوزیسیون بینجامد به خاطر اینكه ریسك و خطر آن روند بسیار بالاست و همه آمادگی مقابله با خطر را ندارند.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:لغو تظاهرات، لغو راهپیمایی، راهپیمایی سبز، راهپیمایی جنبش سبز،

[ یکشنبه 23 خرداد 1389 ] [ 08:58 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]