مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

یک نشریه آلمانی در مطلبی به شکست ها و ناکامی های سیاسی اوباما در سال ۲۰۱۳ اشاره کرده و با اشاره به کاهش چشمگیر محبوبیت وی در سایه این ناکامی ها سال ۲۰۱۳ را برای رئیس جمهوری آمریکا فاجعه بار خواند.

نشریه "فوکوس" در مطلبی با عنوان 2013 سال اتفاقات ناگوار و بدشانسی ها برای اوباما  نوشت: باراک اوباما حدود یک سال است که دور دوم ریاست جمهوری خود را آغاز کرده، اما هرگز موفقیت چشمگیری را به دست نیاورده است. نتیجه سیاسی سال 2013 برای اوباما فاجعه بار بود و این نه تنها به دلیل ناکامی در پیشبرد طرح اصلاحی مد نظر وی برای بخش سلامت جامعه آمریکا و یا سیاست بی نتیجه وی در قبال سوریه بود.

در ادامه آمده است: باراک اوباما دستور کار برنامه دور دوم ریاست جمهوری خود را قاطعانه اعلام کرد که از جمله شامل اصلاحات در بخش مهاجرت و حمایت از آب و هوا و محیط زیست بود.

نویسنده در ادامه به ناکامی اوباما در پیشبرد و اجرایی کردن پروژه اصلاحات خود در بخش سلامت آمریکا با وتوی جمهوری خواهان و موانعی که این حزب بر سر راه وی ایجاد کردند اشاره کرده و از انزوای اوباما در این مسیر خبر داد.

نویسنده در بخش دیگری از مطلب به سردرگمی اوباما درقبال بحران سوریه پرداخته و به تردید های اوباما در قبال چگونگی موضع گیری در برابر مسئله کاربرد سلاح های شیمیایی در این کشور اشاره کرده و نوشت: درهمین حال مدارک و نشانه هایی فاش شد مبنی بر اینکه دولت اوباما در مسئله درگیری های سوریه همه آنچه را که می دانسته است بازگو نکرده و این مسئله بار دیگر خاطرات سیاست جرج بوش در حمله به عراق را در بین چپ های آمریکایی زنده کرد.

از طرفی افشاگری های ادوارد اسنودن، از کارکنان سابق آژانس امنیت ملی آمریکا درباره جاسوسی های گسترده ایالات متحده، اوباما را بیش از پیش زیر سایه سلف خود جرج بوش قرار داد. در سایه این افشاگری ها اعتبار و اعتماد آمریکا از آمریکای لاتین گرفته تا اروپا کاهش پیدا کرد.

عواقب این جاسوسی ها تا به امروز کاملا قابل پیش بینی نیست اما آسیب های احتمالی  این جاسوسی ها برای دیپلماسی آمریکا  بسیار هنگفت ارزیابی می شود.

نویسنده در ادامه به شکست های اوباما در عرصه سیاست داخلی در سال گذشته اشاره کرده و نوشت: مناقشات دموکرات ها و جمهوریخواهان بر سر حل مسئله بودجه که سرانجام به تعطیلی موقتی دولت انجامید هیچ مورد خوبی برای قدرت اجرایی اوباما نبود؛ حتی زمانی که دلیل اصلی این وضعیت به جمهوری خواهان نسبت داده شد. چنین وضعیتی عدم قاطعیت و ضعف اوباما در حل مسئله بودجه را نشان داد.

بسیاری از تصمیمات دیگر اوباما هم همچنان متوقف مانده است، سیاست مربوط به مهاجران هنوز اصلاح نشده است اگر چه وعده آن از طرف اوباما داده شده بود. سیاست آب و هوا و محیط زیست رئیس جمهوری آمریکا هم همچنان در یک تنگنای سخت گیر افتاده است.

نویسنده در ادامه به کاهش میزان محبوبیت اوباما در چنین شرایطی در سال گذشته اشاره کرده و نوشت: در کل میزان محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا در سال گذشته حدود 12 درصد نسبت به سال قبل آن کاهش پیدا کرد. در حالی که بیش از نیمی از شهروندان آمریکایی یک سال پیش از سیاست های اوباما راضی بودند، اما حالا حدود 41 درصد چنین اظهار نظری دارند و در برخی نظر سنجی ها این درصد رقم پایین تری رانشان می دهد.

حتی اوباما در عرصه سیاستهای اقتصادی نیز صلاحیت خود را به شدت از دست داده است. به گونه ای که در سال 2013، آمریکایی ها بیست و شش درصد  درصد کم تر از سال گذشته به راه حلهای اوباما برای مسائل اقتصادی اعتماد داشتند که برابر با 41 درصد مردم این کشور بود. در این زمینه جمهوریخواهان آمریکایی در وضعیت بهتری قرار داشتند و بر اساس نظر سنجی ها 45 درصد آمریکایی ها به سیاست های حل بحران اقتصادی این حزب اعتماد داشتند.

نویسنده در ادامه به تغییر جو نظرات عموم مردم در دوره ریاست جمهوری اوباما اشاره کرده و نوشت: در حالی که در سال های قبل بیش از نیمی از مردم آمریکا دخالت های دولت در زندگی شهروندان را یک تهدید ارزیابی می کردند، اما در حال حاضر تقریبا سه چهارم مردم این کشور این گونه مداخلات را به عنوان بزرگترین تهدید ارزیابی می کنند. در آمریکا بار دیگر نشانه هایی برای تمایل به سمت آزادی بیشتر و لزوم حمایت در برابر دخالت های دولت دیده می شود.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:۲۰۱۳ اوباما، اوباما، ۲۰۱۳، فوکوس، ادوارد اسنودن، اسنودن، آزادی،

[ چهارشنبه 11 دی 1392 ] [ 09:55 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]