تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی حنا - تبیین و ناگفته های فتنه ۸۸
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

آیت الله سید احمد خاتمی، سید محمد حسینی، حمید رضا مقدم فر، سعد الله زارعی،مهدی کوچک زاده و سید نظام الدین موسوی ابعاد فتنه ۸۸ و آثار حماسه ۹ دی را تبیین کردند.
آیت الله سید احمد خاتمی گفت: کف خواسته مردم از فتنه گران اعتراف به خطای خود در فتنه 88 است.

آیت الله سید احمد خاتمی در گفتگو با آدینه تهران  با اشاره به حماسه تاریخی نه دی گفت: این روز نمایشگر بصیرت و حضور به هنگام مردم در صحنه دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی است. وی افزود: حضوربا شکوه مردم ما در 8 و9 دی سال 88 در واقع مانور ولایت مداری بود. مردم ما به این واقعیت رسیدند که فتنه گران ولایت را هدف گرفته اند و علی رعم مواضع منطقی و مستند مقام معظم رهبری در خطبه های تیر ماه باز هم دست از اردوکشی های خیابانی بر نداشتند و در هر مناسبت ویژه ای که می توانست نماد وحدت مردم باشد، نماد یکپارچگی مردم ما در پاسداری از ارزش های اسلامی باشد، فتنه گران  خلل ایجاد کردند.

آیت الله خاتمی با اشاره به جنایت فتنه گران در عاشورای 88 گفت: در عاشورا که قرن ها است نماد اوج محبت مردم به سالار شهیدان(ع) است، فتنه گران وقیح ترین برخوردها را با عزاداری و عزاداران امام حسین (ع) انجام دادند. مردم باطن این مجموعه را دیدند و به این باور رسیدند که جز با حضور باشکوه ده ها میلیونی، آنها نمی توانند فتنه گران را ناکام بگذارند. به همین دلیل به صحنه آمدند و همچون حماسه های دیگر این حماسه بزرگ را هم آفریدند. وی با تاکید بر مواضع اخیر خود در برابر فتنه گران گفت: آنچه سبب شده است که بنده  طی ماه های اخیر در این مسئله موضع داشته باشم این است که می بینم برخی با سوءاستفاده  از شرایط به وجود آمده در پی پاک کردن صورت مسئله هستند. تلاش دارند تا چنین وانمود نمایند که اصلا فتنه ای نبوده و اگر فتنه ای هم بوده حادثه ای مختصر و گذرا بوده است. اینها سبب شده است که ما هشدار بدهیم که مردم مراقب جریان فتنه باشند. امام جمعه موقت تهران افزود: آنها که حماسه 9 دی را آفریدند باید از این حماسه به نحو احسن پاسداری کنند و مراقب باشند که برکات و فوایدی که از سایه نهم دی بدست آمده است از بین نرود.وی تصریح کرد: کف خواسته مردم ما از فتنه گران آن است که به خطای خود اعتراف نمایند. بپذیرند که فرصت طلایی حضور 40 میلیونی را سوزاندند. این فرصت را به بحران تبدیل کردند. بپذیرند که به حیثیت سیاسی کشور ضربه زدند. بپذیرند که دشمنان انقلاب را امیدوار کردند . اما در شرایطی قرار داریم که از این کمترین هم فتنه گران ابا می کنند. لذا غیرت دینی و ولایی ما ایجاب می نماید که موضع خود را حفظ نماییم و حدس می زنیم که این موضع ولایت هم باشد.  وی افزود: مقام معظم رهبری ده ها بار از فتنه گفتند و از محکومیت آنها سخن به میان آوردند. ما امیدواریم امسال مراسم 9دی    باشکوه تر از سال های گذشته برپا شود تا پیامی باشد برای آنان که مجددا در پی احیای  فتنه و فتنه گران هستند. فتنه گران بدانند تا امت ولایی در صحنه هستند راهی برای احیای مجدد فتنه گران نیست.

سعدالله زارعی :

هماهنگی داخلی و خارجی فتنه گران از دفاتر دبی و سلیمانیه تا باغ لواسان و سفارت خانه کانادا
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: سفارتخانه انگلیس در تهران تجهیز و پشتیبانی مالی از عوامل فتنه را بر عهده داشت و سفارتخانه کانادا در تهران به سر پلی برای نیروهای مخالف تبدیل شده بود.
سعد الله زارعی در خصوص نقش نیروهای خارجی در فتنه 88 به خبرنگار آدینه تهران گفت: نقش کشورهای خارجی بطور مشخص نقش سرویس های اطلاعاتی و امنیتی غرب خصوصا امریکا، انگلیس و فرانسه در فتنه سال 88 مشخص و روشن است. این سرویس ها در راستای تغییر نظام سیاسی ایران کارگاههای آموزشی در کشورهای مختلف که بعضا در مجاورت مرزهای ما قرار داشتند برگزار کردند. به عنوان نمونه دفتری در دبی، آذربایجان، سلیمانیه عراق و همچنین در نیویورک ایجاد کرده بودند و نیروهای مخالف و متخصص ایرانی را آموزش می دادند. آموزش ها برای روزی بود که بتوانند علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامی براندازانه انجام دهند.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: علاوه بر اینها سفارت خانه این کشورها و بعضی دیگر از کشورهای اروپایی در تهران تبدیل به اتاق سازماندهی و عملیات علیه نظام جمهوری اسلامی شده بود.  همچنین اسناد حکایت از این دارد که سفارتخانه انگلیس در تهران تجهیز و پشتیبانی مالی از عوامل فتنه را بر عهده داشت. همچنین سفارتخانه کانادا در تهران به سر پلی برای نیروهای مخالف تبدیل شده بود. حتی باغی در لواسان در اختیار گرفته بودند که بسیاری از آموزش ها و جلسات فتنه گران در آنجا برگزار می شد که توسط وزارت اطلاعات شناسایی و پلمپ شد.
زارعی گفت: این سرویس ها در روزهای منتهی به انتخابات و با توجه به پیش بینی های که داشتند رسانه ها را فعال کرده بودند و به طور مشخص برنامه های 24 ساعته بی بی سی فارسی و همین طور فعال سازی توئیتر در این ارتباط بود. در آن دوره وزارت امور خارجه امریکا به طور رسمی مانع تعطیلی موقت توئیتر شد. در حالی که مسولان توئیتر اعلام کرده بودند باید برای تعمیرات و مسائل فنی تعطیل موقت کنند اما با صراحت وزارت امور خارجه امریکا آنها را از این کار منع کرد.  وی در خصوص هوشمندی نظام در مقابله با فتنه گران گفت: ما تجربه گران قیمتی را در فتنه 88 بدست آورده ایم. اول دستگاههای ما متوجه در هم تنیدیگی دستهای توطئه گر داخل و خارج شوند. دوم اینکه خنثی سازی حیله ها و تهدیدات دشمنان را یاد گرفتیم. امروز اگر اتفاقی جدیدی رخ دهد دستگاههای اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی و فرهنگی با دقت و هوشیاری بیشتری پای کار می آیند و این می تواند بسیاری از توطئه های آینده را خنثی کند.

معاون فرهنگی سپاه در گفتگو با آدینه تهران:

سپاه در نبرد نرم با دشمن موفقیت های خوبی داشته است
اشاره:   سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهار فتنه88 و برملا کردن توطئه دشمن نقش بسزایی داشت. یکی از ماموریت های سپاه بر اساس قانون اساسی پاسداری از انقلاب اسلامی است. اینکه سپاه در معرکه نبرد نرم با دشمن تا چه اندازه موفق بوده است را در گفتگویی با سردار دکتر حمید رضا مقدم فر معاون فرهنگی سپاه مطرح کردیم که گزیده ای از این گفتگو در ادامه می آید:
با توجه به اینکه در آستانه حماسه 9 دی قرار داریم، توانمندیهای سپاه را در خنثی سازی فتنه ها و تهدیدهای نرم دشمن مانند فتنه 88 چگونه ارزیابی می کنید؟
اساسا فلسفه وجودی و تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حراست و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. این دستاوردها همان چیزی است که به انقلاب اسلامی  در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هویت می دهد و این گاهی در شکل سخت و نرم تجلی پیدا می کند. سپاه پاسداران به عنوان حافظ این دستاوردها در مقابل تهدیدهایی که دشمن از اوایل پیروزی انقلاب تا به امروز داشته، ایستاده است.
  سپاه در مقابل تهدید های نرم  از جمله فتنه 88 چه راهبردی در پیش گرفته است؟
فتنه 88 جنس نرم تهدید بود و رهبر معظم انقلاب آن را جنگ نرم تلقی کردند که با الگوگیری از انقلاب های مخملی و رنگی و با بهانه قرار دادن انتخابات آغاز شد و سپاه با توجه به ماموریت های ذاتی خود به مقابله با آن برخاست.
سپاه در مقابله با تهدیدات نرم افندی عمل می کند یا پدافندی؟
جنگ نرم مثل جنگ سخت نیست که یگان کشی و سازماندهی داشته باشد مقابله با جنگ نرم باید از جنس خودش باشد. مهمترین آن بصیرت افزایی در جامعه و آگاهی و اطلاع رسانی است که سپاه در این چهار سال موفقیت خوبی داشته است . سپاه و بسیج  هم نسبت به نیروهای خودش و هم نسبت به جامعه در بصیرت افزایی نقش مهمی دارند.
در مقابله با جنگ نرم هوشمندانه  و پیچیده دشمنان نسبت به انقلاب اسلامی سپاه چه کارهایی را انجام داده است؟
با توجه با شکست دشمن در فتنه 88  ما باید منتظر استفاده هوشمندانه دشمن از ابزار نرم در مقابله با جمهوری اسلامی باشیم. ما باید مراقب باشیم چرا که عرصه حراست و حفاظت انقلاب اسلامی دقیق تر و عمیق تر شده است. نیروهای انقلاب و سپاه  که سازمان انقلابی  و بازوی ولی فقیه است باید مراقبت بیشتری کنند. سپاه باید پیچیدگی ها را خوب فهم کند و شگردها، تاکتیک ها و تکنیک ها را در این جنگ پیچیده بفهمد و به موقع عمل کند. مردم سپاه را به عنوان یک نیروی پیش برنده انقلاب اسلامی می شناسند و لذا همه نیروهای انقلاب منجمله بسیجان سلحشور و سپاهیان سنگین تر و البته دقیق تر باید وارد عرصه دفاع از انقلاب اسلامی در معرکه نبرد نرم شوند.

در گفتگوی دکتر سیدمحمد حسینی با آدینه تهران مطرح شد:
ناگفته هایی از ابعاد فتنه 88  در حوزه سینما، مطبوعات و شعر

هنرمندان متعهد سینما با ساخت فیلم هایی نظیر قلاد ه های طلا توطئه فتنه گران در این حوزه را ناکام کردند

در جریان فتنه 88 سردبیر روزنامه آفتاب یزد مدت‌ها در خارج از کشور برای این روزنامه قلم‌فرسایی می‌کرد که پس از روشنگری در این خصوص، ناگزیر از روزنامه کنار زده شود و ماهیت واقعی خود را که همکاری با بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های بیگانه و محافل معاند با نظام بود علنی ساخت

اشاره:   پس از گذشت 4 سال از فتنه 88 بررسی ابعاد این حرکت براندازانه در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کمک شایان توجهی به روشن شدن نیمه های پنهان و آشکار آن می کند. یکی از حوزه هایی که دشمن کاملا طراحی شده در جریان فتنه 88 ورود کرد حوزه فرهنگ و هنر بود. سینما، مطبوعات، ادبیات و شعر مورد طمع فتنه گران در داخل و خارج قرار گرفت اما بصیرت و روشن دلی هنرمندان متعهد این مرز و بوم مانع از تحقق رویای های شوم فتنه گران گشت. به منظور واکاوی اقدامات فتنه گران  در این حوزه، خبرنگار آدینه تهران در گپ و گفتی با دکتر سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی به ناگفته هایی از ابعاد فتنه 88 در حوزه سینما، مطبوعات، شعر و ... پرداخته است که مشروح آن از نظرتان می گذرد:

در فتنه سال 88 یکی از گروه‌هایی که مورد طمع معاندان بودند تا به نفع فتنه‌گران وارد صحنه شوند، هنرمندان بودند. آیا در این خصوص عوامل فتنه به اهداف خود رسیدند؟
گردانندگان حوادث فتنه سال 88 تلاش داشتند حرکت اعتراضی گسترده‌ای را در تهران و سراسر کشور سازماندهی کنند و حضور اقشار مختلف به‌ویژه گروه‌های تأثیرگذار مثل دانشگاهیان و هنرمندان برای آنان از اهمیت خاصی برخوردار بود. در روزهای اول فضاسازی‌ها و مظلوم‌نمایی‌ها به‌گونه‌ای بود که عده‌ای تصور کردند در انتخابات و نتیجه رأی اتفاقاتی رخ داده است لذا توانستند تجمعاتی را راه‌اندازی کنند و اردوکشی خیابانی صورت گیرد. ولی به‌تدریج که حقائق روشن شد روز به روز حامیان و هواداران خود را از دست دادند که این ریزش از سخنان تاریخی مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران
(29خرداد 88) آغاز و تا حوادث عاشورا ادامه داشت و راهپیمایی 9 دی پایانی بر این غائله بود.
پس از 9 دی هم بعضی افراد بر مواضع گذشته خود تأکید داشتند.
بعد از 9 دی تنها افراد سیاسی و مخالفان پر و پا قرص بر سر مواضع خود ماندند وگرنه بدنه اجتماعی از آن‌ها جدا شد.
آیا در آغاز دوره وزارت با مشکلاتی مواجه بودید؟
اگرچه بدنه هنرمندان آنگونه که طراحان فتنه و حامیان خارجی آن‌ها انتظار داشتند با آن‌ها همراهی نکردند ولی به‌هرحال در آغاز دولت دهم تعدادی از سینماگران، اهالی تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و نیز شاعران به انحاء مختلف مخالفت خود را ابراز می‌داشتند. از جمله تلاش گسترده‌ای کردند که مانع برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و دیگر برنامه‌ها در سال 88 شوند. تحریم جشنواره‌ها و عدم ارسال آثار و حتی عدم مشارکت در هیئت‌های داوری و عدم حضور در برنامه‌ها از جمله اقدامات این افراد بود که توفیقی در این خصوص نداشتند و هنرمندان متعهد نشان دادند که در پی این سیاسی بازی‌ها نیستند و مصالح کشور را بر منافع افراد خاص و بیگانگان که بر طبل جدایی می‌کوبیدند، ترجیح می‌دهند. در اولین جشنواره فیلم فجر تلاش کردند که فضای مراسم را در دست بگیرند و یک نفر چندبار شعار هم داد که کسی همراهی نکرد.
در حوزه مطبوعات چه می‌کردند؟
در عرصه مطبوعات و سایت‌های خبری شاهد پاره‌ای تندروی‌ها بودیم که در مواردی به صراحت مواضع نظام به چالش کشیده می‌شد و افراد را تحریک و ترغیب به آشوب‌های خیابانی می‌کردند که به‌طور طبیعی هیئت نظارت و دستگاه قضایی وارد عمل شدند و مانع ادامه این روند شدند.
تحرکات و ارتباطات داخل و خارج از کشور در این ماجرا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
با حضور بعضی از اصحاب هنر و رسانه که در خارج از کشور در نقش اپوزیسیون فعال بودند و نیز بعضی از مدیران ارشد و سابق ارشاد که در اروپا به حمایت از آن‌ها می‌پرداختند و ارتباطاتی با بعضی از عناصر در داخل داشتند تلاش وسیعی صورت گرفت که آتش فتنه را شعله‌ور نگه دارند و در مسیر براندازی نظام اسلامی و ولایت فقیه نهایت سعی خود را کردند که به فضل الهی نتیجه مطلوب عایدشان نشد. البته شکی نیست که به حیثیت، اعتبار و جایگاه ایران اسلامی در سطح بین‌المللی آسیب‌هایی وارد شد که بیانگر میزان علاقه و میهن‌دوستی این افراد است!
در صورت امکان به نمونه‌های عینی و ملموس اشاره کنید.
برای نمونه سردبیر روزنامه آفتاب یزد مدت‌ها در خارج از کشور برای این روزنامه قلم‌فرسایی می‌کرد که پس از روشنگری در این خصوص، ناگزیر از روزنامه کنار زده شود و ماهیت واقعی خود را که همکاری با بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های بیگانه و محافل معاند با نظام بود علنی ساخت.
تعامل نظام با هنرمندانی که با فتنه همراهی کردند، چگونه بود؟
خط مشی نظام جذب حداکثری این افراد بود و علیرغم پاره‌ای بداخلاقی‌ها و رفتار نامناسب و اظهار نظرها که در داخل و خارج از کشور صورت گرفته بود نهایت رأفت لحاظ شد. برای نمونه به یکی از عکاسان قرار بود در کنار ده‌ها هنرمند شاخص دیگر درجه یک هنری اعطاء شود، که ایشان رسما نامه نوشت و نپذیرفت که اولین‌بار از بی‌بی‌سی و رسانه‌های بیگانه خبرش پخش شد که انگار ایشان اصلا نظام اسلامی را قبول ندارد! با وجود چنین رفتاری بعدها نمایشگاه‌های عکس خود را برپا کرد و هیچ وقفه‌ای در برنامه‌های وی صورت نگرفت. در مورد محکومیت یکی از کارگردانان هم هیاهوی زیادی در خارج از کشور و بعضی جشنواره‌ها مطرح شد درحالی‌که فرد مذکور در کشور آزاد بود.
در حوزه سینما هم چند فیلم در تأیید ماجرای فتنه تولید شد که بیانگر رویکرد بعضی از سینماگران است.
بله، چند فیلم سینمایی هم ساخته شد، از جمله خیابان‌های آرام که هرچند در ارمنستان فیلم‌برداری شد ولی مشابه سازی حوادث سال 88 بود که البته این فیلم اکران عمومی نشد. در جشن خانه سینما نیز حسرت حضور بعضی از هنرمندان که در اروپا و حتی اسرائیل جولان می‌دهند مطرح شد که اینگونه رفتارها نشانگر اصرار عده‌ای بر ابراز مخالفت بود. البته با تعدای از مستندسازان نیز که با حمایت بعضی جریانات کار می‌کردند و در ارتباط با خارج بودند برخورد شد. در مقابل این جریانات هنرمندان متعهد در حوزه‌های مختلف در حمایت از انقلاب آثار هنری متعددی تولید کردند که در حوزه سینما فیلم‌هایی مثل قلاده‌های طلا ساخته شد که به سهم خود تأثیرگذار بود، و هرساله در سالگرد 9 دی جشنواره‌ای با حضور هنرمندان تجسمی و تئاتر از سوی ارشاد برگزار شد که آثار فراوانی نیز در این‌باره ارائه شد.
آیا در حوزه شعر هم اتفاقاتی صورت گرفت؟
در بین شاعران هم چند نفری بودند که از اول انقلاب به‌ظاهر در مسیر انقلاب بودند و با نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها از جمله صداوسیما همکاری داشتند ولی در این حوادث راه خود را جدا کردند و مثل افراد سیاسی تمام عیار ظاهر شدند. البته خیل شاعران متعهد مردانه از مواضع نظام حمایت کردند و اشعار و سروده‌های متعدد و متنوعی به جامعه تقدیم کردند.
چه عواملی دست به دست هم داد تا این حوادث رقم بخورد؟
به‌هرحال عوامل متعددی در این قضایا دخیل بود. فضای غبارآلود و شبهه‌انگیزی که در کشور به‌وجود آمد و به‌ویژه اینکه افراد وجیه‌المله‌ای که سال‌ها مسئولیت‌های مهم در کشور داشتند سردمدار این تحرکات شدند و برخی از خواص نیز همراهی و یا سکوت کردند و یا مواضع دوپهلو گرفتند. طبیعی است که تعدادی از هنرمندان نیز با این جریان همراهی کنند به‌خصوص اینکه غالب وزرا و مدیران ارشد ارشاد در دوره‌های گذشته از طیفی بودند که در این ماجراها نقش‌آفرین بودند. لذا هنرمندان هم تحت تأثیر هیجانات، عواطف و احساسات و نیز تعلق خاطر و اعتمای که به بعضی افراد داشتند با این حرکت همراهی نشان دادند.
با عبرت‌آموزی از فتنه 88 چه مسئولیتی متوجه نیروهای متدین جامعه است؟
حوادث سال 88 را که حدود 8 ماه طول کشید تنها می‌توان با 8 سال دفاع مقدس مقایسه کرد. البته در آنجا نبرد سخت و نظامی بود و کاملا چهره دشمن آشکار بود و همبستگی ملی در مقابل تهاجم وجود داشت، به‌جز معدود عناصر ضدانقلاب مثل منافقین و یا بعضی ساده‌لوحان سیاسی که نقش ستون پنجم دشمن را ایفا می‌کردند و هر از چندی با اعلامیه یا اظهار نظر سعی می‌کردند در عزم و اراده مسئولان و مردم خللی وارد کنند. ولی در نبرد نرم سال 88 ملت ما با اقدامات پیچیده‌ای مواجه بودند که همه طیف‌ها و گروه‌ها از سلطنت‌طلب‌ها و بهایی‌ها تا تکفیری‌ها و وهابی‌ها دست به دست هم داده بودند و فضای سنگینی را به‌وجود آوردند بودند و القاء می‌کردند کار نظام را یکسره خواهند کرد که با درایت رهبری و بصیرت مردم ناکام ماندند. زنده نگه‌داشتن حماسه 9 دی و تحلیل حوادث سال 88 کمک می‌کند که در آینده دشمن نتواند به شیوه‌های دیگر به ارکان نظام خدشه وارد سازد و بر هوشیاری مردم می‌افزاید که اجازه ندهند صحنه‌گردانان و بازیگران آن حوادث به شکل دیگری در کشور موقعیت پیدا کنند و در پی طرح‌های جدیدی برآیند.

کوچک زاده :
برخی انتصابات دولت جدید با خط امام خمینی (ره) سازگار نیست

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را در انتصابات خود سرمشق قرار دهد. دکتر مهدی کوچک زاده در خصوص ارتباط بین برخی انتصابات دولت با احیای مجدد فتنه 88  و به کارگیری عده ای از فتنه گران در مناصب دولتی گفت: ما باید فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری را در مورد اینکه مملکت باید توسط چه کسانی اداره شود همواره در نظر داشته باشیم مصیبت ما از همین جاست که برخی مسئولین دولت جدید تمام دوره جنگ و انقلاب را در امریکا و انگلیس درس خوانده اند. وی افزود: این افراد خیلی هم خوب، عزیز و محترم هستند ولی به قول امام (ره) کسانیکه از دور هم دستی به آتش نگرفته اند اگر به مناصب کلیدی برسند انقلاب را یک شبه می فروشند. وی با تاکید بر سازگار نبودن برخی انتصابات دولت جدید با خط امام خمینی (ره) گفت: دولت جدید اگر سیره و سخنان امام  خمینی(ره) و مقام معظم رهبری که یکی است را سرمشق انتصابات قرار دهد به این مصیبت ها دچار نمی شویم.

مدیر عامل خبرگزاری فارس
تبیین پیام حماسه 9 دی مهمترین وظیفه رسانه هاست

سید نظام الدین موسوی گفت: حماسه 9 دی یکی از زیباترین مظاهر ایمان و اعتقاد مردم به حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و تبلور برائت از دشمنان اهل بیت(ع) و نماد پایبندی جاودانه ملت به ولایت فقیه است. مدیر عامل خبرگزاری فارس در گفتگو با آدینه تهران  9 دی را یک حرکت خودجوش و مبتنی بر اعتقاد درونی ملت در برابر فتنه ای که متعرض به ساحت ابا عبدالله الحسین (ع) شد عنوان کرد و افزود: 9 دی یک حماسه بزرگ مردمی در تراز حماسه ها و یوم الله های بزرگ انقلاب است. موسوی تصریح کرد: 9 دی جاودانه است چرا که از جنس عاشوراست. قیام امام حسین(ع) هم هیچ رسانه ای برای تبلیغ اش وجود نداشت. حکومتهای اموی و عباسی تلاش کردند هیچ صدا و فریادی درباره عاشورا و حادثه کربلا منعکس نشود. اما روز اربعین در هزار و چهارصد سال بعد بزرگترین راهپیمایی تاریخ در کربلا ثبت می شود.   وی در خصوص مسئولیت رسانه ها در خصوص تبیین ابعاد مختلف حماسه 9 دی بیان کرد:برخی حوادث آنقدر بزرگ هستند که فراتر از رسانه و تاریخ حرکت می کنند. مدیرعامل خبرگزاری فارس افزود: 9 دی مربوط به امام و امت است و هر کس که خود را به این دریای جوشان متصل کند می تواند همپا و همگام این حماسه حرکت کند.  موسوی با بیان مسئولیت رسانه های انقلاب در خصوص نمایش دادن عظمت حماسه نه دی گفت: مهمترین وظیفه رسانه ها، نخبگان و صاحبان تریبون تبیین پیام 9 دی است. زنده نگه داشتن این پیام، تکرار آن و ریشه یابی چرایی به وقوع پیوستن این حماسه مسئولیت رسانه ها است.بازخوانی حماسه 9 دی سدی در برابر فتنه های پیچیده پیش رو است.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:ابعاد فتنه ۸۸، سید نظام الدین موسوی، سید احمد خاتمی، حماسه ۹ دی، تحریک و ترغیب، میهن‌دوست،

[ جمعه 6 دی 1392 ] [ 12:27 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]