تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی حنا - خاتمی: ما نیازی به انرژی هسته‌ای نداریم...!
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

منوچهر محمدی، تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل و سیاسی، به‌تازگی در گفت‌وگویی تفصیلی با یکی از پایگاه‌‌های خبری گفت: در جریان سال 82 که روحانی با عنوان دبیر شورای امنیت ملی آمد و داوطلبانه اعلام کرد که ما کلیه تأسیسات هسته‌ای را تعطیل می‌کنیم، فقط طرف غربی به‌عنوان ما به ازای این کار متعهد شد که پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت نرود و قول دیگری نداد.

وی در ادامه افزود: اصفهان که تعطیل شد، پیغامی از سوی آن‌ها آمد که باید اراک را هم تعطیل کنید که دولت اصلاحات بار دیگر نیز آن را پذیرفت و اطاعت کرد. باز گفتند کافی نیست، پیلوت‌هایی که در مراکز علمی و دانشگاه‌ها است، باید تعطیل شود و منجر به مذاکرات بروکسل و پاریس شد. در پاریس همین آقای ظریف که فیلم آن چندی پیش از بی‌بی‌سی فارسی پخش شد، التماس می‌کرد که اجازه بدهند که یکی دوتا سانتریفیوژ بچرخد. طرف مقابل در جواب ظریف اعلام داشت که شما حتی لیاقت داشتن چنین فناوری هسته‌ای را هم ندارید و گفتند که باید شما کلاس‌های فیزیک هسته‌ای را نیز تعطیل کنید و دستور دادند که کلیه دانشجویان ایرانی را در اروپا و آمریکا از کلاس‌‌های فیزیک هسته‌ای اخراج کنند؛ در این جا بود که مسئولان نظام  دستور دادند که مجدداً لاک و مهر برچیده و کار شروع شود که البته در آن زمان پس از این اقدام، خاتمی و روحانی به‌‌شدت نگران آغاز جنگ بودند!

 محمدی با اشاره به صحبت‌های خاتمی مبنی بر تضعیف ایران در برابر غرب گفت: خاتمی در سال 2003 از وحشت این کار، نامه محرمانه‌ای را بدون در جریان گذاشتن مسئولان نظام و وزیر خارجه وقت، از طریق فرد دیگری به سفیر سوئیس در ایران داد که با خفت تمام اعلام کرده بود ما نیازی به انرژی هسته‌ای نداریم و حمایت خود را از حزب‌الله برمی‌داریم و ما کاری به ماجرای اعراب و اسرائیل[رژیم صهیونیستی] نداریم. البته برخی افراد نیز به‌تازگی همین صحبت‌ها را تکرار می‌کنند.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:خاتمی، انرژی هسته ایی، اصفهان، بروکسل، پاریس، سوئیس، حزب‌الله،

[ سه شنبه 26 آذر 1392 ] [ 06:59 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]