مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

برنامه بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور علی مطهری با حواشی جالبی همراه بود.

مراسم دیروز، بزرگداشت روز دانشجو با حضور علی مطهری و جمعی از دانشجویان دانشگاه سراسری و علوم پزشکی تبریز در حالی با تاخیر یک و نیم ساعته برگزار شد که  حواشی برنامه همانند اظهارات علی مطهری پر سر و صدا بود.

جبار زاده غایب بزرگ مراسم روز دانشجو

مجری برنامه در ابتدای سخنان و خیر مقدم گویی خود به مطهری به خاطر مشقت فراوانی که در طی سفر به خاطر نامناسب بودن شرایط جوی و لغو پروازها تحمل کرده و با زحمات فراوان خود را به تبریز رسانده بود تشکر کرده و از دکتر جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی  به عنوان بزرگترین غایب برنامه یاد کرد که به دلیل کنسل شدن پرواز تهران تبریز موفق به حضور در برنامه نشد.

زمزمه ی شعار یاحسین میر حسین

قبل از حضور مطهری در سالن در گوشه و کنار سالن شعارهایی با صدای نسبتا خفیف و کوتاه با عنوان "یاحسین، میرحسین" به گوش می رسید که در همان آغاز  با تذکر چند نفر از دانشجویان  بساط آن برچیده شد.

میزبان برنامه (انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز) که با روی کار آمدن دولت جدید عرصه را برای خود فراهم و مناسب یافته بود از هر فرصتی برای باز کردن جایگاه مناسب خود به خصوص در میان دانشجویان ورودی استفاده می کرد.

پخش پیام  تصویری محمد خاتمی به مراسمات روز دانشجو
 
هیجان سالن برگزاری مراسم با پخش پیام تصویری محمد خاتمی رئیس جمهور دوره ی اصلاحات تبدیل به سکوت شده و با محوریت سخنان خاتمی از جمله شکستن حصر سران فتنه، از بین بردن فضای امنیتی دانشگاهها و تاکید بر توسعه ی سیاسی مجدد مورد استقبال برخی از دانشجویان به خصوص عوامل اجرایی برنامه واقع شده و به حالت قبلی برگشت.

کلیپ تصویری/محکوم کردن توقیف روزنامه بهار

کلیپ تصویری که بعد از پایان پیام خاتمی پخش شد خالی از اشکال نبود چرا که سازندگان این کلیپ با پخش تصاویری از ژست های( یا به قول معروف فیگورها) مختلف از هاشمی رفسنجانی و خاتمی، تصاویر درگیری ها و حوادث کوی دانشگاه با شعار"دانشگاه هنوز زنده است" و بامحکوم کردن توقیف روزنامه ی بهار قصد داشتند جمع هیجانی یا به قول علی مطهری جمعی که دارای جهل مرکب نسبی بودند را با خود همراه کنند.

کفشهای علی مطهری را دزدیدند

مطابق یک رسم مرسوم در بسیاری از میهمانی ها، کفش های میهمان (علی مطهری) در هنگام نماز خواندن در نمازخانه ی دانشکده ی پیراپزشکی گم شد که مطهری در آغاز اظهاراتش از فردی که اشتباه پوشیده یا دزدیده بود در خواست کرد تا کفشهای او را پس دهد هر چند که در انتهای برنامه کفشهای مطهری با تلاش فراوان عوامل برنامه که به تعداد 50 الی 60 نفر می رسیدند پیدا شد.


انتقاد صومی از آژیده به خاطر تالار وحدت

دکتر صومی رئیس تازه منصوب دانشگاه علوم پزشکی تبریز در هنگام خیر مقدم گویی به میهمانان انتقاد فراوانی از مسولین دانشگاه تبریز به خاطر عدم همکاری دکتر آژیده رئیس دانشگاه و معاونین اش به خاطر تحویل تالار وحدت با ظرفیت بالا برای برگزاری مراسم روز دانشجو، انتقاد کرد.


اگر چه درسخنان ابتدایی مطهری حضار نه تنها تکلیف برتری فقه یا اخلاق را نفهمیدند و متهم به جهل مرکب نسبی شدند ولی شنیدن برخی از سخنان پرحاشیه ی مطهری در کنار گفتگو و خبرهای درج شده در آناج خالی از لطف نیست.
 
پرسش و پاسخ یک طرفه؟!

میزگرد پرسش و پاسخ پس از سخنرانی مطهری با حضور اعضای فعال انجمن که برخی از آنها مسولیت ستاد جوانان روحانی در استان آذربایجان شرقی را نیز به عهده داشتند برگزارشد و نه تنها سوالات با دیدگاه موافق مجری ها پرسیده می شد بلکه قبل از اینکه مطهری بخواهد پاسخگو باشد افراد پرسشگر در متن سوالات جواب را می دادند و همین امر اعتراض برخی از دانشجو ها را در پی داشت که از عدم پرسیده شدن سوالاتی مخالف با مشی مجری ها انتقاد می کردند.


پسرم در فیس بوک عضو است

یکی از اعضای میزگرد با قرائت نامه ای از یک دانشجوی بی نام و نشان تعلیقی که به خاطر داشتن تنها صفحه ای در فیس بوک بدون نوشتن مطلبی بر ضد نظام محکوم به تعلیق شده بود از مطهری خواست تا درباره ی تعیین تکلیف مجلس و نمایندگان برای رفع فیلتر فیس بوک پاسخ گو باشد که پاسخ مطهری به مجری خنده ی حضار را در پی داشت.

اگر قرار باشد کسی محکوم شود وزیر خارجه در راس محکومان است

مطهری در همین راستا گفت: پسر من نیز در فیس بوک دارای صفحه ی اجتماعی فعالی می باشد وهر چند که بنده تا کنون چنین موردی همانند تعلیق دانشجویی که گفتید را نه دیده و نه شنیده ام اما اگر قرار باشد کسی محکوم شود ابتدا باید دولتمردان نظام از جمله وزیر امور خارجه به خاطر داشتن صفحه ی فیس بوک محکوم شود(مطهری با شوخی ادامه داد) با این وجود کمتر کسی امروز مشکل ورود به فیس بوک را دارد چرا که فیلترشکن های موجود در دسترس همگان این مشکل را حل کرده است.

کتک کاری دو طرفه بود

وی در پاسخ به سوال مجری دیگر درباره ی اظهاراتش در مجلس راجع به برخورد بد مامواران اطلاعاتی با دختران میر حسین موسوی در روز غدیر بیان داشت: پس از توضیح کافی دختران موسوی بنده قانع شدم چرا که به قول خودشان کتک کاری دو طرفه بوده و تنها تقصیر نیروهای اطلاعاتی نبود.

دعوت مطهری از دانشجویان برای اعتراض به تعلیق دانشجویان ستاره دار

مطهری با تایید گفتمان وزیر علوم جدید و با انتقاد از محروم کردن بی دلیل! دانشجویان ستاره دار از دانشجویان درخواست کرد: اگر چه ما اقداماتی در این باره انجام می دهیم اما شما دانشجویان نیز باید با حرکات و اعتراضاتی واکنش خود را نشان داده و اقداماتی انجام دهید تا طرز فکر اقلیت محدود در کشور محکوم به شکست شوند.

وضعیت شکنجه بهتر شده

نماینده ی مردم تهران که زندانهای ایران را با زندانهای گوانتامالو اشتباه گرفته بود بدون ارائه ی هیچ سندی گفت: نمی توان هر نوع معترضی را شکنجه ی روحی و جسمی داد، هر چند که وضعیت امروزی شکنجه نسبت به 3الی 4 سال قبل وضعیت بهتری پیدا کرده اما به کل باید اصلاح شود.

گفتنی است در انتهای برنامه هنگام پذیرایی بیانیه ی انجمن اسلامی در بین دانشجویان پخش گردید که در برخی بخشها دارای مضامین توهین آمیز به دولت قبلی و تشکل های دانشجویی در دانشگاه بود.طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:تبریز، علی مطهری، انجمن اسلامی دانشجویان، دانشکده پیراپزشکی، دختران میر حسین موسوی، گوانتامامو، جشن روز دانشجو،

[ یکشنبه 17 آذر 1392 ] [ 10:05 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]