مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

وزیر نیروی دولت نهم امروز در سری جدید برنامه شناسنامه حضور یافت و ناگفته‌های خود را از آخرین جلسه این دولت و معاون اولی مشایی بیان کرد.

پرویز فتاح رئیس بنیاد تعاون سپاه و وزیر نیرو در دولت نهم مهمان امروز شناسنامه بود که در این برنامه ناگفته‌های خود را از آخرین جلسه این دولت و معاون اولی مشایی بیان کرد.

برای شهردار شدن در تهران پیشنهاد داشتم

وزیر دولت نهم در پاسخ به سوالی مبنی بر پیشنهاد شهرداری تهران به وی، گفت: صحبت‌هایی بود؛ البته یکی از مواردی که دور و بر ما زیاد بودن شایعه است و هیچ کدام هم به واقعیت نمی‌پیوندد، ضمنا دوستان بهتر از من نیز بودند.

وی در پاسخ به این سوال که غیر از بنیاد تعاون سپاه کار دیگری هم دارید یا خیر؟، گفت: روحیه‌ام اینگونه بوده که همیشه بیش از یک کار را نپذیرم حتی در دانشگاه که تدریس داشتم را نیز رها کردم؛ حتی عضویت در هیات مدیره برخی شرکت ها را نیز رها کرده و الان غیر از بنیاد تعاون سپاه هیچ مسئولیتی ندارم.

در این دولت نیز می توان کار انجام داد

فتاح در پاسخ به این سوال که اگر آقای نامی از شما دعوت کند، قبول می‌کنید، اظهار داشت: دعوت نکردند و دعوت جدی نداشتند، بالاخره بعضی از دوستان دولت جز دوستان قدیم ما هستند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر جایی قرار باشد دعوت کنند، شما می‌روید، گفت: بنده روحیه‌ام قدری متفاوت است چون برخی معتقدند مثلا این دولت از نظر سیاسی متفاوت است پس نمی‌شود کاری قبول کرد، اما بنده چنین نظری ندارم، معتقدم دولت جمهوری اسلامی و برای مردم و نظام است و هر کس هرکاری می‌تواند انجام دهد در این دولت انجام دهد.

وزیر دولت نهم در پاسخ به این سوال که چقدر مسائل سیاسی را پیگیری می‌کنید، اظهار داشت: خیلی، سعی میکنم عقب نمانم، اکثر روزنامه‌ها، گزیده روزنامه‌ها، بولتن‌های مختلف و محرمانه و مجلات مختلف را می‌خوانم.

اگر همه به قانون احترام بگذارند فضای کشور آرام می‌ماند

وی در پاسخ به این سوال که فضا را چگونه می‌بینید، تصریح کرد: فضای سیاسی کشور ملایم تر شده است و طیفی که در ۸۸ مسائلی پیدا کردند، روحیاتشان متعادل‌تر شده و فهمیدند این خبرها نیست و اصلا گزینه مورد نظر آنها انتخاب شده است و این به تلطیف فضای سیاسی کشور کمک کرد.

وزیر دولت نهم ادامه داد: این مراقبت می‌خواهد، اگر همه مثل همین انتخابات به قانون و قانونمداری به نتیجه انتخابات و نظر شورای نگهبان و مراکز مسئول در نظام احترام بگذارند، به ویژه در راس آن مقام معظم رهبری اوضاع همینطور آرام می‌شود.

فتاح در پاسخ به این سوال که آیا رای اعتماد مجلس به دولت را پیگیری می‌کردید، افزود: بله، تعامل خوبی بود و نباید جدیت مجلس و دولت از دور بیفتد و کسی نباید ناراحت شود که با این صراحت بحث ها پیگیری شد، چرا که مجلس همیشه همینطور بوده و حتی از دولت نهم ۴ نفر رای نیاوردند.

وزیر دولت نهم تصریح کرد: نقدهای مجلس همیشه با صراحت و شفافیت بوده و این خیلی خوب است.

اداره کردن وزارت نیرو کار سختی بود

وی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از وزارت نیرو در زمان خودتان چیست و مهمترین انتقادی که فکر می‌کنید، به شما وارد است را نام ببرید، گفت: اداره کردن وزرات نیرو کار بسیار سختی بود و شاید بیشترین کارشناس در بین وزارت‌خانه‌ها را وزارت نیرو داشت؛ نکته دوم حساسیت آب و برق است چرا که یک اتفاق اوضاع را به هم می ریزد و در تمام ۳۶۵ روز سال وزارت نیرو آماده باش است .

وی ادامه داد: نظام در مجموع به وزارت نیرو در طول انقلاب عنایت کرده است اما این توجه باید بیشتر شود چون در دوره وزارت آقای نامجو احساس کردم این عنایت کمتر شده و این تذکر را به آقای چیت چیان دادم و گفتم اول با آقای روحانی شرط کن بعد مسئولیت را بگیر.

فتاح در پاسخ به این سوال که زمانی موضوع تغییر ساعت‌ها مطرح می‌شد، شما به عنوان نماینده دولت از این موضوع دفاع کردید، گفت: دو نظر وجود داشت، اول اینکه ۱۰-۱۵ سال بود که تغییر ساعت انجام می‌شد و آقای احمدی‌نژاد که ما هم نمی‌دانیم مرجعش کجا بود اعتقاد پیدا کرد که بی‌تاثیر است و مردم را به زحمت می‌اندازد.

وزیر نیرو دولت نهم افزود: ما یک نظریه کارشناسی در وزارتخانه داشتیم که به تبع کشورهای اتحادیه اروپا این تغییر ساعت هنوز وجود دارد و حداقلش این است که در میزان مصرف و کاهش انرژی تاثیر دارد.

وی ادامه داد: ما موارد خود را منتقل کردیم اما پذیرفته نشد در نهایت مجلس تصویب کرد و دولت را وادار کرد که دولت‌ها نتوانند برای خود این کار را انجام دهند و طرح مجلس به شورای نگهبان رفت و اگر شورای نگهبان تایید می‌کرد قطعی می‌شد؛ آقای پورمحمدی در آن زمان به هر دلیلی نیامد و بنده ماندم و شورای نگهبان و از هر طرف پیغام می‌آمد که شما از دولت دفاع کن تا این طرح مجلس رد و ساعت ها تغییر نکند.

فتاح گفت: ما رفتیم و آقای جنتی و همه اعضا آمده بودند؛ بالاخره بنده بین زمین و آسمان ماندم و برداشت کارشناسی را به شورای نگهبان گفتم و آنها هم همان را تایید کردند که بعد هم یک سری تلخی و دلخوری از سوی آقای رئیس‌جمهور به وجود آمد.

برخی در انتخابات گذشته از تبریک به رقیب خود دریغ می کردند

فتاح در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و پیام‌های داخلی و خارجی آن چه بود، افزود: تردیدی در تاثیر مثبت داخلی و خارجی وجود ندارد و در واقع یک انتخابات صد درصد قانونمند و منظبط و اخلاقی در حین ثبت نام و بعد از آن شاهد بودیم.

وزیر دولت نهم تصریح کرد: برخی‌ها در گذشته حتی از اینکه به رئیس جمهور منتخب تبریک بگویند دریغ داشتند اما در این انتخابات همه سعی کردند اخلاقی عمل کنند و این خیلی خوب بود و فرهنگش برای انتخابات بعدی پایه گذاری می‌شود و آنهایی که با توجه به مسائل ۸۸ تردیدهایی داشتند به این نتیجه رسیدند که نظام به پای حداقل رای رئیس جمهور منتخب هم می‌ایستد.

روحیه روحانی با احمدی نژاد خیلی تفاوت دارد/ روحانی با لطافت بیشتری با دنیا صحبت می کند

وی ادامه داد: باید بپذیریم، ذائقه آقای روحانی نسبت به آقای احمدی‌نژاد متفاوت است و این تفاوت هم کم نیست، آقای روحانی با یک روحیه تعاملی لطیف‌تر می‌خواهد با دنیا صحبت کند با حفظ همه ارزش‌ها و اصول.

فتاح در پاسخ به این سوال که نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب نتوانستند در این انتخابات نتیجه بگیرند، گفت: باید دید که مسئله چه بوده است، و کنکاش کرد؛ چرا که حتما ایراداتی بوده است.

وزیر دولت نهم ادامه داد: وقتی اکثریت اینگونه رای می‌دهند یعنی اینگونه می‌خواهند؛ وقتی مردم اینگونه رای می‌دهند باید صدای دورافتاده ترین روستاها را هم شنید.

وزیر دولت نهم درباره آخرین جلسه این دولت نهم نیز گفت: دعایی از امام راحل هست که فرمودند این دعا را بیشتر بخوانید، الهم الجعل عواقب الامورنا خیرا؛ حقیقتا تلخترین جلسه، آخرین جلسه دولت نهم بود که چرا واقعا به دیوار دولت تکیه کردم که خدایا چرا؛ این دولت، دولت ولایتمدار است و گفتم خدایا چرا با این آزمون و در نهایت با اینکه جبهه بودم و خیلی‌ها جلوی من شهید شدند اما واقعا گریه کردم. یعنی تکیه به صندلی و دیوار اتاق کردم و گفتم چه بر سر ما آمد.

معاون اولی مشایی آخرین جلسه دولت نهم را تعطیل کرد

فتاح خاطرنشان کرد: ما که می‌گوییم ولایت مطلقه فقیه از تو به یک اشاره، از ما به سر دویدن؛ این انتصاب نباید صورت بگیرد اما علی رغم نظر حضرت آقا صورت گرفت.

فتاح تصریح کرد: من هنوز امضایی که پای آن عهدنامه ابتدایی دولت زدم را دارم و اولین بند آن نیز تبعیت از ولایت مطلقه فقیه بود.

وزیر دولت نهم با بیان اینکه دائم این سوال را از خودم می کردم که مگر رهبری از دولت چه خواسته است، اظهار داشت: در آن جلسه آقای مشایی رفت و در صندلی معاون اول قرار گرفت و یک نیمه جلسه را اداره کرد.

وی ادامه داد: اعتراض های وزرا به این مساله باعث شد جلسه بهم بخورد و رئیس جمهور نیز با حالت قهر از جلسه هیات دولت بیرون برود؛ این تنها جلسه کابینه بود که به این شکل بهم خورد.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:فتاح، وزیر نیرو، مشایی، جلسه دولت، شناسنامه،

[ شنبه 23 شهریور 1392 ] [ 05:23 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]