مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

روز گذشته، علی مطهری در نطق میان دستور مجلس شورای اسلامی با منتقد خواندن فتنه گران ۸۸ خواستار آزادی آنها و همچنین تعیین تکلیف موسوی و کروبی شده و اعلام نموده است که اگر آنها باید عذرخواهی کنند آیا احمدی نژاد نباید عذر بخواهد؟!

مواضع ساختارشکن و جنجالی علی مطهری درحالی امروز به تیتر روزنامه های زنجیره ای به اصطلاح اصلاح طلب تبدیل شده است که وی در این سخنان، که در نطق میان دستور روز یک شنبه مجلس شورای اسلامی بیان کرد، فتنه گران ۸۸ را منتقد خوانده و خواستار آزادی آنان شده و همچنین اظهار داشت تکلیف موسوی و کروبی باید مشخص شود و اگر آنها باید عذرخواهی نمایند، چرا احمدی نژاد نباید عذرخواهی کند؟

وی در ادامه با متهم کردن محمود احمدی نژاد به دامن زدن به فتنه افزود حداقل باید به موسوی و کروبی فرصت دفاع داده شود.

این صحبت مطهری درحالی بیان می شود که وی قبلا نیز چنین مواضعی را اتخاذ نموده و در مقام پدرخوانده فتنه گران از آنها دفاع کرده و خواستار آزادی آنان شده بود.

اما شب گذشته رهبر معظم انقلاب در دیداری صمیمانه با دانشجویان ضمن پاسخ به سوالات، با اشاره به فتنه سال ۸۸ فرمودند:

«یكى از برادرها به قضایاى سال ۸۸ و این حرفها اشاره كردند. من خواهش میكنم اگر چنانچه مسائل سال ۸۸ را مطرح میكنید، مسئله‌ى اصلى و عمده را در این قضایا مورد نظر و در مدّ نگاهتان قرار دهید؛ آن مسئله‌ى اصلى این است كه یك جماعتى در مقابل جریان قانونى كشور، به شكل غیر قانونى و به شكل غیر نجیبانه ایستادگى كردند و به كشور لطمه و ضربه وارد كردند؛ این را چرا فراموش میكنید؟
البته ممكن است در گوشه و كنار یك حادثه‌ى بزرگ زد و خوردهائى انجام بگیرد كه انسان نتواند ظالم را از مظلوم تشخیص دهد؛ یا یك نفر در موردى ظالم، در موردى مظلوم باشد؛ این كاملاً امكان‌پذیر است؛ اما در این قضایا، مسئله‌ى اصلى گم نشود. 
خب، در انتخابات سال ۸۸، آن كسانى كه فكر میكردند در انتخابات تقلب شده، چرا براى مواجهه‌ى با تقلب، اردوكشى خیابانى كردند؟ چرا این را جواب نمیدهند؟ صد بار ما سؤال كردیم؛ نه در مجامع عمومى، نخیر، به شكلى كه قابل جواب دادن بوده؛ اما جواب ندارند.

خب، چرا عذرخواهى نمیكنند؟ در جلسات خصوصى میگویند ما اعتراف میكنیم كه تقلب اتفاق نیفتاده بود. خب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا كشور را دچار این ضایعات كردید؟ چرا براى كشور هزینه درست كردید؟ اگر خداى متعال به این ملت كمك نمیكرد، گروه‌هاى مردم به جان هم مى‌افتادند، میدانید چه اتفاقى مى‌افتاد؟
مى‌بینید امروز در كشورهاى منطقه، آنجاهائى كه گروه‌هاى مردم مقابل هم قرار میگیرند، چه اتفاقى دارد مى‌افتد؟ كشور را لب یك چنین پرتگاهى بردند؛ خداوند نگذاشت، ملت هم بصیرت به‌خرج دادند. در قضایاى سال ۸۸، این مسئله‌ى اصلى است؛ این را چرا فراموش میكنید؟ درباره‌ى حادثه‌ى سال ۷۸ هم ما حرف زیاد داریم؛ آن هم داستان دیگرى است.»

- قابل ذکر است درحالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدارهای اخیر خود مکررا به فتنه ۸۸ پرداخته و جرم فتنه گران را مشهود دانسته اند، جریانی با استفاده از رسانه های زنجیره ای سعی در تطهیر فتنه گران و چرخاندن اتهام به سوی محمود احمدی نژاد دارد.

- همچنین علی مطهری در بخشی از سخنان دیروز خود با اشاره ضمنی به تقلب در شمارش آراء سال ۸۸ گفت: سال ۸۸ ساعت ۱۰ شب زمانی که بعضی حوزه‌ها در حال رای‌گیری بودند نتایج اعلام شده بود.

هرچند مدعیان تقلب در سال ۸۸، خود اذعان به دروغ بودن ادعای تقلب و سلامت انتخابات ۸۸ داشته اند، اما برخی جریان ها برای زنده نگه داشتن خود، می کوشند در تنور این ادعای دروغین بدمند.

* تنزل جرم فتنه گران به معنای اعتدال نیست

احمد توکلی در پاسخ به سخنان مطهری، با بیان اینکه تنازل سازی خطای موسوی و کروبی در فتنه ۸۸ مشکلی را حل نمی‌کند، خاطر نشان کرد: اینکه بگوییم جرم موسوی و کروبی کم است و خطاهای احمدی نژاد را هم اندازه با آن قرار دهیم به معنای اعتدال نیست.
وی با اشاره به اینکه علت اصلی فتنه خلافکاری ها و قانون شکنی های موسوی بود تاکید کرد: موسوی به ادعاها و اظهارنظرهای قبلی خود نیز پایبند نماند و در مقابل قانون تمکین نکرد ولو اینکه اعتراض داشت باید مانند آیت الله هاشمی پس از رد صلاحیتش، در برابر قانون تمکین می کرد.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه موسوی علت اصلی ایجاد فتنه بود یاد آورشد: البته احمدی نژاد هم در فتنه خطاهای قابل توجهی داشت اما قابل مقایسه با فتنه گری های موسوی و کروبی نبود.

طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:پدر خوانده، علی مطهری، فتنه گران، علی مطهری و فتنه گران، فتنه گران ۸۸، موسوی و کروبی،

[ سه شنبه 8 مرداد 1392 ] [ 02:08 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]