مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.


یکی از روزنامه های کشور با بیان این نکته که "تركیب تیم دیپلماتیك ایران در دولت یازدهم متشكل از دیپلمات‌های كاركشته و مذاكره‌كنندگان حرفه‌یی خواهد بود"، اعضای احتمالی تیم اتمی ایران برای مذاکرات آتی با جامعه جهانی را منتشر کرد.


سایت جرس به نقل از روزنامه اعتماد نوشت:

 

 محمدجواد ظریف
 ظریف كه به مدت 5 سال (از 14 مرداد سال 1381 تا 5 تیر سال 1386) سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد بود سال 86 پس از بازگشت از ماموریت سفارت دایم ایران در سازمان ملل كمتر از او خبری شنیده شده است و تا پیش از پیروزی حسن روحانی گفته می‌شد كه مشغول فعالیت‌های دانشگاهی است. اگرچه گفته می‌شود علی اكبر صالحی طی یك سال گذشته از او درخواست مشاوره داشته كه ظریف هرگز واكنشی به این خبر نداشته است. سوابق ظریف عبارتنداز: سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل، دستیار ارشد وزیرخارجه، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت‌خارجه، دبیر اجلاس سران كنفرانس اسلامی تهران، استاد دانشكده روابط بین‌الملل و عضو تیم مذاكرات هسته‌یی در دوران روحانی.
 

 علی‌اكبر ولایتی
 علی اكبرولایتی دیپلمات شناخته‌شده‌یی است. سیاستمداری كه در جریان مناظره‌های تلویزیونی بیش از آنكه اشتراك گفتاری با كاندیداهای اصولگرا داشته باشد نزدیك به حسن روحانی سخن گفت. او و روحانی در این مناظره‌ها چندین بار حرف‌های یكدیگر را تایید كردند و عملكرد سعید جلیلی، دبیر فعلی شورای عالی امنیت ملی را مورد نقد جدی قرار دادند. با توجه به تجربه ولایتی در حوزه سیاست خارجی و ارتباطات خارجی او، خبر حضور ولایتی درسمت شورای عالی امنیت ملی می‌تواند صحت داشته باشد. ولایتی از سال 1360 تا 1376 وزیرخارجه و از آن تاریخ تاكنون مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل است.

 
 سیروس ناصری
 ناصری از دیپلمات‌هایی است كه در زمان نمایندگی ایران در مقر سازمان ملل در ژنو، به عنوان یكی از اعضای تیم مذاكراتی قطعنامه 598 در عرصه سیاست خارجی مطرح شد. پس از آن در دوران روحانی، از اعضای تیم مذاكره‌كننده هسته‌یی ایران بود. ناصری كه با سابقه‌ترین سفیر ایران در ژنو و وین شناخته می‌شود، مدتی سخنگوی تیم هسته‌یی روحانی بوده است.

 
 سیدحسین موسویان
 سخنگوی تیم هسته‌یی روحانی كه هم‌اكنون به عنوان پژوهشگر میهمان، در دانشگاه‌های امریكا فعالیت دارد. موسویان كه به‌خاطر سوابق تحصیلاتی در امریكا، وارد تیم روحانی در شورای عالی امنیت ملی در مذاكرات هسته‌یی شد بعد از تغییر دولت هشتم و روی كارآمدن دولت احمدی‌نژاد، از این سمت بركنار شد. سوابق موسویان عبارتنداز: سفیر اسبق ایران در آلمان، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاكره‌كننده ارشد هسته‌یی، معاون مركز تحقیقات استراتژیك، عضو موسس حزب اعتدال و توسعه و مدیر پیشین روزنامه ایران نیوز.

 
 محمدرضا البرزی
 البرزی، سفیر و نماینده سابق ایران در مقر سازمان ملل در ژنو بوده است. معاون پژوهش‌های روابط بین‌الملل مركز تحقیقات استراتژیك و مدیركل اسبق سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه در زمان خرازی، از دیگر سوابق اجرایی البرزی است.


   امیرحسین زمانی‌نیا
 زمانی‌نیا، عضو سابق تیم هسته‌یی در حال‌حاضر در مركز تحقیقات استراتژیك مشغول فعالیت است. زمانی‌نیا نخستین فرد از تیم مذاكره‌كنندگان هسته‌یی بود كه در نخستین كنفرانس مطبوعاتی روحانی كه دو روز پس از اعلام نتایج انتخابات برگزار شد، مدیریت جلسه را برعهده داشت. سوابق زمانی‌نیا عبارت است از: معاون پژوهش‌های روابط بین‌الملل مركز تحقیقات استراتژیك، مدیركل اسبق سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه، سفیر اسبق ایران در مالزی، عضو تیم مذاكره‌كننده هسته‌یی و از مدیران ارشد دفتر ایران در نیویورك (سازمان ملل) در دوره خرازی.

 
 سیدمحمد صدر
 صدر از چهره‌های برجسته سیاست خارجی دوران اصلاحات است. صدر در كنار محسن امین‌زاده دو مدیر ارشد خاتمی در وزارت خارجه اصلاحات بودند. سوابق وی عبارتنداز: معاون عربی و آفریقای وزارت‌خارجه دوران اصلاحات و مشاور سیدمحمدی خاتمی، پژوهشگر ارشد مركز مطالعات وزارت‌خارجه، عضو موسس جبهه مشاركت.

 

 علی جنتی
 علی جنتی اگرچه پسر آیت‌الله جنتی است اما برخلاف پدرش از لحاظ سیاسی جزو شخصیت‌های نزدیك به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است. رییس صدا و سیمای خوزستان، استانداری خوزستان، رییس دفتری هاشمی‌رفسنجانی در مجلس، دوبار سفیر ایران در كویت ومعاون سیاسی وزارت كشور از سوابق علی جنتی است. جنتی رفاقت صمیمانه‌یی با حسن روحانی دارد و به نظر می‌رسد كه او یكی از اعضای تیم جدید هسته‌یی ایران باشد.


 
 فریدون وردی‌نژاد
 وردی‌نژاد اگرچه به جز یك دوره سفارت در چین، در زمان ریاست‌جمهوری آقای خاتمی، سوابق خاصی در سیاست خارجی ندارد، اما به‌دلیل حضور پررنگ رسانه‌یی در دوران اصلاحات و سوابق اجرایی وی كه شامل هشت سال مدیریت خبرگزاری ایرنا و همچنین روزنامه ایران از 1372 تا 1380، سفیر ایران در چین، از موسسان حزب اعتدال و توسعه، استاد رشته مدیریت در دانشگاه تربیت‌مدرس، معاون پیشین نیروی قدس سپاه، عضویت در كمیته سیاسی، علمی و راهبردی سند چشم‌انداز 20 ساله نظام در مجمع تشخیص مصلحت و عضویت در كمیته سیاست خارجی و روابط بین‌الملل مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌شود و با توجه به اینكه از افراد نزدیك به روحانی است، از اعضای احتمالی تركیب تیم سیاست خارجی او خواهد بود. وردی‌نژاد در سال 1389 به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه تهران بازنشسته شد.

 
 محمود واعظی
 دكتر واعظی از دیپلمات‌های قدیمی وزارت خارجه از سال 1365 به این وزارتخانه پیوسته است. سمت‌های اجرایی دكتر واعظی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به ترتیب عبارتنداز: مدیرعامل شركت مخابرات ایران از سال 1358 تا 1365، مشاور وزیر خارجه از سال 65 تا 66، معاون سیاسی اروپا و امریكای وزارت‌خارجه از سال 68 تا 76، معاون اقتصادی وزارت خارجه از سال 76 تا 78، معاون پژوهش‌های سیاست خارجی مركز تحقیقات استراتژیك از سال 78 تاكنون. او همچنین معاون اروپای وزارت‌خارجه در دهه 80 و مشاور دكتر روحانی در امور سیاست خارجی است. واعظی جدا از حضور احتمالی در تیم هسته‌یی جدید از كاندیداهای اصلی وزارت خارجه دولت یازدهم نیز است.

 

 علی‌اكبر صالحی
 صالحی اگرچه وزیر خارجه دولت احمدی‌نژاد است و روزگذشته اعلام كرد كه تاكنون صحبتی از سوی روحانی با وی برای ماندن در تیم جدید هسته‌یی نشده است اما با توجه به سوابق وی و همچنین حضورش در تیم مذاكرات هسته‌یی زمان روحانی یكی از گزینه‌های احتمالی تیم جدید هسته‌یی ایران است. صالحی می‌تواند روند مذاكرات هسته‌یی فعلی را در اختیار تیم جدید بگذارد. سوابق وی به ترتیب عبارتند از: رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف، نماینده دایمی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، عضو تیم مذاكره‌كننده هسته‌یی در دوره روحانی، معاون وزیر علوم و سفیر ایران در سازمان كنفرانس اسلامی در جده.

   محمد سعیدی
 معاون سابق برنامه‌ریزی، بین‌الملل و امور مجلس سازمان انرژی اتمی و تیم مذاكره‌كنندگان كه هم‌اكنون اخبار دقیقی از فعالیت‌های وی در دسترس نیست.

 

 غلامعلی خوشرو
 خوشرو نیز در كنار امین‌زاده و صدر از مدیران و معتمدان خاتمی بود كه وارد عرصه دیپلماسی شد. سوابق او عبارت است از معاون بین‌الملل وزارت خارجه، عضو تیم مذاكره‌كننده هسته‌یی و از اعضای ارشد جبهه مشاركت.

 
 محمدمهدی آخوندزاده
 او سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار در جمهوری فدرال آلمان بود و بعد به عضویت تیم هسته‌یی درآمد. برخی از سوابق آخوندزاده در حوزه مسائل دیپلماتیك عبارتند از: مشاور وزیر امورخارجه در امور كشورهای مشترك‌المنافع، سفیر جمهوری اسلامی ایران در هندوستان، مدیركل حوزه وزیر خارجه، مشاور شورای‌ عالی امنیت ملی و مدیر بخش آسیا در مركز تحقیقات استراتژیك، معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه، قائم مقام وزیر امور خارجه و معاون خاورمیانه و مشترك‌المنافع وزارت امور خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان.


طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:تیم هسته ایی جدید، تیم هسته ایی روحانی، دبیر جدید شورای امنیت ملی، تیم جدید هسته ایی ایران، هسته ایی روحانی، علی‌اكبر ولایتی،

[ جمعه 28 تیر 1392 ] [ 10:26 ق.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]