مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات

پایگاه اطلاع رسانی حنا

اطلاع رسانی شفاف،واقعی و روشن در پایگاه اطلاع رسانی حنا

سلام دوست عزیز به وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی حنا خوش آمدید *** سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی مبارک***نظر یادتون نره.

محمد خاتمی در دیدار چند روز پیش با گروهی از دانشجویان با استفاده از فرصت پیش آمده به رفع حصر فتنه گران انتخابات سال 88 پرداخت و گفت: «اینها در این دولت شده، ولو خودش می خواست یا نمی خواست.

می تواند به عنوان باقیات وصالحات تلاش سازنده ای بکند تا این مشکل حل شود، چون این توقع را از آقای روحانی داشتن آسان نیست.» نکته قابل توجه در این خبر که بی بی سی فارسی آن را تنظیم و منتشر کرده، روش تنظیم خبر است. این خبر به نحوی تنظیم شده که با غیرقانونی نشان دادن اتهام فتنه گران و اشاره به موضوعی فرعی و حاشیه ای به جای بیان قانون شکنی و توطئه چینی آنها و نیز به جای پرداختن به موضوع اصلی، به تقویت و حق نشان دادن درخواست خاتمی پرداخته است. بی بی سی در ذیل خبر خاتمی نوشت: «میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، رهبران جنبش اعتراضی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 8831 از بهمن ماه سال 98 و در پی فراخوان برای برپایی تظاهرات در حمایت از جنبش های ضد دیکتاتوری در ��هان عرب در حصر خانگی به سر می برند. تعداد زیادی از فعالان سیاسی و روزنامه نگاران منتقد ایرانی هم در جریان اعتراضات انتخاباتی سال 8831 دستگیر و به مجازات های مختلف از جمله حبس های طولانی محکوم شده اند.»
بنابر این از متن خبر فوق دو محور اصلی استخراج و هر یک جداگانه بررسی می شود:
1- درخواست خاتمی؛ خاتمی در ادامه برای موجه نشان دادن درخواستش و پیوند زدن آن با مسئله انتخابات و نظر مردم گفت: «ما نماینده مطالبات مردم و طرفدار شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور منتخب هستیم و کمک می کنیم که ان شاء الله عملی شوند. باید رویکردها عوض شود. از خدا می خواهم فردا هیچ کس در حبس و حصر نباشد. باید ببینیم کدام رویکرد منجر به حصر و حبس می شود، اگر آن رویکرد اصلاح شود، دیگر حبس و حصر نخواهد بود.» خاتمی به زعم اینکه دولت احمدی نژاد در پایان راه است و دیگر در قید و بند ملاحظات حکومتی قرار ندارد و با وجود برخی شکوه و گلایه ها آمادگی کارهای غیرمتعارف را دارد، چنین درخواست غیرقانونی از دولت می کند و در ادامه هم بحث «حصر و حبس» را ناشی از یک نوع رویکرد می داند که آن را نقد می کند و بدون اینکه به منطق این رویکرد و علت حصر و حبس فتنه گران بپردازد و خاستگاه قانونی آن را در نظر بگیرد، سعی کرده تا با کوچک کردن جرم بزرگ فتنه گران علیه نظام، آن را در لابه لای شعار «باید رویکردها عوض شود» پنهان کند و پرونده خیانت و جنایت آنها را برای همیشه ببندد.
2- حمایت بی بی سی؛ با دقت در فراز تشریحی بی بی سی که به خبر خاتمی اضافه کرده است، معلوم می شود به فتنه آنها که با بهانه «تقلب» در انتخابات شکل گرفت و خسارت های مادی و معنوی که این بهانه جویی پلیدانه به نظام وارد آورد و سرمستی هایی که به دشمنان انقلاب ارزانی داشت، اشاره ای نشده است؛ حال آنکه تا چندی پیش نه بی بی سی که تقریباً تمام رسانه های ضد نظام در هر ورود و گذری به بحث انتخابات سال 8831 به بحث دروغ محض «تقلب» می پرداختند تا به زعم خود این اتهام کذب علیه نظام را درنزد مخاطب پایدار و ماندگار نگه دارند تا بستر آماده ای برای سایر ادعاهای آنها در آینده باشد. حالا پرسش مهم این است که چرا این بار بی بی سی در بازپرداخت این بحث به «تقلب» اشاره نکرد. به نظر می رسد خاتمی و بی بی سی این بار با هم در کمند صداقت نظام گرفتار شدند. نظام با برگزاری صادقانه و امانتدارانه انتخابات ریاست جمهور یازدهم بنیاد «پندار باطل تقلب» را که دشمنان با استفاده از فریب خوردگان داخلی شکل داده بودند به کلی ویران کرد تا آنجا که آنها ضمن اعتراف به سلامت این انتخابات و دروغ بودن موضوع «تقلب» در آن انتخابات، دیگر جرئت دستاویز قرار دادن آن و رسوایی بیشتر را ندارند. حالا نوبت نظام است که از این صداقت اثبات شده بیشترین بهره را ببرد. ان شاء الله
طبقه بندی: اخبار روز،
برچسب ها:بی بی سی و خاتمی، بی بی سی، انتخابات سال 88، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد،

[ دوشنبه 17 تیر 1392 ] [ 12:29 ب.ظ ] [ آرش اکبری ]

[ نظرات() ]